ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان
کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای اتحادیه ی اروپاست که نقش بسیار مهم و استراتژیکی در منطقه دارد. با توجه به قوانین مهاجرتی که این کشور برای سرمایه گذاران خارجی تصویب کرده است می‌توانید از طریق ثبت شِرکت در آلمان به صورت بازرگانی اقامت این کشور را به دست آورید در این صورت اقامت دائم برای سهامداران و مدیر عاملی که شرکت را اداره می‌کند به راحتی قابل دریافت است. در صورت ثبت شرکت به همراهان شخص متقاضی نیز اقامت داده می شود. از ابتدای اقدام برای دریافت اقامت پس از ثبت شرکت ۶ الی ۸ ماه طول می کشد تا فرد بتواند با خانواده و فرزندانش به آلمان مهاجرت کند. در واقع ثبت شرکت و انجام سرمایه گذاری دو راه مطمئن برای دریافت اقامت آلمان هستند. قبل از انجام هرگونه اقدامی باید اطلاعات زیادی در رابطه با موارد زیر کسب کنید و سپس با آسودگی برای ثبت شرکت و دریافت اقامت اقدام نمایید. اطلاعاتی مانند : نحوه ی رشد و وضعیت اقتصادی و بازار آلمان، چگونگی ثبت شرکت و دفاتر تجاری و بازرگانی، چگونگی ارائه ی بیزینس پلن و مشخص کردن جزییات شرکت و کسب و کار و غیره.

الوویزا در ادامه ی این مطلب سعی می کند، اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. با ما همراه باشید.

ثبت ‌شعبه شرکت در آلمان

برای ثبت شعبه شرکت در آلمان، اتباع ایرانی می‌توانند به دو روش اقدام به ثبت شعبه به صورت مستقل و وابسته در آلمان بکنند.افرادی که قادر به ثبت شعبه هستند، می‌توانند افراد حقیقی باشند که شامل تجار و بازرگانان می شوند یا می‌توانند افراد حقوقی باشند مانند شرکت هایی با انواع مسئولیت های محدود و غیرمحدود که دارای کسب و کارهای بزرگ هستند. برای اینکه بتوانید در آلمان شعبه شرکتی را ثبت کنید باید کسب و کارتان به گونه ای رشد یافته باشد و برای بیزینس های کوچک در این نوع از دریافت ویزا شانس زیادی وجود ندارد شرکت هایی که صادرات و واردات را انجام می دهد و فعالیتی مستقل دارند در دسته ی تجار کامل به حساب میایند و می‌توانند اقدام به ثبت شعبه شرکت در آلمان کنند. در ارتباط با تجاری که طبق قوانین آلمان تجار کامل به حساب نمی‌آیند نیز می توانند اقدام به ثبت شعبه های غیر مستقل نمایند که یا به صورت وابسته فعالیت دارد یا به صورت مستقل.

ثبت شرکت در المان-الوویزا

کسب و کارهایی که به صورت مستقل اداره می شوند، برای ثبت شرکت باید بتوانند به صورت مستقل تمامی امورات مرتبط با کارهای شعبه ی خود را انجام دهند و در صورت از بین رفتن این شعبه، شرکت مادر قادر به ادامه ی حیات اقتصادی خود باشد.

 


برای خواندن مطالب درمورد مهاجرت به آلمان میتوانید:

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت توجه داشته باشید که با توجه به انواع روش های ثبت شرکت، شما باید مدارک ویژه ای ارائه نمایید اما در این راستا یک سری مدارک مشترک وجود دارد که نیازمند تهیه ی آنها و ارائه ی این مدارک به سفارت آلمان هستید.

١. برای ثبت شرکت که دارای سهام داران مختلف است باید سهم هر یک از شرکا به صورت دقیق و تفکیک شده، مشخص شود و در واقع اساسنامه ای تنظیم و ارائه شود که سهم هر یک را به صورت دقیق در خود مشخص کند. 

باید دو ورژن از اساسنامه تنظیم شده را به سفارت ارائه کرد.

٢. برای ثبت شرکت باید حداقل ۵ نفر به عنوان سرمایه گذار معرفی شوند و مینیمم سرمایه ای که برای شرکت باید در نظر گرفته شود ۵۰۰۰۰ یورو می باشد. 

٣. برای تمامی اعضای شرکت باید گواهی عدم سوپیشینه صادر شود. ارائه ی مدرک زبان ( آیلتس یا تافل ) و گواهی زبان آلمانی.

۴. برای ثبت شرکت باید فرمی مبنی بر تعیین اسم رسمی شرکت و لوگوی تجاری را به همراه فیش های واریزی مبالغ ارائه کرد. و از همه مهم تر بیزینس پلنی دقیق برای آینده ی شرکت ارائه داد.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ثبت شرکت را ترجمه کرد و به سفارت ارائه داد. پس از تایید سفارت قدم بعدی که باید برای ثبت شِرکت در آلمان به صورت مستقل یا شعبه ای به صورت مستقل انجام شود، ارائه ی بیزینس پلن است. گاهی برای ثبت شرکت نیاز دارید مجوزهایی را ادارات و وزارت های مختلف بگیرید. پس از اینکه بیزینس پلن خود را ارائه دادید و مورد قبول قرار گرفت باید از بیزینس پلن خود دفاع کنید و بگویید که طرح شما چقدر بازدهی خواهد داشت و می‌خواهید این بیزینس را تا کجا ارتقا دهید. باید کد پستی مکانی که برای محل دفتر خود انتخاب کرده اید را برای ثبت به سفارت ارائه دهید. 

بعد از اینکه فرم تقاضای شما با اطلاعات دقیق پر شد باید شماره ثبت شرکت را به سفارت این کشور ارائه دهید.

بعد از این مراحل باید برای شرکت حساب بانکی باز کنید، پس از این مرحله به شما ویزای سه ماهه ثبت شِرکت در آلمان داده می‌شود که وارد خاک آلمان شوید و فعالیت های تجاری خود را آغاز کنید. بعد از اینکه ویزای فرد سرمایه گذار صادر شد می‌تواند برای بقیه ی اعضای خانواده اش نیز اقدام کند و برای آنها درخواست ویزا دهد. فرد متقاضی میتواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به آلمان ببرد.

شرایط ثبت شرکت در آلمان

۱. ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود

بیشترین تقاضا برای ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود است زیرا پروسه ی آسان تری داشته و بسیاری از افراد نیز در این زمینه فعالیت می کنند.

در آلمان به این شرکت ها به اختصار GMBH گفته می‌شود.

٢۵٠٠٠ هزار یورو مبلغ مناسبی برای شروع این فعالیت در آلمان است که نیاز نیست در یک واریز پرداخت شود.

هزینه دولتی ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان حدود ٨٠٠ یورو به علاوه دستمزد وکیل است و این پروسه می تواند در مدت ٣ هفته صورت بپذیرد.

داشتن یک مدیرعامل برای شرکت الزامی بوده و می توان حداکثر با ٣ شریک اقدام به ثبت شرکت کرد.

شرکت مسئولیت محدود در آلمان حتما باید با یک نام تجاری مرتبط با زمینه کاری شرکت ثبت شود و اجازه ورود به بورس یا انتشار اوراق بهادار را نخواهد داشت.

۲.ثبت شرکت به صورت سهامی عام

شرکت های سهامی عام، شرکت هایی هستند که توسط یک مجموعه ی بزرگ و با سابقه اداره می شوند پس ثبت شرکت به صورت سهامی عام مختص افرادی است که بیزینس های بزرگ دارند و می خواهند وارد بورس آلمان بشوند.

۵ عضو هیئت مدیره و سرمایه حداقل ۵٠٠٠٠ هزار یورو برای شروع فرآیند ثبت شِرکت در آلمان به صورت سهامی عام ضروری است.

از ابتدا سهم های شرکت در بازار بورس ثبت می شوند و اساسنامه ی شرکت نیز به صورت رسمی ثبت می‌شود.

 

ثبت شرکت در المان-الوویزا

باقی مراحل در این پروسه مثل ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود بوده و تفاوتی ندارد.

۳. شرکت های شراکت کلی، شرکت‌های شراکت محدود، شرکت های مسئولیت محدود با شراکت محدود، شرکت های تابعه و شرکت‌های شعبه ای سایر گزینه های ثبت شِرکت در آلمان هستند.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

١. پروسه ی سریع و آسان و حداقل سرمایه شروع پایین

٢. قوانین اصلاح شده ی مالیاتی، به روند ثبت شرکت سهولت بخشیده است.

٣. وجود متخصصین و نیروهای کاری خبره در کشور آلمان از ملیت های مختلف

۴. آلمان کشور شماره یک اقتصادی در اروپا بوده و از این فرصت بسیار مناسبی در این کشور برای اتصال به اقتصاد جهانی و استفاده از زیر ساخت های استاندارد وجود دارد.

۵. امنیت ثبت شرکت و سرمایه گذاری بسیار بالا بوده، دولت این کشور همواره سیاست های حمایتی مناسبی را برای شرکت ها در نظر می گیرد. همچنین قوانین ثبت شرکت بسیار دقیق و چارچوب مند است.

۶. اخذ اقامت یک ساله پس از ثبت شرکت و امکان تمدید ٣ ساله آن و در نهایت کسب اقامت دائم آلمان پس از این مدت وجود دارد. حتی برای همراهان شخص متقاضی.

برای کسب اقامت درآمد زایی و پرداخت به موقع مالیات بسیار مهم است. شرکت ها در طول سال باید بالای ١٠٠،٠٠٠ دلار گردش مالی داشته باشند.

الوویزا با سابقه طولانی در زمینه ثبت شِرکت در آلمان، آماده ی کمک و پاسخگویی به شما همراهان محترم خواهد بود. برای این منظور با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

برای ثبت شعبه شرکت در آلمان، اتباع ایرانی می‌توانند به دو روش اقدام به ثبت شعبه به صورت مستقل و وابسته در آلمان بکنند.افرادی که قادر به ثبت شعبه هستند، می‌توانند افراد حقیقی باشند که شامل تجار و بازرگانان می شوند یا می‌توانند افراد حقوقی باشند مانند شرکت هایی با انواع مسئولیت های محدود و غیرمحدود که دارای کسب و کارهای بزرگ هستند.

۱. برای تمامی اعضای شرکت باید گواهی عدم سوپیشینه صادر شود. ارائه ی مدرک زبان ( آیلتس یا تافل ) و گواهی زبان آلمانی.

۲. برای ثبت شرکت در آلمان باید فرمی مبنی بر تعیین اسم رسمی شرکت و لوگوی تجاری را به همراه فیش های واریزی مبالغ ارائه کرد. و از همه مهم تر بیزینس پلنی دقیق برای آینده ی شرکت ارائه داد.

۳……

۱. ثبت شرکت در آلمان به صورت مسئولیت محدود

۲.ثبت شرکت در آلمان به صورت سهامی عام

٣. شرکت های شراکت کلی، شرکت‌های شراکت محدود، شرکت های مسئولیت محدود با شراکت محدود، شرکت های تابعه و شرکت‌های شعبه ای سایر گزینه های ثبت شرکت در آلمان هستند.

 
سایت قدیم
فارسی
f