مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

در این نوشتار مهاجرت به انگلستان و تمامی روش های اخذ اقامت انگلستان به صورت تخصصی بررسی می شود. یکی از کشورهای محبوب مهاجرین انگلستان است و در بین ایرانیان متقاضی مهاجرت بسیار پرطرفدار می باشد. در رابطه با روش های اخذ اقامت انگلستان سوالات زیادی مطرح می شود. برای مثال راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان چیست؟ آیا از طریق تخصص مهاجرت به انگلستان امکان پذیر است؟ مهاجرت به انگلستان و شرایط زندگی در انگلستان چگونه می باشد؟ در ادامه این مطلب به بخشی از این سوالات پاسخ داده می شود. در این نوشتار تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان بر اساس جدیدترین قوانین از قبیل پناهندگی، تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، کار و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. در زمینه مهاجرت به انگلستان هولدینگ جهانی الوویزا  آماده ارائه مشاوره کاملأ تخصصی و رایگان است. در این نوشتار مباحثی مانند شرایط مهاجرت به انگلستان، شرایط اقامت انگلستان از طریق تحصیل، مهاجرت به انگلستان از طریق کار، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، مهاجرت به انگلستان از طریق تولد، مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج، مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، مهاجرت به انگلستان و هزینه های زندگی درانگلستان و غیره مورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به انگلستان

کشور انگستان عضوی از پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد و از چهارکشور تشکیل شده که در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر قرار دارد. انگلستان از کشورهای محبوب اروپایی برای مهاجرت بوده و جزء معدود کشورهای انگلیسی زبان در اروپا است. ایرانیان بسیاری متقاضی مهاجرت به انگلستان هستند. روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که همه آن ها را می توان به شش دسته کلی تقسیم بندی کرد. راحت ترین و بهترین مسیر برای رفتن به انگلیس سوال بسیاری از شما است. مسلماً پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد. معمولا با توجه به خصوصیات هر فرد یک یا چند روش اخذ اقامت انگلستان به او توصیه می شود. بنابراین شما باید ابتدا با تمامی روش های موجود و قوانین کشور انگلستان برای یافتن بهترین راه مهاجرت به این کشور آشنا شوید. سپس بهترین روش را با توجه به شرایط شخصی خود انتخاب کنید.  

مهاجرت به انگلستان - الوویزا

شرایط اقامت انگلستان از طریق تحصیل

ویزای دانشجویی انگلستان به دو دسته ویزای Tier4 General و ویزای Tier4 Child تقسیم می شود. برای افراد از سن ۱۷ سال و ۶ ماه به بالا از ویزای Tier4 جنرال استفاده می گردد. برای ویزای Tier4 child  افراد با سن کمتر از ۱۷ سال و ۶ ماه می توانند اقدام کنند. در صورت گرفتن پذیرش از یک مدرسه، دانشگاه یا کالج در انگلیس و کسب مهارت های زبان انگلیسی می توانید برای ویزای Tier4 اقدام کنید. طبق قوانین اداره مهاجرت انگلیس شما باید سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی خود برای دریافت ویزای Tier4 اقدام نمایید. همچنین شما جواب ویزای خود را می توانید سه هفته پس از روز مراجعه به سفارت دریافت کنید. بخشی از هزینه مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل، برای بررسی درخواست ویزا توسط سفارت دریافت می شود. در صورت اقدام از خارج از انگلستان برای دریافت ویزای Tier4  باید  ۳۲۸ پوند پرداخت نمایید. همچنین باید ۳۲۸ پوند به ازای هر نفر همراه پرداخت کنید. هزینه بیمه نیز باید پرداخت شود. در صورت ارائه درخواست ویزای تحصیلی به صورت آنلاین، وقتی به قسمت مربوط به پرداخت مبلغ می رسید مدت  ۳۰ دقیقه زمان برای پرداخت مبالغ مورد نظر توسط credit cards دارید. اگر در حال اقدام از سفارت انگلستان هستید باید مبالغ مورد نظر را در روز سفارت همراه داشته باشید تا پرداخت نمایید. شما پس از دریافت پذیرش نامه ای تحت عنوان CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) دریافت خواهید کرد. این نامه را باید به همراه سایر مدارک به سفارت انگلستان تحویل دهید و در خواست ویزای تحصیلی خود  را مطرح نمایید. به مدت شش ماه این نامه اعتبار دارد. ویزای انگلستان از نوع امتیازبندی بوده و برای ویزای General چهل امتیاز و ویزای Child سی امتیاز تعیین شده است. کسب تمام امتیازات برای اخذ ویزا لازم و ضروری است. امتیاز بندی ویزای تحصیلی انگلستان شامل موارد زیر است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلستان

نامه بانکی شامل ده امتیاز است که باید از یکی از بانک های پارسیان یا پاسارگاد تهیه کنید. در این ده امتیاز ابتدا باید پرینتی از موجودی حساب کامل و دقیق از بانک های مذکور گرفته و در پرونده خود قرار دهید. در صورت بودن سن متقاضی زیر ۱۷ سال و شش ماه باید برای ویزای Tier4 child اقدام  نماید و پرینت بانکی می تواند به نام پدر یا مادرش یا قیم قانونی او باشد. این نشان می دهد که کلیه هزینه های زندگی دانش آموز برای مدت ۹ ماه قابل پرداخت است.

مهاجرت به انگلستان - الوویزا

 این مبلغ باید برای یک ماه قبل از مراجعه به سفارت در حساب های مذکور باقی بماند و حتی یک دقیقه هم نباید این مبلغ کمتر از مبلغ مورد نظر شود. کوتاه بودن این حساب الزامی است. همچنین این بر اساس شهر لندن و شهرهای دیگر متفاوت می باشد. در مجموع حدود ۱،۲۸۰ پوند برای نفر اصلی و حدود ۱،۰۰۰ پوند برای همراه ماهیانه محاسبه می شود.  در حساب باید هزینه زندگی برای ۹ ماه موجود باشد. بنابراین این مبلغ باید  در ۹ ضرب شود. متقاضی علاوه بر مبلغ فوق باید نشان دهد که می تواند هزینه شهریه دانشگاه را پرداخت کند و در حساب خود این مبلغ را دارد.

مدرک زبان

ده امتیاز بعدی به مدرک زبان  IELTS Academicیا مدارک معادل آن تعلق دارد که نمره مورد نظر آن را دانشگاه تعیین می کند. برای متقاضیان زیر ۱۷ سال و شش ماه نمره IELTS  مورد نیاز نیست بنابراین در ویزای Tier4 child امتیاز چهل نبوده و ۳۰ می باشد.

CAS LETTER

بیست امتیاز باقی مانده مربوط به ارایه نامه پذیرش نهایی یا CAS Letter است. صدور این نامه بستگی به ارایه مدرک IELTS و سایر مدارک مورد نیاز دانشگاه دارد. این مدارک شامل کلیه سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آنها در دبیرستان و پیش دانشگاهی، حداقل دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه در سربرگ دانشگاه و ممهور به مهر دانشگاه و امضای استاد، ارایه نامه SOP یا همان انگیزه نامه که از سوابق خود و علت تحصیل در کشور مقصد باید نوشت، می باشد.

مهاجرت به انگلستان - الوویزا

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

باید ویزای Tier 2  برای کار در کشور انگلستان دریافت کنید. برای ایرانیان از طریق کار یا داشتن یک دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایی در انگلستان شرایط اقامت ایجاد می شود. برای افراد خارج از اتحادیه اروپا که متقاضی کار در انگلستان هستند، قوانین خاصی از جانب اداره کار و ادراه مهاجرت انگلیس وضع شده است. باید شغل تخصصی به شما پیشنهاد شود از طریق کارهای معمولی نمی توان ویزای کار انگلیس را کسب کرد. کارفرما برای پیشنهاد کار (Job Offer) به شما باید از اداره کار مجوز استخدام نیروی کار خارجی داشته باشد. برای شروع کار در انگلستان باید سه ماه قبل درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. به طور معمول پس از ۳ هفته به درخواست شما پاسخ داده می شود. ویزای کار انگلستان حداکثر به مدت ۵ سال و ۱۴ روز صادر می شود که می توانید آن را برای سال دیگر تمدید کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

از طریق ویزای Tier 1 یا ویزای کارآفرینی شما می توانید در کشور انگلیس سرمایه گذاری کنید و اقامت بگیرید. اما برای این نوع ویزا روش های جایگزین دیگری معرفی شده است.  اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان در حال حاضر در قالب ۳ نوع ویزا قابل انجام است.

ویزای START-UP

برای اخذ ویزای Start-up در انگلستان باید یک طرح تجاری یا بیزنس پلن خلاق و نوآورانه ارائه دهید. انگلستان لیستی از مؤسسات مورد تایید که شامل دانشگاه ها یا مراکز تجاری حامی کارآفرینی ارائه داده است، که طرح تجاری شما باید مورد حمایت این مؤسسات قرار بگیرد. علاوه بر این شما باید در سطح B2 به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و در ۹۰ روز گذشته حداقل ۹۴۵ پوند در حساب بانکی خود داشته باشید. این نوع ویزا به مدت دو سال صادر شده و قابل تمدید نیست. نوع ویزا را باید برای تمدید اقامت خود تغییر دهید.

مهاجرت به انگلستان - الوویزا

ویزای INNOVATOR

شما باید یک طرح خلاقانه برای اخذ ویزای Innovator ارائه دهید که مورد حمایت مؤسسات مورد تایید انگلستان قرار بگیرد. مبلغی معادل ۵۰،۰۰۰ پوند برای اجرای طرحتان در کشور انگلستان سرمایه لازم است. اعتبار این ویزا به مدت سه سال بوده که می توانید برای سه سال دیگر تمدید کنید. در تعداد دفعات تمدید ویزا محدودیتی وجود ندارد. پس از سه سال زندگی در انگلستان می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

اقامت این کشور را می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان به دست آورید. این روش نیازی به ارائه هیچ گونه بیزنس پلنی ندارد. شما برای کسب این نوع اقامت باید مبلغ ۲ میلیون پوند در اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید. در ابتدا اقامت ۳ ساله اعطا می شود که برای ۲ سال دیگر قابل تمدید است. اقامت دائم انگلستان را می توان پس از ۵ سال زندگی در این کشور کسب کرد.

 

بیشتر بخوانیم : ویزای تحصیلی فرانسه چگونه است ؟

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

کشورها در اخذ تابعیت از طریق تولد دو رویکرد را در پیش می گیرند. از قانون خاک کشورهای محدودی در دنیا پیروی می کنند. در این قانون کودک متولد شده در خاک کشوری تابعیت آن کشور را کسب می کند. تابعیت والدین در این حالت اهمیتی ندارد. کشورهای معروف پیروی کننده از این قانون شامل برزیل، آمریکا و کانادا می باشند. اما محل تولد نوزاد در رویکرد قانون خون مهم نیست. در واقع کودک متولد شده تابعیت والدین خود را کسب می کند. به این معنا که در صورتی کودک تابعیت آن کشور را کسب می کند که حداقل یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد.  قوانین تولد در کشور انگلستان سابقه پیروی از هر دو رویکرد را دارد. این کشور پیش از ژانویه ۱۹۸۳ تابع سیستم خاک بود و هر فرزند به دنیا آمده در کشور انگلستان به طور خودکار تابعیت آن کشور را کسب می کرد. از آن تاریخ به بعد قانون به نوع خون تغییر کرد. این گونه که فرزند متولد شده در انگلیس در صورتی می توانست تابعیت آن کشور را به دست بیاورد که حداقل یکی از والدین شهروند انگلیسی باشند یا از سمت دولت انگلستان با یک دلیل منطقی مقیم دائم این کشور باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند انگلیسی یکی از راه های مهاجرت به انگلستان می باشد. در صورت داشتن یک همسر یا partner انگلیسی می توانید اقامت انگلستان را بگیرید. شرایط زیر را باید داشته باشید.

شما باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید. داشتن شرایط نرمال شخصیتی و روحی روانی لازم است. واجد شرایط بودن برای زندگی در انگلستان از نقطه نظر فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و قانونی، هچنین از نظر سطح زبان انگلیسی در سطح مطلوب و پیشرفته مهم است. همسر شما باید کارت اقامت دایم یا نوعی از اقامت انگلستان را داشته باشد. همچنین همسر شما از درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی هر دو شما برخوردار باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

معمولا سالانه برخی از افراد از طریق پناهندگی به کشور انگلستان مهاجرت می کنند. با توجه به خطرناک بودن پروسه پناهندگی توصیه ما این است که از این کار دوری کنید. برای مهاجرت به انگلستان به دنبال راهی بهتر و مناسب تر باشید. زیرا علاوه بر خطرات این روش پناهندگان وضعیت زندگی مطلوبی ندارند.  بر اساس تعریف کنوانسیون ژنو افرادی می توانند در کشورهای پناهنده شوند که در کشور خود در خطر باشند. جنگ، گرایش های مذهبی، فرقه ای، عضویت در گروه های خاص اجتماعی یا سیاسی می تواند علت های آن باشد. بنابراین هر کسی پناهنده محسوب نمی شود. در سال های اخیر متاسفانه افرادی با توسل به دروغ در کشورهای اروپایی پناهنده شده اند. این موضوع موجب به وجود آمدن دیدگاه منفی نسب به پناهندگان شده است. پناهندگان پس از ورود به انگلیس باید به اداره مهاجرت یا پلیس این کشور درخواست پناهندگی دهند. در اکثر موارد پناهندگان در کمپ ها نگهداری می شوند  تا به پرونده آن ها رسیدگی کنند. در صورت رد شدن درخواست آن ها باید خاک انگلستان را ترک کنند. در انگلستان با توجه به سبک زندگی نوع اقامت و هزینه های زندگی متفاوت می باشد.

سایت قدیم
فارسی
f