ویزای همراه دانشجو در کانادا

ویزای همراه دانشجو کانادا

دانشجویان خارجی که علاقمند به تحصیل در کشور کانادا هستند و متاهل و صاحب فرزند هستند این امکان را دارند که در طول دوره ی تحصیل خانواده خود را به همراه داشته باشند. افسر های مهاجرت همراهان دانشجو را اعضای خانواده در نظر میگیرند که در طول تحصیل دانشجو در کنار او خواهند بود و این مسئله بر تصمیم افسر مهاجرت بر پرونده ی مهاجرتی شما تاثیرگذار خواهد بود.

ویزای تحصیلی جز ویزا های کوتاه مدت محسوب می شود و این بدین معنی است که دانشجو باید افسر مهاجرت را متقاعد کند که پس از اتمام تحصیل کشور کانادا را ترک خواهد کرد. بعضی مواقع اگر دانشجو درخواست دهد تا تمام اعضای خانواده به همراه وی به کانادا بیایند، در این حالت افسر مهاجرت گمان میکند که دانشجو احتمالا پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود، قصد خروج از کانادا را نخواهد داشت که این مسئله بر تصمیم نهایی افسر موثر است. این موضوع باعث می شود که ویزای تحصیلی صادر نشود .

از همه ی دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی خواسته می شود تا دلایل خود را مبنی بر ادامه تحصیل در کشور کانادا ارائه دهند. متقاضیان می بایست در این قسمت شرح دهند که هدف از همراهی خانواده(همسر و یا فرزندان) چه خواهد بود. تصمیم نهایی جهت صدور ویزای تحصیلی مبنی بر رأی افسر مهاجرت خواهد بود.

همچنین این امکان برای دانشجویان وجود دارد که بدون همراهی اعضای خانواده جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند اما پس از ورود به کشور کانادا در جهت پیوستن اعضای خانواده ، اقدامات لازم را از مراجع ذیربط پیگیری کنند.

یک دانشجوی خارجی این امکان را خواهد داشت تا همسر خود را در حین تحصیل در کنار خود داشته باشد، اما این مسئله را مد نظر داشته باشید که موارد ذکر شده در بالا ممکن است در صدور ویزای تحصیلی تاثیرگذار باشد. اگر همراهی همسر دانشجو مورد تایید واقع شود، همسر وی می تواند برای درخواست ویزای کاری همراه دانشجو اقدام نماید. این ویزا این امکان را به همراه دانشجو می دهد که  به طور تمام وقت و در طول دور ه ی تحصیلی دانشجو ،مشغول به کار شود.
همراه دانشجویی کانادا

یک دانشجوی خارجی این امکان را دارد که فرزندان خود را در تمام طول تحصیل به همراه داشته باشد. بازهم ذکر این نکته اهمیت دارد که این مسئله می تواند بر تصمیم نهایی افسر مهاجرت تاثیر گذار باشد. اگر درخواست همراهی فرزندان پذیرفته شود، فرزندان این امکان را خواهند داشت تا در تمام طول مدت تحصیل دانشجو وی را همراهی نمایند. همه ی فرزندان این حق را دارند که دوران تحصیل خود را در مدارس پیش دبستانی ، ابتدایی و یا دبیرستان در کانادا بگذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *