راهنمای کامل برای یافتن خانه جدید

اجاره در آلمان می تواند برای همه و به ویژه افراد بین المللی یک چالش باشد. با این حال، اگر شما فقط بر اصطلاحات کلیدی ، زمینه های متناسب با بودجه و همچنین دستورالعمل های اجاره و مستندات تسلط داشته باشید. ما به شما در تسلط بر تمام اطلاعات مربوط به اجاره در آلمان کمک خواهیم کرد، به شما می گوییم معمولاً افراد درمورد ویژگی های خود تبلیغات می کنند و به شما کمک می کنند تا در مورد اجاره آپارتمان راحت ترین تصمیم را بگیرید.

در ابتدا ، با فهمیدن دقیق آنچه می خواهید شروع کنید. به شما کمک می کند تا لیست گزینه ها را محدود تر کنید و بنابراین روند اجاره را تسهیل و سرعت بخشید. به این فکر کنید که آیا می خواهید به تنهایی زندگی کنید یا خواهان یک هم اتاقی هستید، اشکالی ندارد اگر هم اتاقی شما غریبه باشد ، به کدام شهر / محله علاقه دارید ، چند اتاق باید داشته باشد ، چه اتاقی برای شما راحت است و حداکثر مبلغ پولی که مایلید برای اجاره ماهانه هزینه کنید. اینها فقط برخی از مواردی است که باید قبل از شروع جستجوی یک آپارتمان در نظر بگیرید. با این حال ، جدا از این موارد ، چند مورد دیگر نیز وجود دارد که باید بدانید. بیایید با هم به آنها بپردازیم.

برای اجاره آپارتمان در آلمان به چه مدارکی نیاز دارم؟

وقتی می خواهید یک آپارتمان در آلمان اجاره کنید ، اسناد واقعاً ضروری هستند. آنها به صاحبخانه شما کمک می کنند تا بداند شما یک مستاجر قابل اعتماد هستید و به شما کمک می کنند تا حقوق خود را به عنوان مستاجر تضمین کنید. اگرچه مکانهایی وجود دارد ، معمولاً خارج از شهرهای بزرگ ، که اسناد زیر به این اندازه ضروری نیستند ، با این حال ، وقتی صحبت از شهرهای بزرگ مانند برلین می شود ، آنها یک امر ضروری هستند. بنابراین ، این موارد ضروری است:

 1. یک کپی از شناسه یا گذرنامه خود

جهت امضای قرارداد اجاره یا صرفاً نگاه کردن به آپارتمان (در بیشتر موارد) شما را ملزم می کند که یک نسخه از شناسنامه یا گذرنامه خود را به صاحبخانه یا ، نماینده املاک یا هر دو مورد ارائه کنید.

 1. تأیید حقوق یا صورتهای بانکی

باید بتوانید تأیید کنید که درآمد ماهیانه در حساب بانکی خود دارید و منابع مالی برای پرداخت اجاره خود را دارید. تأیید حقوق و دستمزد معمولاً مبلغی است که توسط شرکتی که برای آن کار می کنید ارائه می شود. با این حال ، اگر شما نمی توانید دستمزد دریافت کنید ، باید وضعیت بانکی خود را که معمولاً صورت سه ماه گذشته است ، برای صاحبخانه تهیه کنید تا ثابت کند که درآمد کافی دارید.

 1. مستندات سوابق اعتباری (سوابق شوفا)

این برای کسانی که قبلاً در آلمان زندگی و خانه اجاره کرده اند ضروری است. مستندات سوابق اعتباری ، که با نام های Schufa Selbstauskunft یا Schufa Record نیز شناخته می شود ، سندی است که مسیر بدهی شما را ثبت می کند.

کسانی که قبلاً در آلمان زندگی نکرده اند، هنوز سابقه شوفایی ندارند. از آنجا که به محض شروع استفاده از حساب های بانکی آلمان یا عقد قرارداد در آلمان بطور خودکار شروع می شود. بنابراین ، اگر سابقه شوفا ندارید ، به سادگی صورت های بانکی را تهیه کنید و نشان دهید که همیشه اجاره را به موقع پرداخت کرده اید.

 1. ضامن

خصوصاً اگر نتوانید مدارك فوق را تهیه كنید ، صاحبخانه از شما می خواهد كه نام ضامن را تهیه كنید. این شخص باید به هر دلیلی تأیید کند که در صورت عدم توانایی پرداخت آن ، می تواند اجاره شما را بپردازد. ضامن باید آلمانی باشد اما والدین شما نیز می توانند باشند.

چگونه می توانم یک آپارتمان در آلمان اجاره کنم؟

در آلمان جهت اجاره خانه چند گزینه وجود دارد. برخی از متداول ترین روش های اجاره بها عبارتند از:

اجاره از طریق نماینده املاک

شما می توانید یک آپارتمان را از طریق نمایندگی املاک و مستغلات در آلمان اجاره کنید ، زیرا معمولاً راحت تر است ، اما بعضی اوقات شامل هزینه است. نمایندگان املاک و مستغلات برای کمک به فروش یا اجاره آپارتمان یا خانه های خود توسط مالکان بکار گرفته می شوند. با این حال ، هزینه خدمات ارائه شده توسط نمایندگان گنجانده شده است.

اما شما همیشه کسی نیستید که کمیسیون را بپردازید ، مگر اینکه قصد خرید ملک را داشته باشید. بنابراین ، وقتی اجاره بها داده می شود، صاحبخانه معمولاً کمیسیون را پرداخت می کند ، به همین دلیل است که مردم معمولاً به جای استفاده یک نماینده از وب سایت استفاده می کنند. با این حال ، قبل از امضای هرگونه توافق نامه ، اطمینان حاصل کنید که این هزینه های کمیسیون چگونه پرداخت می شود.

درگاه های آنلاین ملک موجود است

روشهای مختلفی وجود دارد که می توان برای اجاره آپارتمان جستجو کرد و آنها را بصورت آنلاین اجاره کرد. در زیر لیستی از پرتال های اجاره آنلاین در آلمان را مشاهده کنید:

 Immobilien Scout 24 (فقط به زبان آلمانی موجود است)

 • Immobilo (فقط به زبان آلمانی موجود است)

 • Immowelt (فقط به زبان آلمانی موجود است)

 • Mr Lodge (موجود به چند زبان - فقط مونیخ)

 • Zeitwohnwerk (موجود در آلمانی و انگلیسی)

 • Wohnungsbörse (فقط به زبان آلمانی موجود است)

همچنین درگاههایی وجود دارد که می توانید آپارتمان های موقت و خانه های کفی را پیدا کنید ، مانند:

 • SMARTments

 • Studenten-WG

 • Mr Lodge

 • tempoFLAT.de

 • Zeitwohnwerk

 • WG-Gesucht.de

اجاره از طریق پرس و جوی شفاهی

امکان اجاره دیگر از طریق دهان به دهان است. در واقع اثبات شده که روشی کارآمد برای پیدا کردن یک آپارتمان خوب و راحت است. به سادگی اجازه دهید تا بسیاری از مردم بدانند که شما علاقه مند به اجاره یک آپارتمان در آلمان هستید ، و اگر کسی اطلاعاتی داشته باشد ، به شما اطلاع می دهد.

معمولاً وقتی شخصی می خواهد یک آپارتمان را ترک کند ، دوستان یا آشنایان خود را به صاحبخانه های خود پیشنهاد می دهد. به این ترتیب ، صاحبخانه نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن یک مستاجر جدید نخواهد داشت و شما نیازی به نگرانی در مورد پیدا کردن یک آپارتمان نخواهید داشت.

قرارداد اجاره در آلمان شامل چه مواردی است؟

داشتن قرارداد اجاره ای خوب است زیرا حقوق شما را به عنوان مستاجر تضمین می کند و در مورد کارهای انجام شده و تلاش برای جلوگیری از سوء تفاهم ها در آینده توضیح می دهد. بعضی از اجزای قراردادهای اجاره معمولاً شامل موارد زیر است:

 • مدت زمان توافق نامه

 • مبلغ سپرده

 • میزان اجاره ماهانه

 • هزینه های اضافی به میزان مصرف شما بستگی دارد

 • اجاره باعث افزایش اطلاعات می شود

 • در صورت اجاره آپارتمان مبله ، لیست کاملی از مبلمان را داشته باشید

 • قوانین حیوان خانگی (که مجاز به نگه داشتن آنها در داخل هستید یا نه)

 • قوانین تعیین شده خانه توسط صاحبخانه ، درمورد هزینه های تعمیراتی که آنها انجام می دهند و تحت پوشش آنها قرار نمی گیرد

 • توجه به طول مدت (معمولاً سه ماه ، اگر شما یا صاحبخانه خود می خواهید قرارداد را فسخ كنید)

هزینه اجاره در آلمان چقدر است؟

متوسط قیمت ​​اجاره معمولاً به عنوان هزینه هر متر مربع تعیین می شود. با این حال ، قیمت های شما بسته به مکانی که قصد زندگی در آن را دارید متفاوت خواهد بود. مکان های مرکزی و بزرگتر معمولاً بالاترین قیمت را در مقایسه با حومه ها دارند.

طبق اعلام F + B MietspiegelIndex 2019 ، آپارتمان ها در آلمان با میانگین 7.04 یورو در متر مربع اجاره می شوند و به 10.41 یورو در متر مربع در اشتوتگارت و 9.74 یورو در مونیخ می رسند. کلن و هامبورگ قیمت اجاره بالاتری نسبت به لایپزیگ ، بوخوم یا حتی برلین دارند. با این حال ، برلین به دلیل تقاضا شاهد افزایش قیمت گذاری بوده است. گرانترین شهر آلمان ، کارلسفلد است ، در منطقه داچائو ، 12 کیلومتری شمال غربی مونیخ ، با متوسط ​​اجاره خالص 10.86 یورو در هر متر مربع.

قیمت اجاره به طور کلی معقول است و میانگین اجاره آن 1،300 یورو است. یک آپارتمان یک خوابه در یک شهر آلمان حدود 700 یورو هزینه دارد ، در عین حال همین آپارتمان در خارج از شهر نیز حدود 530 یورو برای شما هزینه خواهد کرد.

وقتی صحبت از سپرده ها و خدمات شهری در آلمان می شود ، انتظار می رود مبلغی را که برابر با اجاره سه ماه است ، پرداخت کنید. نباید بیشتر از این مقدار باشد. از طرف دیگر ، این سرویس ها معمولاً در اجاره شامل نمی شوند و این باید در قرارداد اجاره ذکر شود. ملکی که شامل گرما و آب و برق در اجاره نمی شود به عنوان "اجاره سرد" یا کالتمیته توصیف می شود. در همین حال ، یک اجاره گرم شامل هزینه های گرمایشی و اضافی است.

درک شرایط و اختصارات اجاره در آگهی های تبلیغاتی

بسیاری از اصطلاحات و اختصارات آلمانی را در لیست املاک و مستغلات مشاهده خواهید کرد ، بنابراین برخی از آنها را مرور می کنیم:

عنوان/خلاصه

معنی

Quadratmeter/QM

متر مربع

Altbau/AB

ساختمان قدیمی

Neubau

ساختمان جدید

Balkon/BK

بالکن

Einbauküche/EBK

آشپزخانه داخلی

Erdgeschoss/EG

طبقه همکف

Gasheizung/GH

گرمایش گاز

Kaltmiete/KM

اجاره خالص یا سرد (خدمات و تعمیر و نگهداری شامل نمی شود)

Nebenkosten/NK

هزینه های خدمات / تعمیر و نگهداری

Warmmiete/WM

اجاره ، از جمله هزینه های آب و برق و گرمایشی (برق)

Wohngemeinschaft/WG

آپارتمان مشترک

Zentralheizung/ZH

گرمایش مرکزی

Etagenheizung

گرمایش از کف

Möbiliert

مبله