مهاجرت به آمریکا

در این مقاله مهاجرت به آمریکا، راه های اخذ اقامت آمریکا و شرایط لازم برای مهاجرت به آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است برای شما سوالات زیادی در مورد مهاجرت به آمریکا وجود داشته باشد. برای ایرانیان چه راه های مهاجرتی به آمریکا وجود دارد؟ آیا گرین کارت آمریکا را می توان از طریق تحصیل در آمریکا به دست آورد؟ چه روش هایی برای کسب  پاسپورت امریکا مناسب است؟ کشورآمریکا به دلیل سطح بالای رفاه، امکانات شهروندی و دیگر جذابیت های اجتماعی همواره مقصد بسیاری از ایرانیان و دیگر مردم نقاط دنیا برای مهاجرت بوده است. در این مقاله مباحثی مانند شرایط مهاجرت به آمریکا، مهاجرت به امریکا از طریق ترکیه، مهاجرت به آمریکا از طریق کار، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، ویزای ازدواج آمریکا، هزینه های زندگی در آمریکا و غیره مورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به آمریکا

ایالات متحده آمریکا یک جمهوری فدرال است که از۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، پنج سرزمین خود مختار و اجتماعی از جزایر پراکنده تشکیل شده است. آمریکا چهارمین کشور دنیا از لحاظ وسعت و مساحت است که مساحتی حدود ۸.۹ میلیون کیلومتر مربع دارد. این کشور دارای سومین رتبه دنیا از نظر جمعیت بوده که جمعیتی بالغ بر ۳۲۵ میلیون نفر دارد. پایتخت آمریکا شهر واشنگتن دی سی و پر جمعیت ترین شهر آن نیویورک است. آمریکا از نظر تنوع آب و هوایی و حیات وحش جزء ۱۷ کشور متنوع از نظر زیستی می باشد. آمریکا از شمال به کانادا و در جنوب با مکزیک هم مرز است. 

مهاجرت به آمریکا - الوویزا


رودخانه میسیسیپی یکی از بزرگترین رودخانه های دنیا در این کشور واقع شده که نقش مهمی در حمل و نقل و تجارت دریایی دارد. اقتصاد کشور پیشرفته آمریکا بر پایه تولید ناخالص داخلی است. اقتصاد پرقدرت این کشور موجب شده تا در زمینه های سیاسی و روابط دیپلماتیک نفوذ بالایی داشته باشد. آمریکا یک ابر قدرت در دنیا است و این امر سبب گردیده مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از مردم دنیا امری مهم باشد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ترکیه

در سال های اخیر ایرانیان تنها از روش های محدودی مانند ویزای تحصیلی می توانند اقامت این کشور را کسب کنند. همچنین ایرانیان با کسب پاسپورت کشور ثالث می توانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام نمایند. ترکیه یکی از کشور های مناسب برای اخذ تابعیت است. یکی از سریع ترین و ارزان ترین راه ها برای مهاجرت به امریکا از طریق ترکیه خرید ملک در این کشور و کسب تابعیت آن می باشد. افراد با خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار امریکا می توانند تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب نمایند. سپس به عنوان یکی از شهروندان ترکیه به امریکا مهاجرت کنند. در حال حاضر با روی کار آمدن جو بایدن، قانون منع ورود ایرانیان لغو شده است. به طوری که آن ها می توانند مستقیما برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. بنابراین نیازی به اقدام از طریق اخذ پاسپورت یک کشور دیگر نیست.

بیشتر بخوانیم : مهاجرت به ترکیه 

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرت به آمریکا روش کاری می باشد. انواع مختلف و متفاوتی از این نوع مهاجرت به آمریکا معرفی شده است، بنابراین پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه را به دست آورید. در صورت داشتن تصمیم نهایی برای مهاجرت به آمریکا از روش کار، قطعا مقصود شما گرفتن گرین کارت است. باید در نظر داشته باشید با توجه به انواع متفاوت ویزای کشور آمریکا تمام این ویزاها به اخذ گرین کارت ختم نمی شوند. بنابراین مشورت با افراد آگاه برای تعیین مسیری مشخص قبل از اقدام، امری ضروری و غیر قابل انکار است. متقاضی برای اخذ اقامت دائم باید حداقل ۵ الی ۷ سال در کشور آمریکا اقامت داشته باشد و پس از ۱۰ سال می تواند درخواست گرین کارت دهد.

مهاجرت به آمریکا - الوویزا

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

تحصیل در آمریکا یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشوراست. در این مسیر شما باید بتوانید به مامور پرونده ثابت کنید که پس از اتمام دوره تحصیل به کشورتان باز می گردید. قبولی در آزمون های SAT یا ACT  یکی از مهمترین نکات برای اقدام در این روش است که بسته به دانشگاه و ایالت یکی از این دو آزمون را باید انتخاب کنید. دروس پایه مانند طریقه نگارش، ریاضیات و روانشناسی مفاد این آزمون ها می باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به امریکا است. برای سرمایه گذاری در آمریکا باید ویزای EB5 را دریافت کرد. برنامه سرمایه گذاری مهاجر، با نام EB5 توسط کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۰ ایجاد شد تا اقتصاد آمریکا از طریق ایجاد شغل و سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی تحریک شود. برای واجد شرایط بودن در برنامه EB-5، یک سرمایه گذار خارجی باید حداقل سرمایه را در شرکت تجاری جدید سرمایه گذاری کند و حداقل ده کارگر واجد شرایط آمریکا را به صورت تمام وقت استخدام کند. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در شرکت تجاری به طور کلی یک میلیون دلار برای مناطق شهری و برای مناطق روستایی و مناطق با نرخ بیکاری بالا ۵۰۰،۰۰۰ دلار است.

مهاجرت به آمریکا - الوویزا

مراحل درخواست ویزای مهاجرتی EB-5

فرم I-526 را تکمیل کرده و هزینه های تشکیل پرونده را پرداخت نمایید. فرم I-526 را امضا و مطابق دستورالعمل فرم، دادخواست را در محل صحیح تشکیل پرونده ثبت کنید. درصورت خارج بودن از ایالات متحده درخواست DS-260 مخصوص ثبت نام بیگانگان و مهاجران را برای دریافت ویزا ثبت کنید. سرمایه گذار باید منابع سرمایه خود مانند مالکیت یک کسب و کار، سرمایه گذاری یا ارث را به صورت قانونی نشان دهد. شخص باید اظهارنامه مالیاتی خود را از کشور محل اقامت فعلی خود با اسناد و مدارک کافی و مشخص به USCIS ارائه دهد. در صورت تأیید ویزای شخص برای مدت دو سال به او و اعضای خانواده اش اقامت دائم مشروط داده می شود و پس از آن قابلیت تبدیل به گرین کارت یا اقامت دائم را دارد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تولد

از دیگر راه های مهاجرت یا اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد است. در کل کشورها برای اعطای تابعیت از سیستم خاک یا سیستم خون استفاده می کنند. بیشترکشورهای اروپایی مانند دانمارک، اتریش، هلند و غیره از سیستم خون تبعیت می کنند. به این معنا که پدر یا مادر کودک متولد شده باید تابعیت آن کشور را داشته باشند. اما در مورد کشور آمریکا از طریق سیستم خاک تابعیت اعطا می شود. در صورت به دنیا آمدن فرزند در خاک آمریکا، بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر به فرزند تابعیت آمریکا تعلق می گیرد. تولد فرزند در خاک آمریکا و اخذ تابعیت این کشور برای فرزند هیچ گونه آثار تابعیتی برای پدر و مادر ندارد و پس از ۱۴-۱۵ سال ممکن است بتوانند درخواست تابعیت و پاسپورت دهند.

ویزای ازدواج آمریکا

ازدواج با تبعه این کشور یکی دیگر از راه های مهاجرت به آمریکا است. این ویزا با عنوان ویزای K1 یا فیانسه (نامزدی) شناخته شده است. این ویزا به صورت سه ماهه (۹۰ روز) می باشد. این روند برای افراد سیتیزن آمریکا که می خواهند همسر یا نامزد خود را به این کشور ببرند نهایتا یک تا یک و نیم سال طول می کشد. پس از ورود شخص به خاک آمریکا می تواند مراحل و مراسم ازدواجش را انجام دهد. او نود روز برای انجام مراحل قانونی ازدواج فرصت دارد. پس از ازدواج ابتدا یک اقامت سه ساله و سپس گرین کارت آمریکا را دریافت می کند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای کسب این نوع ویزا عبارتند از:

 • پر کردن فرم i-129f و ارسال آن به مرکز ویزاهای بین المللی (NVC)
 • صدور Case Number از طرف NVC و ارسال آن به کنسولگری
 • اثبات رابطه پایدار شما و همسرتان در طول دو سال گذشته
 • در صورتی که قبلا ازدواج کرده باشید باید مدارک مربوط به طلاق یا فوت همسر سابقتان را ارائه دهید.
 • پر کردن فرم I-134 (اطلاعات مربوط به ساپورت مالی)
 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار شش ماهه
 • گواهی سوء پیشینه و سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه های مربوط به این مراحل
 • ارسال تمامی این مدارک به سفارت ۱۵ روز قبل از مصاحبه

 

متقاضی در صورت ازدواج نکردن در این نود روز باید خاک آمریکا را ترک کند. با ترک نکردن این کشور مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد و ممکن است دیگر اجازه ورود به آمریکا را نداشته باشد. شخص درخواست کننده ویزای K1 که دارای فرزند زیر ۲۱ سال و مجرد است می تواند برای فرزندش درخواست ویزای K2 کند. با صدور ویزای متقاضی، او می تواند درخواست اخذ شغل به طور موقت را با پرکردن فرم I-765  نود روزه داشته باشد. همچنین با پر کردن فرم I-485  می تواند اجازه کار بلند مدت را دریافت کند. روند اخذ ویزای نامزدی آمریکا از پیچیدگی های خاصی برخوردار است. توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی از مشاوران در امور مهاجرتی کمک بگیرید.

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد با فعالیت های خاص از طریق ویزاهای نوع O و P ارائه می شود که خود شامل دسته بندی های مختلفی است :

 • ویزای O1: این ویزا برای اشخاص با توانایی های فوق العاده در علوم، هنر، آموزش، تجارت، دو و میدانی یا با سابقه درخشان در صنعت فیلمبرداری و صنعت تلویزیون در سطح ملی یا بین المللی می باشد.
 • ویزای O2: افراد همراه هنرمندان یا ورزشکاران که به آنها در انجام یک رویداد یا اجرای خاص کمک می کنند. این ویزا برای همراهان دریافت کننده ویزای O1 صادر می شود و برای تکمیل آن ضروری است. این افراد مهارت و تجربه مهمی دارند که توسط یک کارگر آمریکایی به راحتی قابل اجرا نبوده و برای عملکرد موفق O1 ضروری می باشد.
 • ویزای O3: این ویزا برای همسران یا فرزندان دریافت کننده ویزای O-1 و O-2 صادر می شود.
 • ویزای P1: برای هنرمندان و ورزشکاران شرکت کننده در یک تورنومتر خاص که در یک بازه زمانی مشخص درخواست ویزا می کنند، صادر می گردد.
 • ویزای P2: صدوراین ویزا برای هنرمندان و ورزشکارانی است که با هدف یک برنامه تبادلی بین سازمانی در آمریکا و یک سازمان در کشوری دیگر شرکت می کنند.
 • ویزای P3: این ویزا برای هنرمندان اجراکننده و تعلیم دهنده فرهنگ و موسیقی ملی کشور خود در کوتاه مدت صادر می شود.

ویزاهای نوع P برای افراد شناخته شده در سطح بین المللی و شرکت کننده در برنامه های پربیننده و مصاحبه های تلویزیونی است. فرد می تواند با ادامه فعالیت خود در زمینه های هنری و ورزشی این ویزا را تمدید کرده و از اداره مهاجرت آمریکا درخواست گرین کارت کند.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سایت قدیم
فارسی
f