ویزای تحصیلی اروپا با کار

راهنمای ایمنی در آلمان برای دانشجویان بین المللی

آلمان به طور کلی یک کشور امن است، بنابراین دلیلی برای نگرانی زیاد وجود ندارد. با توجه به تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که هر سال در دانشگاه های آلمان ثبت نام می کنند ، باید اطمینان داشته باشید که بدون در نظر گرفتن موارد ویژه ایمنی در شرایط زندگی روزمره کاملاً خوب خواهید بود. علاوه بر این ، اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند بعد از اتمام تحصیل در آلمان زندگی کنند و شغلی برای خود پیدا کنند، به این معنی که میزان رضایتمندی بسیار بالا است. با این وجود ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایمنی و راحتی در آلمان ، حتماً از این راهنمای ایمنی آلمانی برای دانشجویان بین المللی استفاده کنید.

این کشور یکی از قطب های مهم دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است.و خانه دانشگاه های دارای رتبه جهانی است و مدارک معتبر جهانی آنها نوید اشتغال بالا و تجربه منحصر به فرد دانشجویی را می دهد. با این حال ، یکی از نگرانی های مهم دانشجویان اجاره در آلمان است ، اگرچه هزینه های زندگی به طور کلی مقرون به صرفه است، اما آپارتمان در شهرهای بزرگتر بسته به موقعیت مکانی می تواند کمی گران باشد. با این حال گزینه هایی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید ، مانند داشتن شریک در اجاره ، که برای بودجه شما بسیار مناسب خواهد بود.

دو نوع محل اقامت وجود دارد که می توانید به عنوان دانشجو در آلمان تهیه کنید.


یکی گزینه اقتصادی تر و به صرفه تر است که سالن های خوابگاهی اتحادیه های دانشجویی می باشد و دیگری محل اسکان خصوصی که در مقایسه با گزینه اول  هزینه بیشتری دارند.

به گفته  Deutsches Studentenwerk ، ده درصد از جمعیت دانشجویی از سالن های اقامت خوابگاهی در آلمان استفاده می کنند. برای مقایسه می توان گفت 29 درصد از کل دانشجویان آلمانی دارای آپارتمان های اشتراکی هستند و  17 درصد دانشجویان به تنهایی در یک آپارتمان زندگی می کنند و 20 درصد با یک پارتنر زندگی می کنند.

همین منبع ذکر می کند که مکان های موجود در سالن های اقامت خوابگاهی به میزان 40٪  توسط دانشجویان بین المللی در آلمان اشغال می شود.

این نشان می دهد که 60٪ از دانشجویان بین المللی، در بخش اسکان خصوصی  یا همراه با افراد دیگر و یا به تنهایی زندگی می کنند و یا صرفاً در آن اسکان داده می شوند. این واقعیت که بیشتر دانشجویان در اماکن خصوصی زندگی می کنند ، می تواند ناشی از کمبود خوابگاه باشد، چرا که سالن های اقامت خوابگاهی موجود خیلی سریع تمام می شوند و ظرفیت آنها تکمیل می شود. با این وجود عوامل دیگری هم ممکن است در این مساله نقش داشته باشند ، که ما نمی خواهیم در مورد آنها بحث کنیم.

با این حال ،  Deutsches Studentenwerk درک کرده اند که تقاضای بسیار بیشتری برای سکونت در سالن های اقامتی نسبت به تعداد ظرفیت موجود وجود دارد. به همین دلیل است که آنها از دولت آلمان حمایت می کنند تا ساخت سالن های جدید مسکونی را با ظرفیت حدود 45000 تأمین نماید.

به دنبال اطلاعات در مورد اقامت در آلمان هستید؟ ما راهنمایی مفید برای جستجوی صحیح و به شما ارایه میدهیم!

صرفا جهت اطلاع رسانی

دانش آموزان در آلمان یا در یک خوابگاه دانشجویی یا محل اقامت خصوصی زندگی می کنند. پیش از ورود به آلمان، ما پیشنهاد می کنیم محل اقامت خود را پیدا کنید. شما به احتمال زیاد باید محل زندگی خود را پیدا کنید، زیرا در مقایسه با کشورهای دیگر، دانشگاه های آلمان به طور خودکار اتاق هایی را برای دانش آموزان در هنگام ثبت نام تعیین نمی کنند.

با توجه به این که محل اقامتی و جایی که شما بررسی میکنید و وضعیت مالی شما چطور است،  پیدا کردن محل اقامت آسان نیست. بنابراین، شروع به جستجو در هر زمان که ممکن است - ایده آل قبل از اینکه شما وارد آلمان.

دفتر بین المللی در دانشگاه می تواند برای پیدا کردن یک مکان برای زندگی، اطلاعات مفید ارائه دهد.