به دنبال اطلاعات در مورد اقامت در آلمان هستید؟ ما راهنمایی مفید برای جستجوی صحیح و به شما ارایه میدهیم!

دانش آموزان در آلمان یا در یک خوابگاه دانشجویی یا محل اقامت خصوصی زندگی می کنند. پیش از ورود به آلمان، ما پیشنهاد می کنیم محل اقامت خود را پیدا کنید. شما به احتمال زیاد باید محل زندگی خود را پیدا کنید، زیرا در مقایسه با کشورهای دیگر، دانشگاه های آلمان به طور خودکار اتاق هایی را برای دانش آموزان در هنگام ثبت نام تعیین نمی کنند.

با توجه به این که محل اقامتی و جایی که شما بررسی میکنید و وضعیت مالی شما چطور است،  پیدا کردن محل اقامت آسان نیست. بنابراین، شروع به جستجو در هر زمان که ممکن است - ایده آل قبل از اینکه شما وارد آلمان.

دفتر بین المللی در دانشگاه می تواند برای پیدا کردن یک مکان برای زندگی، اطلاعات مفید ارائه دهد.

خوابگاه های دانشجویی در آلمان

در هر دانشگاه چندین اتاق دانشجویی وجود دارد. یک اتاق در سالن اقامت، اغلب محل اقامت مقرون به صرفه است که شما پیدا خواهید کرد. با این حال، در برخی از دانشگاه ها، اتاق های اقامتی دانشجویان تقاضای زیادی دارند. اما اگر به موقع اقدام کنيد، احتمال شانس گرفتن اتاق وجود دارد. شما باید به محض اخطار اخذ پذیرش از دانشگاه آلمانی خود اعتراض کنید. برنامه های کاربردی توسط Studentenwerk یا سازمان خدمات دانشجویی، که مسئولیت اداره اماکن اقامتی و تخصیص اتاق ها را دارد، پردازش می شود.

خوابگاه های دانشجویی در آلمان

 Finder ابزار بسیار مفید برای پیدا کردن اطلاعات در مورد خوابگاه دانشجویی مختلف در شهر دانشگاه شما است. با یک کلیک فقط می توانید در خواستی برای Studentenwerk برای یک اتاق در یک سالن اقامت ارائه دهید.

چگونه در مخارجم در آلمان به عنوان یک دانشجو صرفه جویی کنم

یک آخر هفته شلوغ با دوست خود، رفتن به دیدن یک فیلم، خوردن یک شیرینی و خوردن غذا در یک رستوران می تواند خیلی هزینه بر باشد. اما لازم نیست. راه های زیادی برای صرفه جویی در پول وجود دارد.

در هر دانشگاه ، دانش آموزان می توانند از تخفیف ها و امتیازات در رستوران ها، کافی نت ها، کتابخانه ها، موزه ها و سینما ها بهره مند شوند. اگر فردی هستید که دوست دارد اغلب بیرون از منزل باشید، لزوما نیازی به صرف پول زیادی ندارید.

کارت های اعتباری

اکثر دانش آموزان در آلمان به یک مقدار اعتبار بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی را دریافت می کنند، برای مثال برای اتوبوس ها، مترو و تراموا قابل استفاده است . اگر دوست دارید مسافرت کنید، می توانید یک "BahnCard" را با قیمت پایین خریداری کنید. با استفاده از این کارت  در راه آهن آلمان، می توانید بین 25 تا 50 درصد در قیمت های معمول بلیط خود را ذخیره کنید. شرکت های اجاره اتومبیل همچنین میزانی امتیازات را برای دانش آموزان ارائه می دهند.
صرفه جویی در هزینه های دانشجویان در آلمان

 هزینه های ورود به موزه ها و تئاتر ها به ویژه برای دانش آموزان کاهش می یابد و حتی باغ وحش هایی مانند Tierpark Hellabrunn در مونیخ و باغ وحش Leipzig تخفیف های دانشجویی را ارائه می دهند.

هزینه های اقامت در آلمان

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در آلمان بسیار مناسب است. قیمت غذا، محل اقامت، لباس، رویدادهای فرهنگی، و غیره ,تقریبا در مقیاس متوسط ​​اروپا قرار دارد. برای پرداخت هزینه های زندگی خود در یک ماه هزینه 850 یورو پرداخت خواهید داشت. بزرگترین هزینه اجاره ماهیانه شماست.

 شما باید در طول مدت اقامت خود در آلمان هزینه های زیر را پرداخت کنید:

  • هزینه های زندگی (اجاره، غذا، لباس، کتاب، تلفن، ...)
  • شهریه ترم دانشگاه
  • بیمه سلامت
  • هزینه های تحصیلی احتمالی
هزینه های اقامت در آلمان

دانش آموزان برای پرداخت هزینه زندگی در آلمان تقریبا 850 یورو در هر ماه نیاز دارند. در شهرستانها بزرگ، هزینه ها می توانند بطور قابل توجهی بسته به جایی که شما زندگی می کنند متفاوت باشد. برای مثال شما باید برای صرفه جویی بیشتر در زندگی و تحصیل در مونیخ برنامه ریزی کنید تا در لایپزیگ. به عنوان یک قاعده، دانش آموزان می توانند در شهرهای کوچکتر پول کمتری نسبت به شهرهای بزرگتر بپردازند. به طور طبیعی، مقدار پولی که به آن نیاز دارید، در نهایت بستگی به آن دارد که از لحاظ اقتصادی شما چگونه زندگی می کنید.