چگونه در مخارجم در آلمان به عنوان یک دانشجو صرفه جویی کنم

یک آخر هفته شلوغ با دوست خود، رفتن به دیدن یک فیلم، خوردن یک شیرینی و خوردن غذا در یک رستوران می تواند خیلی هزینه بر باشد. اما لازم نیست. راه های زیادی برای صرفه جویی در پول وجود دارد.

در هر دانشگاه ، دانش آموزان می توانند از تخفیف ها و امتیازات در رستوران ها، کافی نت ها، کتابخانه ها، موزه ها و سینما ها بهره مند شوند. اگر فردی هستید که دوست دارد اغلب بیرون از منزل باشید، لزوما نیازی به صرف پول زیادی ندارید.

کارت های اعتباری

اکثر دانش آموزان در آلمان به یک مقدار اعتبار بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی را دریافت می کنند، برای مثال برای اتوبوس ها، مترو و تراموا قابل استفاده است . اگر دوست دارید مسافرت کنید، می توانید یک "BahnCard" را با قیمت پایین خریداری کنید. با استفاده از این کارت  در راه آهن آلمان، می توانید بین 25 تا 50 درصد در قیمت های معمول بلیط خود را ذخیره کنید. شرکت های اجاره اتومبیل همچنین میزانی امتیازات را برای دانش آموزان ارائه می دهند.
صرفه جویی در هزینه های دانشجویان در آلمان

 هزینه های ورود به موزه ها و تئاتر ها به ویژه برای دانش آموزان کاهش می یابد و حتی باغ وحش هایی مانند Tierpark Hellabrunn در مونیخ و باغ وحش Leipzig تخفیف های دانشجویی را ارائه می دهند.

کاهش هزینه های زندگی شما

دانش آموزان اغلب در فروشگاه ها و مغازه ها در نزدیکی دانشگاه باید صرفه جویی کنند. برخی از آرایشگاه ها نرخ ویژه ای برای دانش آموزان در "روز دانشجو" ارائه می دهند. تخفیفاتی نیز در زمینه ورزش و تناسب اندام وجود دارد. برای مثال، دانش آموزان می توانند در برنامه ورزشی دانشگاه با حداقل یا بدون هزینه شرکت کنند و حتی استودیوهای تناسب اندام تجاری نیز نرخ های دانشجویی را ارائه می دهند. و اگر شما از روزنامه ها و مجلات خوشتان می آید، می توانید نرخ اشتراک را با ارائه مدارک ثبت نام دریافت کنید. اگر بخواهید یک حساب بانکی را باز کنید، می توانید پول خود را نیز ذخیره کنید. مجددا، با ارائه تایید ثبت نام، بانک ها اغلب هزینه خدمات را برای دانشجویان می پذیرند.

طرفداران فوتبال یک دلیل برای تشویق دارند؛ دانش آموزان می توانند بلیط های ارزان به بازی های خانگی تیم خود، به عنوان مثال، باشگاه فوتبال Alemannia Aachen، خریداری کنند.

شناسه دانشجوی شما کلید است

همیشه توجه داشته باشید که حتما شناسه دانشجویی خود را همراه داشته باشید. حتی اگر میزان کاهش قیمت را در نمودار قیمت مشاهده نکنید،  کارت شناسایی دانشجویان بین المللی دیگر راهی برای صرفه جویی در وقت سفر به خارج از کشور، خرید بلیط هواپیما، رزرو اقامت شبانه و یا خرید است. اعضای باشگاه های دانشجویی خاص نیز حق تخفیف دارند، اما شما معمولا باید هزینه عضویت کوچک را اول پرداخت کنید.