تنوع فرهنگی لندن یک شبه اتفاق نیفتاد. 


از زمان تأسیس رومیان در 43AD ، این شهر تاکنون مسکونی مهم برای مهاجران بوده است.  در اواخر قرن شانزدهم ، لندن به مرکز اداری یک امپراتوری رو به رشد تبدیل شده بود که در اوج خود در سال 1922 ، یک چهارم مساحت زمین جهان را تحت پوشش خود قرار داد.

 همانطور که بی بی سی در مجموعه خود با عنوان "تاریخچه مختصر مهاجرت" گزارش می دهد ، مهاجرت جمعی برای اولین بار در دهه 1950 آغاز شد که تقاضای کار در پایان انگلیس و در پایان جنگ جهانی دوم تقاضا برای کار در سراسر انگلیس افزایش یافت.  با استعمار و ایجاد اتحادیه مشترک المنافع ، بسیاری از میهن پرستان از کشورهای امپراتوری قدیمی انگلیس به دنبال شغل و زندگی جدید به لندن آمدند.

 امروزه ، جوامع متنوع بین المللی که در سراسر گرند لندن زندگی می کنند ، اغلب در مناطق مختلف جمع می شوند ، به نشاط و اقتصاد شهر کمک می کنند.  در سال 2005 ، روزنامه گاردین نقشه ای از جوامع چند فرهنگی لندن را منتشر کرد.  از تنوع لندن دیدن کنید (یک پرونده PDF باز می شود).

 مهاجران که به لندن می آیند ، در این جوامع ، شبکه ها و خدمات پشتیبانی مربوط به وطن خود را پیدا می کنند.  برخی از این مناطق حتی به پناهگاه های توریستی تبدیل شده اند که بازارهای عجیب و غریب ، مغازه ها و رستوران ها منعکس کننده سلیقه ها و سبک های مختلف فرهنگ هستند.

آفریقای لندن

 امروزه در لندن آفریقایی آفریقا عمدتاً در زندگی خیابانی محله هایی مانند پکهام ، هاکنی ، فیل و قلعه ، تاتنهام و لیتونستون دیده می شود.

 ایرلند لندن

 امروز ، جمعیت ایرلندی متولد لندن به طور سنتی با مناطقی از قبیل کیلبورن ، کریکلوود ، ویلیسدن ، کامدن تاون و همرزمیت همراه است.

 کارائیب لندن

 در ماه اوت انتظار می رود کارناوال مشهور ناتینگ هیل را در ناتینگ هیل برگزار کنید.  با این حال ، مراکز عمده مناطق مسکونی پکنام ، نیو کراس ، دالستون و لوویشام هستند.  بزرگترین غلظت مواد غذایی آفریقایی و کارائیب را در بازار Brixton در بازار خواهید یافت.

 جوامع ترکی ، کردی و قبرس در اطراف لوویشام ، لامبت ، ساوت وارک ، کرویدون ، هارنگی ، آنفیلد ، ایسلینگتون و هاکنی گسترش یافته است.  به طور خاص خیابان استوک نیویینگتون بالا و جاده کینگز لند.

 خاورمیانه لندن

 لندن به "مرکز فکری" برای جهان عرب تبدیل شده است.  این خانه در چندین روزنامه و ایستگاه تلویزیونی بزرگ عربی قرار دارد.  اعراب از خاورمیانه عمدتا در حوالی جاده Edgware ، Bayswater و کنزینگتون زندگی می کنند.  جوامع سوریه ، عراق ، ایران ، مصر و لبنان تمایل به اقامت در مناطقی مانند بوش چوپان دارند.

لندن اسیایی

 مردم و فرزندان مهاجران هند ، پاکستان ، بنگلادش و سریلانکا چیزهای زیادی را به لندن و انگلیس آورده اند.  آجر لاین اکنون مکانی برای اجتماع محلی بنگلادش است.  خیابان گرین تقریباً مانند هندوستان است.  سرخپوستان جنوبی ، سری لانکاها و سومالی ها به ومبلی ، کینگزبوری ، کنتون و هارو گله کرده اند.  Southall محل زندگی اجتماعات پنجابی ، سیک و سندی پایتخت است.

 لندن چینی

 جامعه چینی در سراسر لندن گسترش یافته است.  Chinatown یکی از جاذبه های مهم گردشگری است.  تقریبا نیمی از جمعیت چین در لندن زندگی می کنند و بقیه جامعه چینی در سه ناحیه بارنت ، ساوت وارک و وست مینستر متمرکز شده اند.

 لندن یونانی

 در صورت مراجعه به خطوط سبز و کشش از نیویینگتون گرین از طریق پارک فینسبوری ، می توانید کمی از یونان را در لندن پیدا کنید.  امروزه برخی از بزرگترین اجتماعات در بخش هایی از شمال لندن مانند Wood Green و Palmer's Green یافت می شود

 لندن ژاپنی

 بیشتر مردم ژاپنی که در لندن ساکن هستند ، افرادی با خانواده و دانشجویان هستند که تجارت را به ویژه گذرا می دانند.  جوامع ژاپنی تمایل دارند در مناطقی مانند بارنت ، شمال لندن - از کلبه سوئیس تا نورت فینچلی - و گلدنرز گرین جمع شوند.

 آمریکای شمالی لندن

 بزرگترین اجتماعات آمریکایی ها را می توان در کنزینگتون و چلسی یافت.  5.1 درصد از جمعیت آمریکایی هستند.

 لندن آمریکای لاتینی

 رستوران ها و کافی نت ها شواهدی قابل ملاحظه از حضور چشمگیر برزیلی ها در غرب لندن (از ناتینگ هیل گرفته تا پاتنی) ، کلمبیایی ها و اکوادورایی ها در فیل و قلعه و کلمبیایی ها در پارک فینسبوری هستند.

 جنوب شرقی آسیا لندن

 ویتنامی ها ، مالزیایی ها ، کره ای ها ، تایلندی ها و اندونزیایی ها در سراسر لندن زندگی می کنند - رستوران های جنوب شرقی آسیا تقریباً در هر خیابان بلند در سراسر شهر یافت می شود.  حضور زیادی در کره جنوبی در نیو مالدن وجود دارد.

 لهستانی و اروپای شرقی

 جامعه لهستان در حال حاضر سریعترین جامعه بین المللی لندن است.  سوپر مارکت ها اعلام کرده اند که قصد دارند مجموعه ای از ظروف و ظرافت های لهستانی را ذخیره کنند.  مناطقی مانند Hammersmith ، Ealing و Kensington بیشترین ساکنان لهستان را در لندن دارند.

 یهودیان لندن

 شمال لندن (استمفورد هیل در هاکنی) مدتهاست که محل اجتماع یهودیان کاملاً ارتدوکس بوده است.  امروزه شاداب ترین بخش یهودیان لندن احتمالاً گلدنرز گرین است.

 لندن اروپایی

 لندن همچنین دارای جوامع ایتالیایی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، پرتغالی و سایر جوامع اروپایی است.  Stockwell و South Lambeth Roads بسیاری از مشاغل پرتغالی را در خود جای داده اند.  کنزینگتون جنوبی مانند "فرانسه کوچک" در لندن است.  منطقه جاده پورتوبلو محل زندگی یک جامعه بزرگ اسپانیایی است.