Miranda Ward  درباره دستورالعمل تهیه غذاهای آمریکای شمالی و نیز درمورد غذاهای انگلیسی وبلاگ می نویسد و دستورالعمل هایی را برای چگونگی لذت بردن از بهترین غذای سنتی انگلیس - The Sunday Roast - ارائه می دهد.

ده سال پیش، من برای اولین باربه انگلستان سفر کردم. من و پدرو مادرم یک تور دو هفته ای در سرتاسر این کشور داشتیم؛ من مجبور بودم در صندلی عقب بنشینم و به سی دی کارن بری گوش فرا دهم و داستان های آن را در یک دفترچه سبزرنگ یادداشت کنم.

ما از کالیفرنیا آمده بودیم ،جاییکه دوستانمان معمولاً تخم مرغ های تازه که از مرغ های خودشان تهیه کرده بودند و یا کاهوهایی که تازه  از مزرعه سبزیجات ارگانیک خود برداشت کرده بودند برای ما می آورند و به ما می فروختند.. من اغلب پرتقال های باغ خودمان را از درخت می چیدم و پدربزرگ و مادربزرگم را می دیدم که آجیل ماکادامیا را با یک دستگاه در گاراژ پوست می گیرند. و بعد با هم شوخی هایی می کردیم، که از همه آنها مهمتر این بود که : انگلیسی ها نمی توانند آشپزی کنند!

جستجوی غذاهای خوب انگلیسی

 نکته جالب این بود که حالا ما آنجا در انگلیس بودیم و برایمان اصلا سخت نبود که بتوانیم در هر مکانی غذای خوب پیدا کنیم. ما بهترین غذاهای هندی را که قبلاً چشیده بودیم خوردیم. غذاهای تایلندی ، چینی و ویتنامی خوردیم  و حتی ... پاستای  کورنیایی!

بعد از یک پیاده روی طولانی در ساحل ، یک ساندویچ پر از گوشت گرم و سیب زمینی خامه ای ، دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید - به ویژه هنگامی که هوا با چنان شدتی شروع به بارش باران می کند که محل پارکینگ مملو از سیلاب می شود و راه پله ها را به آبشارها تبدیل می کند. ما نان و پنیر داشتیم - پنیر باشکوه! و شکلاتی بیشتر از آنچه ممکن به نظر می رسید خوردیم.

من ده سال است که در انگلیس هستم و اکنون در اینجا زندگی می کنم. انگلیسی ها دیگر موضوع بسیاری از جوک های مبتنی بر مواد غذایی نیستند ، اکنون به نظر می رسد که آنها را بهتر می شناسیم. آنچه من بیش از همه  دوست دارم و آنچه فکر می کنم جالب ترین چیز است ، رویکرد اروپایی به مساله خوردن است. منظور من این است - شما می توانید کل روز را در بیرون خانه صرف میل کردن یک وعده غذایی کنید و چیزی بهتر از این نیست که این روز یکشنبه باشد.
غذای انگلیسی

کباب یکشنبه

"کباب یکشنبه"، وعده غذایی کلاسیک برای یکشنبه ها است و غذایی بیش از این انگلیسی پیدا نمی کنید. قطعه ای گوشت (گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ یا بره) ، سیب زمینی سرخ شده  در چربی غاز (یا کره) ، سبزیجات (مثلا مقداری کلم ، هویج ، جعفری ، تره فرنگی) ، که همه آنها درسس عصاره گوشت و ادویه، سرخ می شود.

چیزی که در اینجا خوب و عالی است ، فقط یک وعده غذایی دلچسب و لذیذ نیست (هرچند که من هیچ اعتراضی به آن ندارم!) ، اما این رویداد بیشتر از یک وعده غذایی است. ناهار یکشنبه (یا شام) یک تعامل اجتماعی با ماهیت بسیار ویژه است. رویدادی که گاه به گاه ، ملایم و با سرعتی آهسته رخ می دهد.

 

دستورالعمل ناهار یکشنبه

 

  1. از قبل برنامه ریزی کنید ، اما نه خیلی جلوتر. در روز جمعه یا شنبه به دوستانتان بگویید که شما فکر می کنید ناهار را با هم بخورید ، و اینکه آیا دوست دارند بیایند؟ اما تا صبح یکشنبه هیچ یک از مواد غذایی را خریداری نکنید. برنامه ریزی خیلی فشرده به نظر می رسد ، اما در عوض مواد غذایی که می خرید تازه تر هستند. اگر می توانید به قصابی بروید نه سوپر مارکت.

  2. شروع به پخت و پز نکنید تا زمانی که دوستانتان شروع به رسیدن می کنند - این کار احمقانه به نظر می رسد (به یاد داشته باشید: این برنامه ریزی خیلی فشرده است). آنها به هر حال دیر می رسند و این بدان معنی است که شما صبح آزاد هستید تا آنچه را می خواهید انجام دهید.

  3. تا آن موقع همه گرسنه شده اند. مقداری بیسکویت و چند نوشیدنی سرو کنید. آشپزی را شروع کنید!

4- اگر یک ماده مهم را فراموش کرده اید و به فروشگاه نزدیک خود بروید و امیدوار باشید که آنها آنچه را که شما می خواهید داشته باشند.

  1. چند ساعت بعد غذا آماده خواهد شد ... و هی پسر! شما برای خوردن آن آماده اید! اما برای هضم آن همه گوشت و چربی شما به نوشیدنی نیاز دارید - نوشیدنی فراوان!

  2. سرو پودینگ در میان این وعده غذایی را فراموش نکنید. یک چیز سریع – مثلا کمی میوه تازه همیشه خوب است ، چیزی که میهمانان شما را سرگرم می کند. بگذارید دست خود را کثیف کنند و در حالی که به فروشگاه می روید ، برای آنها کرم بخرید.

  3. به نوشیدن ادامه دهید. برای تأثیر حداکثر ، هیچ کاری را حتی از راه دور، در ادامه روز انجام ندهید.

  4. 4. (این دستورالعمل ها را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید)

 

میراندا وارد در یک مزرعه پرورش گاو در سواحل کالیفرنیا بزرگ شد و در آکسفورد انگلیس ساکن شد و ضمن مطالعه روابط بین الملل. او دوست پسرخود را در یک میخانه در اولین روز اقامت خود در آکسفورد پیدا کرد. او در حال حاضر مشغول نوشتن كتاب است