مهاجرت به اسکاندیناوی

مهاجرت به اسکاندیناوی شامل پنج کشور ثروتمند اروپایی یعنی سوئد، دانمارک، نروژ، فنلاند و ایسلند است. این مهاجرت می تواند بهترین ایده برای ساخت آینده بهتر برای شخص و فرزندان او باشد. زیرا این کشورها از یک طرف دارای بهترین شرایط کاری در اروپا بوده و از طرف دیگر شرایط زندگی بسیار مناسبی دارند. به طور کل می توان گفت سطح کیفیت زندگی در کشورهای اسکاندیناوی بسیار بالا است. این امر موجب جذب مهاجران از کشورهای دیگر به اسکاندیناوی می شود. روش های مهاجرت به اسکاندیناوی چیست؟ شرایط زندگی و کار در اسکاندیناوی چگونه می باشد؟ ادامه تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی به چه صورت است؟ در این مقاله به این سوالات و چندین سوال دیگر در زمینه مهاجرت به اسکاندیناوی پاسخ داده می شود. 

شرایط مهاجرت به اسکاندیناوی

شبه جزیره اسکاندیناوی شامل کشورهای نروژ، سوئد، دانمارک و بخش هایی از فنلاند است. فرهنگ و تاریخ این کشورها خاص و مشترک بوده و از خیلی جهات برای افراد با قصد تحصیل یا کار در کشورهای اسکاندیناوی مشترک می باشد. تبار شهروندان اسکاندیناوی به وایکینگ ها می رسد و زبان تقریبا مشابهی دارند. این منطقه در شمال اروپا واقع شده است و از کلمه اسکانیا برگرفته از منطقه ای در جنوب این کشورها می باشد. اسکاندیناوی مساحتی در حدود ۷۷۷۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. این جزیره دارای دریای بالتیک، نروژ، بارنتس و دریای شمال است. اسم دیگر اسکاندیناوی را می توان کشورهای نوردیک نام برد. 

مهاجرت به اسکاندیناوی - الوویزا

نوردیک شامل اسکاندیناوی، فنواسکاندیا و اقیانوس اطلس شمالی می شود. کشورهای این منطقه دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ، سوئد و گرینلند، الند، سوالبار و فاروئه است. معمولا افراد برای مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی روش های مختلفی از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج را در پیش می گیرند.

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق کار

در قاره اروپا کشورهای اسکاندیناوی از بازار کار بسیار جذابی برای کارگران ماهر خارجی برخوردار هستند. نرخ بیکاری پایین تر از متوسط اتحادیه اروپا(EU)  و متوسط درآمد ملی بالاتر از این اتحادیه موجب جذابیت اقامت کاری در این کشورها شده است. بنابراین نوع دیگری از اقامت در کشورهای اسکاندیناوی از طریق درخواست ویزای کاری می باشد. متقاضیان باید بدانند که فرآیند درخواست ویزای کار به این راحتی نبوده و افراد برای دستیابی به این نوع ویزا باید چندین مرحله را طی کنند. افراد برای اخذ اقامت کاری در اسکاندیناوی نیازمند دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای اهل یکی از کشورهای سوئد، دانمارک، ایسلند، فنلاند و ایسلند می باشند. پس از یافتن کارفرمای اهل اسکاندیناوی با درخواست مجوز کاری به وسیله کارفرما شروع شده و در نهایت با اخذ ویزای اقامت بلند مدت یا ویزای نوع ملی (D Visa) این پروسه تمام می شود. متقاضی در طی این پروسه باید در جمع آوری اسناد و مدارک لازم توجه داشته باشد. این مدارک شامل فرم درخواست تکمیلی، یک یا دو قطعه عکس پاسپورتی، پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر، قرارداد کاری، گواهی تمکن مالی، گواهی سوء سابقه، بیمه سلامت و رسید پرداخت هزینه کنسولی می شود.

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق تحصیل اقامتی بلند مدت است یعنی دارنده این نوع اقامت مجاز به انجام فعالیت مربوطه برای بیش از سه ماه در کشورهای اسکاندیناوی می باشد. بسیاری از متقاضیان برای تحصیل به کشورهای اسکاندیناوی مهاجرت می کنند. وجود دانشگاه ها و مدارس برتر در این کشورها متقاضیان بسیاری را به آن سمت جذب کرده است. افراد با قصد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی برای مدت بیش از ۹۰ روز می توانند با مراجعه به سفارت کشور اسکاندیناوی مربوطه نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود مانند ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنند. 

مهاجرت به اسکاندیناوی - الوویزا

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی در کلیه کشورهای اسکاندیناوی با هم مشابه است، مرحله اول دریافت نامه پذیرش دانشگاهی می باشد. سپس متقاضیان با جمع آوری مدارک ضروری و تحویل آن به سفارت کشورهای اسکاندیناوی آماده  دریافت ویزای تحصیلی می شوند. مهمترین مدارک تحصیلی برای اخذ ویزای اقامت تحصیلی کشورهای اسکاندیناوی گواهی تمکن مالی، دفترچه بیمه سلامت و پاسپورت معتبر است. هزینه درخواست ویزای اقامت تحصیلی در کشورهای اسکاندیناوی کمی متفاوت است و امکان اخذ وقت مصاحبه بدون پرداخت این هزینه امری غیر ممکن می باشد.

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسکاندیناوی دارای روش های متعددی می باشد. در صورتی که متقاضی انتخاب درست داشته باشد می تواند از این طریق اقامت اسکاندیناوی را به دست آورد. سرمایه گذاری در اسکاندیناوی از تنوع بالایی برخوردار است. مردم این کشور می‌توانند از طریق ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و مسائل دیگری از این قبیل اقدام به سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در اسکاندیناوی نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی دارند. آن ها با ارائه این طرح باید نشان دهند که قراراست در اسکاندیناوی اشتغال زایی کرده و منفعت هایی برای جامعه این کشور دارند. قبل از هر اقدام جدی پیشنهاد می شود برای سرمایه گذاری در اسکاندیناوی با مطالعه و کسب دانش در زمینه سرمایه گذاری در این کشور تسلط کافی به شرایط آن داشته باشید و بتوانید توانایی خود را در این زمینه ارتقا دهید. کشورهای اسکاندیناوی در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی به آنان این فرصت را می دهد تا با روش‌های سرمایه‌گذاری مانند کارآفرینی و ایجاد کسب و کار به اقتصاد این کشور کمک کرده و در راستای آن اقامت دائم این کشورها را به دست آورند.

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق تولد

یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای اسکاندیناوی تولد در این کشورها می باشد. متولد شدن کودک در اسکاندیناوی نه تنها موجب اعطای تابعیت و شهروندی به کودک می شود بلکه پدر و مادر این کودک می توانند از مزایای تابعیت کودک خود برخوردار شوند. در برخی از کشورهای اروپایی پدر و مادر پس از بازنشستگی می توانند اقامت کشور محل تولد کودک خود را اخذ کنند. در نظر داشته باشید که تولد کودک در کشورهای اروپایی موجب اخذ اقامت و تابعیت برای والدین آن کودک نمی شود. به طور کلی کشورهای جهان برای اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند.

 

مهاجرت به اسکاندیناوی - الوویزا
  • اقامت از طریق قانون خون: بر اساس قانون خون در صورت متولد شدن کودکی در کشور اروپایی که والدینش دارای تابعیت آن کشور باشند، کودک تابعیت کشور مورد نظر را اخذ می کند. بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا همچنین کشورهای اسکاندیناوی از قانون خون تبعیت می کنند.
  • اقامت از طریق قانون خاک: بر اساس قانون خاک در صورت متولد شدن کودکی در خاک یک کشور اروپایی صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند.

مهاجرت به اسکاندیناوی از طریق ازدواج

در میان راه های مهاجرتی اخذ اقامت اسکاندیناوی از طریق ازدواج یکی از گزینه هایی است که می تواند فرد خارجی را خیلی سریع به اقامت برساند. متقاضیان از طریق ازدواج می‌توانند اقامت اسکاندیناوی را با رعایت قوانین مهاجرتی اخذ نمایند. به دلیل سخت شدن شرایط، مهاجرت از این راه به کشورهای اروپایی از جمله اسکاندیناوی دشوار است. در حال حاضر راه‌های مهاجرتی از طریق تحصیل و ازدواج مشتاقان بسیاری پیدا کرده است. مهاجرت و اخذ اقامت اسکاندیناوی از طریق ازدواج هزینه زیادی دارد و برای متقاضیان با تمکن مالی لازم، راه مناسبی می باشد. برای اثبات قصد ازدواج جدی، متقاضی باید با فرد مورد نظر حدود پنج ماه برای مصاحبه حضوری به اداره مهاجرت برود. در این مدت مشاوره‌های لازم به او داده می‌ شود. همچنین اطمینان لازم باید برای کشور اسکاندیناوی و اداره مهاجرت آن بوجود بیاید. پس از اطمینان کشور اسکاندیناوی از ازدواج فرد با شهروند مورد نظر مجور اقامت به او داده می شود. حتی اگر فرد بعد از دو سال از همسر خود جدا شود، مجوز تابعیت و اقامت او از طریق ازدواج باطل خواهد شد و باید کشور را ترک کند. فرد در صورتی شهروند این کشور خواهد شد یا اقامت دائم را خواهد گرفت که از مدت ازدواج او چند سال گذشته باشد و در این مدت در اسکاندیناوی اقامت مستمر داشته باشد.

مهاجرت و اخذ تابعیت اسکاندیناوی

شرایط و کیفیت زندگی در کشورهای اسکاندیناوی به گونه ای است که مهاجرت به این کشورها به یک هدف برای بسیاری از فارسی زبان از جمله ایرانیان، افغانی ها، تاجیکی ها و سایر فارسی زبانان از سرتاسر جهان تبدیل شده است. بطور کلی شرایط مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی مساعد است و اقشار مختلف مردم با مشاغل و سطح آکادمیک مختلف می توانند مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی را به عنوان یک گزینه Top در برنامه مهاجرتی خود قرار دهند. برای انتخاب بهترین راه مهاجرت به اسکاندیناوی باید شرایط شما به صورت تخصصی بررسی شود تا با دانستن شرایط صفر تا صد مهاجرت بهترین انتخاب را داشته باشید. به طور کلی در صورت تمایل به دریافت اقامت و تابعیت و در نهایت پاسپورت اسکاندیناوی باید در ابتدا با یکی از روش های اعلام شده به این کشورها وارد شده و چند سالی در آنجا زندگی کنید. یکی از مواردی که در هنگام مهاجرت به اسکاندیناوی و اخذ اقامت این کشور باید در نظر گرفته شود هزینه های حدودی زندگی در آنجا می باشد تا با تخمین میزان حدودی هزینه های زندگی، قادر به محاسبه حداقل حقوق دریافتی خود باشید. هزینه های زندگی در اسکاندیناوی متعادل و معقول است و می توانید با یافتن کاری مناسب به تامین هزینه های زندگی خود بپردازید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سایت قدیم
فارسی
f