پذیرش تحصیلی

اگر خواهان تحصیل در خارج از ایران باشید، حتما می دانید که اولین و شاید سخت ترین مرحله از فرآیند تحصیل در خارج از کشور، اخذ پذیرش آموزشی است. فرقی نمی کند متقاضی تحصیل در آسیا باشید یا اروپا، تنها در صورت تایید پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان می توانید ویزا و اقامت تحصیلی دریافت کنید.

الوویزا در ادامه این مطلب سعی می کند به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهد و این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی کند. با ما همراه باشید.

پذیرش تحصیلی چیست؟

یکی از انواع مهاجرت که از جمله روش های پرتقاضا و محبوب در بین قشر جوان و دانشجویان می باشد، مهاجرت تحصیلی است که در ابتدا نیاز به گرفتن پذیرش  از دانشگاه های کشور مقصد دارد. در این نوع از پذیرش شما نیاز به طی کردن مراحلی دارید که باید با دقت فراوان و به ترتیب انجام شود. اگر قصد مهاجرت از طریق اقامت تحصیلی را دارید این مقاله می تواند شما را در راستای هدف‌تان یاری دهد. پس با دقت تا انتهای مقاله را بخوانید و از اکنون به فکر اقدام و تهیه ی پیش نیاز های موردنیاز باشید تا بتوانید با خیال راحت پذیرش آموزشی بگیرید.

روند درخواست پذیرش تحصیلی

ابتدا تحقیق و بررسی شرایط شخصی بسیار حائز اهمیت است. درخواست برای این نوع پذیرش شروع یک روند طولانی و یک تجربه کاملا جدید در زندگی افراد است. بدون تحقیق و تامل می تواند منجر به شکست و سرخوردگی شود.

در مرحله بعد به انتخاب کشور و دانشگاه دلخواه بپردازید. بهتر است چند دانشگاه را مد نظر قرار دهید تا در نهایت از یکی از آن ها پذیرش  قطعی بگیرید.

مدارک مربوط به زبان انگلیسی یا سایر زبان های مورد نیاز و همچنین مدارک تحصیلی و هویتی خود را آماده کنید تا در زمان اعلامی برای درخواست پذیرش، به مشکل بر نخورید.

در این زمان نوبت به ارسال فرم درخواست پذیرش و سایر مدارک فرا می رسد. این مرحله معمولا به صورت آنلاین انجام می شود و دانشگاه های مختلف فرمت مخصوص به خود را در این زمینه دارند.

بدون زبان - الوویزا

در زمان درخواست برای پذیرش حتما در سایت دانشگاه مورد نظر بخش بورسیه ها یا کمک هزینه ها را نیز چک کنید تا اگر می توانستید از آن ها بهره ببرید در زمان ارسال فرم پذیرش به دانشگاه مربوطه اعلام کنید.

در زمان درخواست پذیرش برای مقاطع بالاتر بخصوص دکتری، ارسال مقالات، رزومه و پروپوزال نیز ضروری می باشد.

بیشتر بخوانیم : بورسیه تحصیلی چگونه است ؟

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی

با توجه به کشور مقصدی که برای گرفتن این نوع پذیرش انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی پیش روی شما قرار دارد. ابتدا باید کشور مقصد را در زمینه های متفاوت و از جنبه های مختلف آن بررسی کنید. در کشور مقصد برای گرفتن پذیرش شما باید هزینه هایی مانند هزینه ی تحصیل، هزینه ی مسکن و اقامت، هزینه های خورد و خوراک، با توجه به کشوری که انتخاب می‌کنید هزینه ی شهریه ی دانشگاه (در بعضی از کشورها تحصیل به صورت رایگان است و شما نیازی به پرداخت شهریه ندارید اما در کشورهای دیگر با توجه به رنک و رتبه ی دانشگاه شهریه ی متفاوتی باید پرداخت کنید)، همچنین هزینه های روزمره ی خود را در نظر بگیرید و سپس به دانشگاه کشور مقصد برای گرفتن پذیرش رجوع کنید.

پذیرش تحصیلی کانادا

برای اخذ پذیرش درسی کانادا باید توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در کانادا بالاست و تحصیل در کانادا رایگان نیست . بهترین راه برای اخذ پذیرش درسی کانادا، ارتباط با اساتید و دریافت فاند است. چرا که می‌توانید با هزینه ای که برای تحصیل به شما داده می شود شهریه ی خود را پرداخت کنید و گاهی هزینه های زندگی شما نیز تا حدودی توسط دانشگاه پرداخت می شود. کانادا کشور مهاجر پذیری است و می‌تواند مقصد مناسبی برای اخذ پذیرش باشد.

شرایط عمومی اخذ این نوع پذیرش کانادا موجب می‌شود تا با معدل بالای ١۵ و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی بتوانید شانس خود را برای تحصیل در این کشور محک بزنید.

مهاجرت کاری - الوویزا

مزایای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

١. امکان گرفتن فول فاند و پوشش کل هزینه ها

٢. امکان کاریابی پس از تحصیل و همچنین کار دانشجویی

٣. امکان درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان

۴. بورسیه های تحصیلی برای مقاطع مختلف

۵. بهره مندی از سیستم آموزشی با کیفیت کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش کانادا

١. مدرک دیپلم و نمرات دوره دبیرستان

٢. اسکن گذرنامه

٣. رزومه یا سی وی

۴. نمرات زبان

۵. مدارک تحصیلی یا بودجه

۶. دو تا سه توصیه نامه

٧. نمونه کار در صورت وجود

تحصیل رایگان - الوویزا

پذیرش تحصیلی آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی کشور آلمان در دانشگاه های فدرال یا دولتی این کشور رایگان است. شما می توانید به راحتی با یادگیری زبان آلمانی در تمامی دانشگاه های کشور آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید و از کیفیت تحصیل بالایی برخوردار شوید. این نوع پذیرش در آلمان به دلیل رایگان بودن انتخاب بسیاری از دانشجویان است اما باید این نکته را در نظر بگیرید که هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان زیاد است و باید برای مخارج حین تحصیل خود تدبیری بیاندیشید و بتوانید با آسودگی خاطر در کنار پذیرشی که گرفتید از پس مخارج حین تحصیل خود نیز بربیایید که به طور متوسط یک زندگی دانشجویی ماهیانه ٨٠٠ یورو هزینه خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش آموزشی آلمان

 

١. ارائه مدارک تحصیلی پیشین مورد تایید در آلمان

٢. ارائه مدارک هویتی مثل پاسپورت

٣. ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بسته به نیاز دانشگاه و رشته

۴. ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی در آلمان (در هنگام اخذ ویزای تحصیلی)

۵. ارائه تمکن مالی برای طول دوره

۶. ارائه بیمه دانشجویی

مراحل گرفتن بورسیه ی تحصیلی

در بسیاری از کشورها بودجه ی مشخصی برای دانشجویان بین المللی قرار داده شده است. هم چنین بسیاری از اساتید برای کارهای پژوهشی و پروژه های علمی خود دانشجوهای برتر با ویژگی های خاصی را جذب می‌کند. برای انجام این پروژه ها و تحقیقات بودجه های ویژه ای به اساتید داده می‌شود تا بخشی از آن را به دانشجویان اختصاص دهند و در واقع فاند تحصیلی برای دانشجویان قرار دهند. برای گرفتن بورسیه های تحصیلی باید به دنبال اساتیدی باشید که در حال انجام تحقیقات و پروژه هایی می‌باشند که نیاز به حضور دانشجو در آن ها وجود دارد. پس باید با توجه به رشته ی تحصیلی و فیلد علمی مورد علاقه ی خود اعلام آمادگی به اساتید کنید و با آنها در ارتباط باشید و به صورت مستمر با آنها مکاتبه کنید تا بتوانید بورسیه ی تحصیلی بشوید و پذیرش آموزشی با فاند بگیرید.

غیر از این در هنگام پذیرش، می توانید درخواست وام تحصیلی داشته باشید در صورت وجود ضامن معتبر و همچنین همیشه انواع کمک هزینه ها برای کمک به پیشرفت تحصیلی شما وجود دارند.

موسسه اخذ پذیرش تحصیلی

برای دریافت پذیرش آموزشی از کشورهای خارجی باید در نظر بگیرید که راه پر پیچ و خم و درازی روبروی شماست. در این مسیر شما باید دارای ویژگی هایی باشید که بتواند اساتید و دانشگاه ها را قانع کند که برای کورسی که خواهان آن هستید، بسیار مناسب و شایسته اید. باید مدارکی را آماده کنید و بتوانید ارتباط موثر و صحیحی با دانشگاه مقصد برقرار کنید. در این مسیر تجربه های جدیدی به دست می‌آورید اما درخواست کمک از افراد ماهر و با تجربه ای که توانایی و سابقه ی انجام این نوع از موارد مربوط به مهاجرت را داشته اند بسیار مفید و حیاتی می‌تواند باشد. به طوری که ممکن است به دلیل نداشتن تجربه ی کافی موقعیت تحصیلی و پذیرش ویژه ای را تنها با یک حرکت اشتباه از دست دهید. به همین علت بهتر است از افراد ماهر و با تجربه کمک بگیرید و چه جایی بهتر از موسسات اخذ پذیرش آموزشی که می‌توانند با ارتباطات و کارشناسان کارآزموده به شما در راستای هدف‌تان کمک کنند و مراحل پذیرش شما را سرعت بخشند تا بدون اتلاف وقت در سریع ترین و راحت ترین مسیر ممکن رویای پذیرش تحصیلی را برای شما محقق کنند. و شما با اطمینان خاطر تمام پروسه ی دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای خود را به آنها بسپارید.

در این راستا الوویزا، با داشتن سابقه طولانی در زمینه موارد مربوط به پذیرش تحصیلی از اقصی نقاط جهان، با افتخار میزبان درخواست های شما خواهد بود.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

یکی از انواع مهاجرت که از جمله روش های پرتقاضا و محبوب در بین قشر جوان و دانشجویان می باشد، مهاجرت تحصیلی است که در ابتدا نیاز به گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور مقصد دارد. در این نوع از پذیرش تحصیلی شما نیاز به طی کردن مراحلی دارید که باید با دقت فراوان و به ترتیب انجام شود.

  • ابتدا تحقیق و بررسی شرایط شخصی بسیار حائز اهمیت است.
  • در مرحله بعد به انتخاب کشور و دانشگاه دلخواه بپردازید.
  • مدارک مربوط به زبان انگلیسی یا سایر زبان های مورد نیاز و همچنین مدارک تحصیلی و هویتی خود را آماده کنید تا در زمان اعلامی برای درخواست پذیرش تحصیلی، به مشکل بر نخورید.
  • در این زمان نوبت به ارسال فرم درخواست پذیرش تحصیلی و سایر مدارک فرا می رسد. این مرحله معمولا به صورت آنلاین انجام می شود و دانشگاه های مختلف فرمت مخصوص به خود را در این زمینه دارند.

١. امکان گرفتن فول فاند و پوشش کل هزینه ها

٢. امکان کاریابی پس از تحصیل و همچنین کار دانشجویی

٣. امکان درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان

۴. بورسیه های تحصیلی برای مقاطع مختلف

سایت قدیم
فارسی
f