لهستان

هر چه در مورد مهاجرت به کشور لهستان لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

  • قاره : اورپا

  • پایتخت :ورشو

  •  واحد پول: زلوتی  (PLN)

  • ساعت جهانی :   ۲+

  • مذهب : کاتولیک 

  • پیش شماره :  ۴۸+

  • حکومت : نظام دوگانه جمهوری-دولتی

موقعیت جغرافیایی

کشوری است در مرکز اروپا، از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلوواکی، از جنوب شرقی با اوکراین، از شرق با بلاروس، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد) و از شمال با دریای بالتیک همسایه است.

قشنگی های لهستان

روش های ورود به کشور لهستان

تحصیلی

یکی از آسان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل است. شما در این کشور می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل نمایید و نیاز به شرکت در آزمون سختی ندارید.

هزینه تحصیل در لهستان پایین است و و معمولاً کمتر از ۴۵۰۰ دلار در سال اعلام شده است. متوسط هزینه زندگی دانشجویی در این کشور ۳۵۰ یورو الی ۵۵۰ یورو برای هر ماه اعلام شده است.

در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور لهستان باید مدرک زبان آزمون آیلتس بالای ۶ داشته باشید. افرادی که قصد دارند با هزینه کمتری در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند به سراغ زبان لهستانی بروند. بسیاری از دانشگاه‌ها تحصیل به زبان لهستانی را رایگان اعلام کرده‌اند.

کاری

افرادی که قصد دارند با هدف کاری وارد خاک کشور لهستان شوند باید گواهی ارائه دهند که مشخص سازد. کارفرمایی در این کشور خواهان کار فرد است. ویزای اقامتی که با هدف کار صادر می‌شود یک ساله است در صورتی‌که فرد بتواند روال کاری را به درستی پیش ببرد، می‌تواند ویزای خود را تمدید نماید. در نظر داشته باشید که ورود به بازار کار این کشور و یافتن کارفرما از موضوعات دشواری است.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌های پیش رو ثبت شرکت در این کشور است. با ثبت شرکت در لهستان می‌توانید هم برای خود و هم اعضای خانواده خود اقامت اخذ نمایید.
از دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور، سرمایه‌گذاری در لهستان به صورت نقدی است که مبلغ مورد نظر از سوی شما وارد پروژه‌های دولتی در کشور لهستان می‌شود و می‌توانید در زمانی کم به سرعت اقامت این کشور را برای خود و همراهان خود فراهم سازید.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

قانون ازدواج با یک فرد لهستانی مانند سایر کشورها است؛ یعنی ازدواج باید در وضعیت واقعی صورت بگیرد و باید مشخص شود که در زمان ازدواج مجرد هستید، بودجه شما بسیار مهم است و همین‌طور باید بررسی شود که آیا از نظر سنی با همسر خود همخوانی دارید یا خیر.

به عنوان مثال ازدواج با تفاوت سنی بیش از ۳۰ سال کمی شانس اقامت این کشور را کمتر می‌کند و این‌طور به نظر می‌رسد که ازدواج در وضعیت غیرواقعی پیش می‌رود.

در نظر داشته باشید در صورتی که تمامی روال به درستی پیش برود می‌توانید در ابتدا اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید و پس از گذشت سه سال زندگی مشترک می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. در نظر داشته باشید که سه سال زندگی شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که روابط شما با هم خوب است یا خیر. پس از ۱۰ سال می‌توانید تابعیت این کشور را اخذ نمایید.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور لهستان جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

لهستان کشوری در اروپای مرکزی می باشد که زبان رسمی اش لهستانی است و جمعیتی حدود ۳۸.۵ میلیون نفر دارد. لهستان از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا شده است. مزایای زندگی در لهستان به قرار زیر می باشد:

لهستان مناظر زیبای زیادی دارد. اما متاسفانه برخی از آثار تاریخی این کشور در طول جنگ جهانی نابود شد و برخی نیز بازسازی شدند بسیار زیبایی از جمله دریاچه، کوه و دشت دارد. شهرهای کوچک و روستاهای لهستان نیز بسیار زیبا می باشد.
در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، غذا، لباس و اجاره مسکن ارزان تر می باشد. نکته دیگر این است که در ساعات اداری، ناهار ارزان تر می باشد و البته در شهرهای کوچک تر که گردشگر کمتری نیز دارد، قیمت ها بسیار پایین تر می باشد.

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور انگلستان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *