بهترین راه برای اقامت ترکیه

32

گام اول داشتن سوء پیشینه از اداره آگاهی می باشد .  

 سوءپیشینه :


این سوء پیشینه ای که شما دریافت می کنید به مدت یک ماه اعتبار دارد و نباید از مدت اعتبار سوءپیشینه ی شما گذشته باشد و اینکه قابل استعلام باشد ( مهره دادگاه و مهر اسناد رسمی را داشته باشد ) . کپی از تمام صفحات پاسپورت بهمراه 6 قطعه عکس 4*6  زمینه سفید و  فایل پی دی اف که باید 290 پیکسل باشد الزامی است .

 سفارت :

در شهر استانبول و یا آنکارا به سفارت یا کنسول گری مراجعه می کنید و بعد از پرداخت 80 تا 100 یورو تمامی مدارک شما را مهر و تایید می کنند . سپس به اداره قائم مقام ترکیه

مراجعه می کنید تا تمامی مدارک شما مهر و تایید شود  .  

 

اجاره ی خانه :

بعد از مهر تایید به شهری که قصد ماندن را دارید می روید تا از پلیس آن شهر اجازه دریافت کنید تا بتوانید خانه ای را  اجاره کنید سپس به دفتر اسناد رسمی رفته تا اجاره نامه را مهر کنند و 150 لیر بابت آن باید پرداخت کنید .

خرید سیم کارت :

سیم کارتی تهیه می کنید با نام خودتان و برای تایید آن به اداره پلیس مهاجرت و بعد به اداره بیمه می روید . یک کاغذ کوچکی به شما میدهد که شماره مالیاتی شما در آن ثبت شده .

داشتن حساب بانکی :

 به بانک مراجعه می کنید که باید پاسپورت و اجارنامه همراهتان باشد و در آنجا یک حساب باز می کنید به مبلغ 3000 دلار که این پول برای یک خانواده 3 الی 4 نفر کفایت می کند .

کارت بیمه : پیرینت حساب بانکی تان را به اداره بیمه میبرید برای بیمه کردن خود و خانواده . هزینه بیمه بر اساس قد و وزن و سن افراد صادر میشود