یونان

هر چه در مورد مهاجرت به کشور یونان لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

  • قاره : اروپا

  • پایتخت : آتن

  •  واحد پول: یورو (EUR)

  • ساعت جهانی :   ۳+

  • مذهب : ارتدکس

  • پیش شماره :  ۳۰+

  • حکومت : جمهوری پارلمانی

موقعیت جغرافیایی

 این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای مدیترانه احاطه شده و از غرب به دریای یونان و دریای کرت محدود است.

قشنگی های یونان

روش های ورود به کشور یونان

تحصیلی

 کشور یونان یکی از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و زندگی عالی فراهم شده است. تحصیل در یونان با هزینه‌ای بسیار ارزان همراه است.

زبان تحصیل در این کشور نیز یونانی و یا انگلیسی اعلام شده است. دانشگاه‌های پزشکی در یونان معتبرترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شوند. در صورتی که فرد در دانشگاه‌های دولتی یونان پذیرفته نشد می‌تواند با پرداخت هزینه ورود به دانشگاه خصوصی داشته باشد. یکی از مهمترین شرط‌های اصلی برای مهاجرت تحصیلی به یونان کسب مدرک زبان است.

شما بدون تسلط به زبان نمی‌توانید در یونان تحصیل نمایید. مقطع لیسانس در این کشور بین ۳ الی ۴ سال زمان را به خود اختصاص داده است و برای مقطع فوق لیسانس نیاز به دو سال زمان است و افراد برای مقطع دکترا باید ۳ سال زمان در نظر داشته باشند. تحصیل در یونان به صورت تخصص و عملی صورت می‌گیرد و شما در رشته خود به شکل عملی نیز موفق خواهید بود.

مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی در یونان نیاز است به این صورت است که فرد باید در یکی از دانشگاه‌های یونان پذیرفته شده باشد، به این ترتیب دانشگاه برای وی نامه پذیرش ارسال می‌کند. شایان ذکر است که یکی از مهمترین مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی در یونان نیاز است گواهی‌عدم سوءپیشینه است این روش در زمینه گواهی‌عدم سوءپیشینه سختگیری‌های زیادی دارد و افرادی که پرونده‌های قضایی دارند و یا مشکوک به اعتیاد هستند در این روش موفق نمی‌شوند.

از دیگر مدارک مورد نیاز می توان به ریزنمرات تحصیلی اشاره کرد و فرد باید مدارک تحصیلی گذشته خود را نیز ارائه دهد، همینطور نیاز است که گواهی سلامت داشته باشد تا مشخص شود که از بیماری خاصی رنج نمی برد.

نیاز است که بتواند پشتوانه مالی خود را ثابت کند البته این بخش می‌بایست به اندازه‌ای باشد که بتواند مکانی برای زندگی خود اجاره کند و از پس هزینه‌های اصلی زندگی خود برآید. افراد باید پاسپورت و شناسنامه معتبر داشته باشند و همینطور باید مدرک شغلی داشته باشد. در صورتی که شما دارای شغل آزاد هستید نیازی به مدرک شغلی ندارید. پذیرش تحصیلی در یونان کار دشواری نیست. افراد باید بتوانند در رشته مورد نظر وضعیت خوبی داشته باشند، وضعیت علمی شما برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار مهم است و رزومه تحصیلی شما به شکل دقیق و ضروری ارزیابی می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مهاجرت تحصیلی به یونان به طورکلی از دسته روش‌هایی است که می‌تواند برای شما قابل قبول باشد و منجر به ورود به ویزای کاری این کشور شود.

کاری

اخذ ویزای کاری یونان برای ایرانیان دشوار است. در هر صورت یک سری اقدامات وجود دارد که شاید بتواند مسیر را کمی هموارتر نماید.

روش اول به این صورت است که باید Job offer باشید. در این روش کارفرما آگهی کاری خود را به مدت سه ماه درون کشور یونان اعلام می کند در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد وی آگهی خود را مجدداً در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه اعلام می کند و در صورتی که فرد اصلی یافت نشد می تواند از یک فرد خارجی در این زمینه استفاده نماید. این روش آنقدر عجیب و دشوار است که برخی از افراد آن را غیر ممکن می‌دانند که البته حق هم دارند شما در این روش شانس بسیار کمی برای پذیرش دارید. در نظر داشته باشید که اگر شما مهارت بسیار عالی داشته باشید در این روش موفق می شوید در غیر این صورت نمی توانید به نتیجه خوبی برسید.

روش دوم به این صورت است که فرد از طریق ویزای جستجوی کار به یونان ورود نماید، این ویزا اعتبار ۶ ماهه دارد و به شما کمک می‌کند که به دنبال کار مورد نظر خود باشید. در این روش در صورتی که کار مورد نظر شما پیدا شد می‌توانید روند اجاره مسکن را نیز طی نمایید، این روش به شما اجازه می‌دهد که خانواده خود را نیز همراه کنید.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

همانطور که در بخش‌های قبل به زبانی ساده توضیح داده شد، مهاجرت سرمایه‌گذاری به کشور یونان یکی از بهترین روشهایی است که پیش روی افراد قرار دارد. در این روش فرد باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشد. در این روش سرپرست خانواده می‌بایست ثابت نماید که در طول ماه ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک فرزندان کمتر از ۱۸ خود دارد، درآمد می‌بایست در یکی از ۴ وضعیت زیر قرار بگیرد:

۱- فرد سپرده بانکی به مبلغ مشخص داشته باشد.

۲- اجاره نامه ملکی به نام خود داشته باشد.

۳- وی بازنشسته شده باشد و حقوق بازنشستگی دریافت کند.

۴- وی سود سهام شرکت بورسی به نام خود داشته باشد.

در این روش مدرک درآمد ماهانه وی باید به مدت دو سال در حساب بانکی او وجود داشته باشد.

این روش معاف از پرداخت مالیات است و محدودیت سنی را نیز شامل نمی شود. در این روش نیازی به مدرک زبان انگلیسی نبوده و امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن نیز وجود دارد. این روش با ثبت شرکت فرق می کند.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند زیر مجموعه سرمایه‌گذاری باشد خرید ملک است. خرید ملک در این کشور باید حداقل به ارزش ۲۵۰ هزار یورو باشد. در این روش مالک، پدر و مادر و همسر و فرزند کمتر از ۲۱ سال پوشش داده می‌شود. در واقع این روش اجازه می‌دهد که پدر و مادر خود را نیز به اقامت دائم کشور یونان برسانید. این روش نیز نیاز به مدرک زبان انگلیسی ندارد و شما از پرداخت مالیات معاف می‌کند. زمانی که برای خرید ملک در کشور یونان نیاز است دو ماه است.

ثبت شرکت در کشور یونان از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. در این روش شما می‌توانید به اندازه بودجه خود در کشور یونان ثبت شرکت نمایید و آنچه مهم است هدف شرکت است که باید با یک طرح تجاری آغاز شود. این روش برای افراد بالای ۲۱ ساعت در نظر گرفته شده است و با شرایط مالیاتی همراه است اما یک سری مزایای مالیاتی را صورت داده است. در این روش شما می‌توانید خود سهامدار کل باشید و یا با فردی شریک باشید. اجازه افتتاح حساب در کشور یونان دارید و می‌توانید برای خود یک برند اروپایی داشته باشید

گزینه دیگر به صورت ثبت نمایندگی شرکت است برای افرادی که قصد دارند در شرکت مادر فعالیت داشته باشند، این روش دردسرهای کمتری به نسبت ثبت شرکت دارد اما از نظر سوددهی وضعیت محدودتری دارد. در نظر داشته باشید که شما برای ثبت شرکت در کشور یونان باید در ابتدا یک نام مشخص و متناسب با هدف شرکت برای خود انتخاب نمایید. این موضوعات نشان می‌دهد که قوانین ثبت شرکت در کشور یونان به نسبت سال‌های قبل بهتر شده است.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

یکی دیگر از روش‌هایی که اقامت کشور یونان را فراهم می‌سازد ازدواج با یک فرد از طبعه یونان است. این نکته را در ذهن خود داشته باشید که سند ازدواج یونانی ۶ ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. به این معنی که اگر در طول شش ماه نامزد خود را به عقد دائم در نیاورید سند ازدواج شما نیاز به فراهم‌سازی مدارک و شرایط جدید دارد.

آیا با ازدواج با یک فرد از تبعه کشور یونان می‌توان به اقامت دائم این کشور فکر کرد؟ در کشور یونان قوانینی وجود دارد که اگر فردی با یکی از شهروندان ازدواج نماید می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. فرد باید پس از ازدواج سه سال در کشور یونان زندگی کند و دو سال نیز با همسر خود زندگی کرده باشد به این ترتیب می‌تواند درخواست اقامت دائم داشته باشد. به زبانی ساده‌تر شما باید ۵ سال در کشور یونان زندگی کنید تا اجازه اقامت دائم داشته باشید.

در این روش آنچه بسیار مهم است تمکن مالی است. فردی که تبعه کشور یونان است باید از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد و شرایط مالی وی به شکلی باشد که بتواند به صورت کتبی ثابت نماید که از پس هزینه زندگی بر می‌آید. هر دو شخص در زمان ازدواج باید مجرد باشند. شرط تجرد بسیار مهم است بنابراین اگر افرادی قبلاً ازدواج کرده‌اند باید مدارکی دال بر طلاق و یا فوت همسر داشته باشند. شما پس از ازدواج با یک تبعه از کشور یونان در صورتی که بتوانید مجوز کاری از دولت این کشور دریافت نمایید اجازه کار خواهید داشت.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور یونان جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

بر اساس قانون اساسی و حقوق شهروندی یونان شما تحت حمایت و حفاظت کامل دولت یونان میباشید.

شما امکان دسترسی داشتن به ۲۶ کشور عضو شینگن را بدون نیاز به ویزا دارید.

حق و امکان دریافت حق شهروندی یونان و اخذ پاسپورت یونان را دارید.

امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و علاوه بر آن، امکان سفر آسان به انگلستان (عضو اتحادیه اروپا) را نیزدارید

تنها دو ماه زمان برای دریافت اقامت یونان نیاز دارید.

به عنوان یک شهروند کشور یونان حق زندگی کردن و کار کردن در ۳۴ کشور مختلف اتحادیه اروپا را دارید.

به علت سکونت و بعنوان یک شهروند کشور یونان حق تحصیل و آموزش در مدارس و دانشگاه های این کشور را به طور رایگان و یا با پرداخت شهریه اندک و حداقل را دارید.

استفاده از سیستم و خدمات بهداشتی ، درمانی کشور یونان را دارید.

شرایط زندگی در کشوری با امنیت بالا و دارای آب و هوایی گرم و مدیترانه ای و افتابی بسیار مطلوب را دارید.

حق و امکان افتتاح حساب بانکی در تمامی بانک های یونان را دارید.

امکان همراهی و اقامت اعضای خانواده شامل پدر ، مادر ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را برای خود و همسرتان دارید.

فرزندان شما که دارای زیر ۱۸ سال سن میباشند ، پس از دریافت اقامت یونان تا حداکثر ۲۱ سال بعد میتوانند اقامت خود را مرتبا تمدید نمایند.

امکان اقامت فرزندان دانشجوی شما در یونان و تحصیل آنها وجود دارد.

قانون شرط حضور بسیار مناسب و فقط ۷ روز در هر ۶ ماه میباشد.

هزینه و سرمایه گذاری حداقل و بسیار کمی برای اقامت در کشوری بسیار عالی و محبوب میپردازید.

ورود سرمایه جهت کسب و کار در یونان بسیار آسان است.

تمدید اقامت پس از گذشت ۵ سال و بسیار راحت است.

عدم التزام برای یادگیری و اخذ مدرک زبان انگلیسی یا یونانی برای مهاجران و اقامت جویان یونان

معافیت از پرداخت مالیات سالیانه شهروندی

امکان فروش املاک خود در یونان و واگذاری اقامت خود به شخص دیگر وجود دارد.

اشتغال زایی در هر حوزه ای امکان پذیر است.

با دریافت تابعیت یونان امکان سفر به ۱۵۵ کشور مهم دنیا را خواهید داشت.

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور یونان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور یونان با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *