ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا از جمله کشورهایی است که موقعیت های ممتازی را پیش روی مهاجران می‌گذارد. بخش زیادی از این مهاجران را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

‎در یک رده بندی از ٣٠ شهر برتر دنیا برای تحصیل، ۵ شهر در استرالیا قرار دارد. پس طبیعی است که درخواست برای ویزای تحصیلی استرالیا به صورت روزافزون افزایش بیابد.

شرایط تحصیل در استرالیا

برخی کشور ها نسبت به مقوله ی آموزش بسیار هدفمند و در سطح بالا کار می کنند. استرالیا در بین این کشور ها در رتبه هشتم قرار دارد. از لحاظ متد آموزشی، تحصیل در استرالیا بسیار شبیه به تحصیل در آمریکا و کانادا است.

‎استرالیا به دلیل اینکه یک کشور مهاجر پذیر است، بهترین خدمات شهروندی به دانشجویان را می‌دهد و دانشجویان در اکثر رشته ها می توانند با خیال راحت به تحصیل و سپس شغل مورد علاقه شان بپردازند.

ویزای تحصیلی استرالیا-الوویزا

این کشور پهناور و خوش آب و هوا تنها ٢۵ میلیون جمعیت داشته و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد. همچنین واحد پول این کشور دلار استرالیا بوده و پایتخت آن نیز شهر کانبرا است.

‎الو ویزا با سابقه طولانی در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، با شما تا پایان این مطلب همراه خواهد بود.

‎هزینه تحصیل در استرالیا

در همین ابتدا باید گفت، استرالیا تنها به شهروندان و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، خدمات تحصیل رایگان می‌دهد و تمام دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا ملزم به پرداخت شهریه هستند.

‎زندگی و تحصیل در استرالیا بسته به موقعیت شهر و دانشگاه و سبک زندگی متفاوت خواهد بود اما طبق آمار بین کشورهایی که در میان دانشجویان از محبوبیت بیشتری برخوردارند استرالیا گران ترین کشور است.

‎و طبق آن هزینه سالانه یک دانشجو برای تحصیل در استرالیا می تواند به ٣۵،٠٠٠ دلار هم برسد.

‎دلیل این امر البته به شهریه های بالا در استرالیا باز می گردد.

‎تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

معدل بالای ١۵ درخواست دانشگاه های استرالیا از دانشجویان برای تحصیل در این مقطع است. اگر دانشجویی دارای معدل مناسب نباشد، می تواند در دوره فاندیشن را در کالج های استرالیا بگذراند و بعد وارد دانشگاه شود. برای حضور در دوره فاندیشن نیاز به مدرک زبان نیست اما برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی بهتر است آیلتس ۶ به بالا داشته باشید.

‎مدرک دیپلم ١٢ ساله و ریز نمرات تمام سال های گذشته تحصیلی، دیگر مدارکی است که برای تحصیل در این مقطع ۴ ساله نیاز دارید.

ویزای تحصیلی استرالیا-الوویزا

‎تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های استرالیا، مدارک تحصیلی گذشته ی دانشجویان را به خوبی رصد می‌کنند. چنانچه دانشجویی مدرک کارشناسی خود را یک موسسه معتبر دریافت کرده باشد، شانس پذیرش بیشتری برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد خواهد داشت. دانشجویانی که تمایل دارند به تحصیل در مقطع دکتری بپردازند با یک انتخاب هوشمندانه در زمینه موضوع پایان نامه خود، راه‌شان را هموار خواهند کرد.

‎در کنار مدرک معتبر، مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ٧ و معدل بالا بسیار تاثیرگذار هستند.

‎دانشجویان مهندسی شانس خوبی برای پیدا کردن شغل پس از تحصیل دارند و همچنین دولت استرالیا به دانشجویان اجازه ٢٠ ساعت کار پاره وقت در هفته و اجازه کار تمام وقت در تعطیلات و پایان هفته ها را می‌دهد.

‎ تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری

سه فاکتور مهم برای تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری وجود دارد. ١. آیلتس ٧ ٢.رزومه قوی و مقالات چاپ شده ٣. حمایت سوپروایزر 

دانشجویان بین المللی بهتر است بدانند که دانشگاه های استرالیا بیشترین بودجه را در راه تحقیق و پژوهش صرف می‌کنند و تولید علم برای آن ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

براین اساس دانشجویانی که منتخب شناخته شوند شانس دریافت بورسیه فول فاند را خواهند داشت و شرایط بسیار مناسبی پیدا خواهند کرد.

 

ویزای تحصیلی استرالیا-الوویزا

برای تمامی متقاضیان این امکان وجود دارد که به ٣٠ ساعت کار هفتگی بپردازند و بخشی از هزینه ٢٠ تا ٣٠ هزار دلاری سالانه خود در این مقطع را جبران کنند.

تحصیل در استرالیا و شرایط ویزای همراه

به ویزای همراه در استرالیا، ویزای گاردین هم گفته می شود. افراد بالای ١٨ سال که متاهل باشند، در زمان تحصیل می توانند برای همسر و فرزندان زیر ١٨ سال شان تقاضای ویزای همراه بکنند.

دولت استرالیا این اجازه را به همراه دانشجو می دهد که در صورت داشتن شرایط کار یعنی مدرک زبان و تخصص، به کار تمام وقت نیز بپردازد.

اثبات تمکن مالی برای زندگی با همراهان در استرالیا و یا خرج تحصیل فرزند در مدارس استرالیا بر عهده دانشجو بوده و الزامی است.

 

بیشتر بخوانیم : ویزای تحصیلی روسیه چگونه است ؟

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در مرحله اول که نیاز است از دانشگاه مورد نظرتان پذیرش تحصیلی بگیرید، مدارک زیر را باید ارائه دهید:

 

١.ارائه و ترجمه ریز نمرات تحصیلی ۱۲ ساله

٢.ارائه مدرک زبان انگلیسی از یک موسسه معتبر

٣.ارائه و ترجمه مدارک هویتی

۴.ارائه پاسپورت مدت دار

۵.ارائه چند قطعه عکس

۶.ارائه و ترجمه سوابق کاری یا رزومه(در صورت وجود)

 

اگر موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های استرالیا شدید، در مرحله بعد نیاز است تا مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل دهید:

 

١.ارائه مدارک هویتی و شناسایی ترجمه شده

٢.ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا (offer letter)

٣. مدارک معتبر زبان

۴. رزومه و سوابق کاری ترجمه شده

۵.گواهی الکترونیکی ثبت نام (ECOE)

۶.انگیزه نامه (State Of Purpose) (هدف از تحصیل)

٧.ترجمه سند ازدواج (در صورت درخواست ویزای همراه)

موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

کشور های مختلف در زمینه کار پس از تحصیل قوانین مختلفی دارند. دولت استرالیا به فارغ‌التحصیلان بین المللی از دانشگاه های این کشور یک فرصت ١٨ ماهه می دهد تا به جست و جوی کار بپردازند.

در این بین استاندارد هایی برای کار یک فارغ التحصیل مشخص شده از جمله اینکه شغل و رشته باید به هم مرتبط باشند. در فرصت ١٨ ماهه امکان داشتن هر گونه کار تمام وقتی وجود دارد ولی پس از این مدت شرایط استاندارد کار باید رعایت شود.

نرخ بیکاری ۵ درصدی سال ٢٠١٨ در استرالیا نشان می دهد، بازار کار مناسبی در انتظار فارغ‌التحصیلان شایسته پس از تحصیل در استرالیا خواهد بود.

الو ویزا آماده اراِئه هرگونه راهنمایی و همراهی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

۱درآیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟
تمام برنامه های تحصیلی برای محصلان بین المللی در استرالیا همراه با هزینه و شهریه خواهد بود.
۲آیا بدون مدرک زبان می توان در استرالیا تحصیل کرد؟
در مقاطع پایین تر می توان در دوره های پیش نیاز شرکت کرد که نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.
۳آیا می توان از دانشگاه های استرالیا بورسیه تحصیلی گرفت؟
استرالیا از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان بورسیه تحصیلی را به دانشجویان اعطا می کند بخصوص در مقطع دکتری

سایت قدیم
فارسی
f