پیگیری همه چیز با یک حساب بانکی

داشتن حساب بانکی در آلمان بسیار ساده است. با یک حساب بانکی آلمان، پس از ثبت نام، می توانید شهریه خود را در دانشگاه به صورت الکترونیکی پرداخت کنید، اجاره ماهانه خود را پرداخت کنید و حقوق خود را از یک شغل نیمه وقت دریافت کنید. شما همچنین می توانید پول نقد را از دستگاه خود پرداز از حسابتان دریافت کنید. اکثر بانک ها برای دانشجویان حساب های جاری را رایگان ارائه می دهند که معمولا به کارت EC معروف اند.
حساب بانکی درآلمان

اگر در حال برنامه ریزی برای ماندن بیش از چند هفته در آلمان هستید، باید یک حساب جاری را در آلمان باز کنید.که معمولا برای دانشجویان رایگان است و فرایندهای مربوطه خیلی پیچیده نیستند.

 به عنوان مثال، شما می توانید پول نقد رایگان از دستگاه های نقدی در آلمان برداشت کنید، پرداخت ها را به صورت الکترونیکی انجام دهید و دستورات منظم را برای پرداخت های منظم - مانند اجاره، بیمه درمانی و یا صورتحساب تلفن - تنظیم کنید ، که تضمین می کند که پول به صورت خودکار و زمان هر ماه  از حساب شما برداشته وپرداخت شود . اگر کار نیمه وقتی را در آلمان انجام دهید، برای دریافت حقوق خود به یک حساب جاری نیاز خواهید داشت.

بانک های بازرگانی و پس انداز متعددی وجود دارند که شعبه های شهرها را در سراسر آلمان اداره می کنند. تعدادی از بانک های آنلاین نیز وجود دارند که طیف وسیعی از خدمات را از طریق اینترنت ارائه می دهند . هنگام باز کردن حساب بانکی، باید اطمینان حاصل کنید که این بانک یک بانک ملی یا مستقیم است. پس اگر شما به یک شهر دیگر بروید، مثلا برای یک دوره زبان یا جهت انجام کار،نیازی به باز کردن یک حساب جدید نیست. دفتر بین المللی می تواند به شما در انتخاب یک بانک کمک کند.

 

باز کردن یک حساب بانکی

برای باز کردن یک حساب، معمولا از شما خواسته می شود اسناد زیر را ارائه دهید:

 گذرنامه یا کارت شناسایی شخصی

شناسه دانشجویی یا گواهی ثبت نام یا اطلاع از پذیرش از دانشگاه

تأیید ثبت نام از اداره ثبت احوال یا اداره ثبت احوال بیگانه

این اسناد را به شعبه بانکی انتخابی خود ببرید و یک حساب جاری (Girokonto) بخواهید برای شما باز کنند. کارمندان این بانک به شما کمک خواهند کرد. برای صرفه جویی درزمان و بدون هیچ زحمتی، ما توصیه می کنیم قبل از اینکه اسنادی که بانک برای باز کردن یک حساب کاربری نیاز دارد، قبلا آماده کنید . 

DEBIT CARDS - کارت های اعتباری

هنگامی که یک حساب جاری را باز کرده اید، یک کارت اعتباری صادر می شود که می توانید پول خود را از دستگاه های نقدی برداشت کنید و رسید های بانک خود را چاپ کنید. در آلمان، کارتهای اعتباری اغلب به کارتهای EC، Giro یا Maestro خلاصه می شود. شما می توانید از کارت های EC برای پرداخت در مغازه ها و رستوران ها استفاده کنید. صندوقدار از شما می خواهد که پرداخت را با یک  PIN یا  شماره شناسایی شخصی مجاز کنید و یا رسید را امضا کنید.

 

همه کارت های اعتباری معمولی، یعنی MasterCard، Visa و American Express، در آلمان پذیرفته می شوند. شما همچنین می توانید کارت اعتباری خود را برای برداشت پول از دستگاه های نقدی استفاده کنید، اگراز قبل کارت اعتباری دارید و مایل به استفاده از آن برای مدت زمان طولانی در آلمان هستید، باید قبل از آن به بانک یا شرکت کارت اعتباری خود اطلاع دهید. گرچه بسیاری از آلمانی ها کارت های اعتباری دارند، معمولا کارت های EC خود را ترجیح می دهند، همانطور که در حال حاضر تقریبا  درهمه جای  آلمان پذیرفته شده اند.