هیچ  آداب سختگیرانه ای وجود ندارد که باید در هنگام ورود به انگلستان باید آن را رعایت کنید.  با این وجود توصیه می شود که رفتارهای شایسته و احترام به فرهنگ و سنت های محلی داشته باشید.

 اولین و مهمترین گام ، آگاهی از ملل کاملاً مشخص است که انگلستان را تشکیل می دهد.  انگلستان ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی از انگلستان ، بریتانیا و ایرلند شمالی تشکیل شده اند.  شهروندان هر یک از این کشورها ممکن است "انگلیسی" نامیده شوند.  این اصطلاح همچنین در صورت عدم اطمینان از میراث یک شخص ، ایمن ترین کاربرد است.  هنگامی که از میراث خاصی برخوردار هستید ، شما می توانید با ساکنین مختلف به این عناوین هم خطاب کنید: انگلیسی ، اسکاتلندی ، ولزی یا ایرلندی.  در حالی که این چهار کشور آداب و رسوم زیادی دارند ، هر یک مجموعه ای از سنت ها و تاریخ خود را دارند.


ملاقات و جلسات

 هنگام ملاقات با یک بریتانیایی ، ممکن است وی سرد به نظر برسد ، اما این فقط یک تصور است.  در واقعیت ، آنها با خارجی ها بسیار دوستانه و مفید برخورد میکنند.  لرزش دست نوعی تبریک است ، اما سعی کنید از طولانی شدن تماس چشمی خودداری کنید ، زیرا ممکن است باعث شود افراد احساس راحتی کنند.  از نام خانوادگی و عناوین مناسب استفاده کنید. 

زمان و دقت

 مردم انگلیس در مقابل بد قولی  بسیار سختگیر هستند.  در انگلیس مردم تلاش فراوانی برای به موقع رسیدن ،انجام می دهند ، بنابراین غیرقابل تحمل تلقی می شود ، حتی با چند دقیقه.  اگر به تأخیر افتادید ، حتماً فردی را که ملاقات می کنید اطلاع دهید.  در اینجا شرایطی وجود دارد که شما موظف به آن تایم بودن  هستید و همچنین برخی از شرایطی که توصیه می شود:

  • شام ها و ناهار رسمی یا قرار ملاقات ها ، همیشه در زمان مشخصی خواهد بود.

  • برای جلسات عمومی ، نمایش ، کنسرت ، فیلم ، مسابقات ورزشی ، کلاس ها ، خدمات کلیسایی و عروسی ها ، بهتر است چند دقیقه زودتر برسید.

  • می توانید هر ساعت در ساعات مشخص شده برای مهمانی های چای ، پذیرایی و کوکتل وارد شوید.

 

انگلیسی ها غالباً از عباراتی مانند " در هر زمان" و "به زودی من را ببینید" استفاده می کنند.  با این حال ، اینها را به معنای واقعی کلمه نگیرید.  برای اینکه خیالتان راحت باشد ، همیشه قبل از ملاقات با شخصی در خانه ،تماس تلفنی برقرار کنید.  اگر یک دعوت کتبی برای رویدادی دریافت کرده اید که می گوید "RSVP" ، باید در اسرع وقت به دعوت کننده  پاسخ دهید ، خواه قصد حضور در آن باشید یا نه.

 

 زبان بدن و  لباس

 مردم انگلیس علاقه زیادی به نمایش محبت در عموم ندارند.  بغل کردن ، بوسیدن و لمس کردن معمولاً برای اعضای خانواده و دوستان بسیار نزدیک محفوظ است.  همچنین باید در حین ارتباط از صحبت کردن با صدای بلند در ملاء عام و یا رفتن به افراط با حرکات دست خودداری کنید.  انگلیسی ها فضای مشخصی از فضای شخصی را دوست دارند.  خیلی نزدیک شخص دیگری نباشید و بازوی خود را در زیر شانه کسی قرار ندهید.

 وقتی صحبت از لباس می شود ، محدودیتی در نحوه لباس پوشیدن وجود ندارد.  فقط مطمئن شوید که در شرایط رسمی ، به قوانین کلی رعایت می کنید.  این مشاهدات نشان می دهد که مردم شهرهای بزرگتر به خصوص در لندن لباس رسمی تری می پوشند.  زنان و مردان به مناسبت های گاه به گاه از ماسک استفاده می کنند.  کت و شلوار و ژاکت برای آقایان و خانمها مناسب است.  برای کار کردن یک جلیقه نپوشید - این لباس کشور برای تعطیلات آخر هفته است.  در مناسبت های رسمی ، همیشه یک لباس را انتخاب کنید که متناسب با مراسم باشد.  هنگام شرکت در یک شام تعطیل یا یک رویداد فرهنگی ، مانند کنسرت یا اجرای تئاتر ، بهتر است لباس رسمی بپوشید.

 مشاوره عمومی

 مردان باید درها را برای زنان باز كنند و هنگام ورود زن از اتاق بایستند ، اگرچه به طور كلی برای مردان و زنان پذیرفته شده است كه بسته به اینكه در ابتدا چه کسی از داخل درب عبور كند ، درب را برای یكدیگر باز كنند.

 مهم است که به حریم خصوصی احترام بگذاریم.  در مورد سوابق خانوادگی ، شغل ، وضعیت تأهل ، مسائل سیاسی یا مسائل مربوط به پول ، سوالات شخصی نپرسید.  نقض یک صف بسیار ناعادلانه تلقی می شود ، بنابراین هرگز در یک خط فشار نکشید.  همچنین تلاش برای صداگذاری انگلیسی ها یا تقلید لهجه آنها بسیار بی ادبانه تلقی می شود.

 به یاد داشته باشید که طنز در زندگی انگلیسی همیشه وجود دارد.  غالباً خود مختار ، نوار ، طعنه آمیز ، جنسی گرایانه یا نژادپرست است.  سعی کنید مرتکب تخلف نشوید.

 آداب و رسوم فرهنگی اینگونه بیان می کند که وقتی به خانه شخصی دعوت شده اید ، می توانید یک هدیه کوچک برای صاحب خانه تهیه کنید.  به گل ، شکلات ، شراب ، شامپاین یا کتاب علاقه دارند.  در روز بعد با یادداشت یا تماس تلفنی ، از این دیدار سپاسگذاری و ابراز خوشحالی کنید.

 قوانین زنان

 زنان در انگلیس ، هم در محل کار و هم در زندگی روزمره ، به عنوان مرد حق دارند از احترام و مقام برابر برخوردار شوند.  انگلیسی ها این عادت را دارند که در هنگام مراجعه به شخصی از الفاظ "محبت آمیز" استفاده کنند ، بنابراین اگر آنها را دوست ، عزیز یا عزیزم بنامید .  اینها معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند و بی ادب تلقی نمی شوند.

 یک زن خارجی که یک مرد انگلیسی را برای شام دعوت کند ، قابل قبول است اما ممکن است اشتباه باشد.  بهتر است با ناهار چسبیده باشد.  همچنین ، اگر مایل به پرداخت وعده غذایی خود هستید ، در ابتدا باید آن را بیان کنید.