مهاجرت به استرالیا

در این نوشتار مهاجرت به استرالیا، شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت دائم و تابعیت مورد بررسی قرار گرفته است. از چه طریقی مهاجرت به استرالیا راحت و آسان تر است؟ شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا چیست؟ مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ برای دریافت ویزای استرالیا چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ در این مقاله قوانین جدید مهاجرت به استرالیا به صورت ساده و خلاصه شرح داده شده است. همچنین مباحثی مانند شرایط مهاجرت به استرالیا، شرایط اقامت در استرالیا از طریق تحصیل، اقامت دائم استرالیا از ویزای طریق کار، مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، نحوه مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد، هزینه های زندگی در استرالیا و غیره در این نوشتارمورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا همیشه جز انتخابات محبوب متقاضیان مهاجرت بوده است. شرایط آب و هوایی مناسب، انگلیسی زبان بودن مردم، اقتصاد و فرهنگ قوی و مهاجر پذیر بودن یک کشور از دلایل مهم مهاجرت می باشد. کشور استرالیا یکی از مجذوب ترین کشورهای مهاجر پذیر بین متقاضیان است. افراد علاقه مند مهاجرت به استرالیا می توانند از طریق روش های مختلف به اقامت این کشور دست یابند. با توجه به درخواست های روز افزون مهاجرت، کشوراسترالیا شرایط سخت گیرانه ای را برای مهاجرین در نظر گرفته است. با این حال افراد بسیاری می توانند با فراهم آوردن شرایط لازم به استرالیا مهاجرت کنند.

مهاجرت به استرالیا-الوویزا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار انتخاب بسیاری از متقاضیان می باشد. ویزاهای کار استرالیا با تنوع بسیار بر اساس شرایط متقاضیان از سمت دولت و اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است. برخی از این ویزاها منجر به مهاجرت و کسب اقامت در استرالیا می شود. ویزاهای کاری استرالیا با توجه به Sub class مشخص شده و ارزیابی مخصوص به آن ویزا را دارد. معمولا براساس تحصیلات، مهارت های فردی، ‌میزان تجربه کاری و مدرک زبان انگلیسی متقاضی سنجیده می شود و مطابق Point Based System است. افراد در صورت واجد شرایط بودن می توانند با دریافت این ویزا وارد خاک استرالیا شوند و اقامت کاری بگیرند.

ویزای کار استرالیا (Sub class 189)

دولت استرالیا این ویزا را برای افراد ماهر و متخصص در نظر گرفته است. متقاضیان برای این امر باید انگیزه، مهارت و علاقه انجام کار در استرالیا را ارائه دهند. پس از تائید این موارد دعوتنامه ای برای آنان صادر می شود. این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند به صورت مستقل اقدام نمایند و قرار نیست از طرف خانواده، اقوام یا از طرف کارفرمایان در استرالیا حمایت شوند. متقاضیان برای ارسال فرم و درخواست به اداره مهاجرت استرالیا باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • شغل متقاضیان باید جز مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا باشد.
 • سن متقاضیان هنگام اقدام مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید بین ۱۸ الی ۵۰ سال باشد.
 • داشتن سابقه کار در رشته تحصیلی متقاضیان لازم و ضروری است.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

افراد باید امتیازات لازم برای کسب ویزای کار SUB CLASS 189 را به دست آورند.

ویزای کار استرالیا (SUB CLASS 190)

این ویزا برای افرادی که قصد اقامت در یکی از استان های کشور استرالیا را دارند، استفاده می شود. در واقع این ویزا برای متقاضیان دارای اسپانسر ایالتی می باشد. کسب این ویزا بر اساس امتیاز بندی است و با به دست آوردن امتیاز لازم و دریافت اسپانسر متقاضیان می توانند وارد نوبت دهی برای دریافت دعوتنامه شوند. سن، ارائه مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و مدرک تحصیلی بر امتیازات این ویزا اثر گذار است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار می تواند پروسه ای طولانی باشد. گاهی افراد درخواست کننده ویزاهای کاری استرالیا با توجه به زمان بر بودن این پروسه از ادامه مسیر دلسرد می شوند. این افراد بیشتر به دنبال راهی برای تسریع امر مهاجرت هستند. با این حال راحت ترین راه برای مهاجرت به استرالیا ویزای کاری است. در نظر گرفتن میزان و نرخ بیکاری در این کشور از دیگر عوامل مهم برای اخذ ویزای کار می باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل یکی دیگر از روش های پرطرفدار مهاجرت به استرالیا است. این روش از مهاجرت بسیار مناسب و منطقی است  زیرا افراد می توانند پس از ورود به استرالیا، با بالا بردن سطح تحصیلات خود و با شناخت کاملتر از شرایط این کشوراقدام به کار پس از تحصیل کنند. کار در حین تحصیل و اقامت پس از تحصیل در این کشور یکی از نقاط قوت تحصیل در استرالیا برای متقاضیان بین المللی می باشد. با شناخت کامل دانشجویان از شرایط کار و محیط کار در استرالیا می توانند بعد از فارغ التحصیلی و اقامت پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار شوند. از دیگر مزیت های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل عدم محدودیت در مقاطع تحصیلی است.

مهاجرت به استرالیا-الوویزا

بنابراین دانش آموزان و دانشجویان می توانند به راحتی در مدارس، کالج ها و دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. در بیش از ۱۲۰۰ موسسه آموزشی و بیش از ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل ادامه دهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

کشور استرالیا با وجود استاندارد های بالای زندگی و شرایط ایده آل اقتصادی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران در سطح جهان بوده است. علاقه مندان مهاجرت به استرالیا از طریق این روش باید با قوانین مهاجرتی و میزان ریسک سرمایه گذاری و خطر سلب مالکیت با شرایط سرمایه گذاری در استرالیا بیشتر آشنا شوند. کار آفرینی یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران و کارآفرینان طبق قوانین مهاجرتی استرالیا می توانند با یک فعالیت کارآمد منجر به تجاری سازی یک محصول شده یا با ارائه خدمات در این کشور کارشان را شروع کنند و باید بتوانند تجارت خود را در این کشور گسترش دهند. ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر گروه ویزاهای ۱۸۸ و در جریان کارآفرینی در استرالیا می باشد. برای اخذ این ویزا شرایط زیر لازم و ضروری است.

 • سن کمتر از ۵۵ سال
 • داشتن حداقل IELTS 6
 • داشتن طرح تجاری با یک ایده ابتکاری که منجر به تجاری سازی یک محصول یا ارائه خدمات نوین در استرالیا شود.
 • متقاضی و شریک زندگی او باید دارایی حداقل ۸۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا داشته باشند.
 • سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور ۲۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا است.
 • متقاضی باید حداقل ۱۰٪ از بودجه توافق شده را ۱۲ ماه قبل از شروع فعالیت به سازمان کارآفرینی در استرالیا پرداخت کند.
 • کارآفرینان باید برنامه کاری خود را برای فعالیت تجاریشان در استرالیا به اداره مهاجرت ارائه دهند.
 • سرمایه گذاران و کارآفرینان در صورت رعایت این شرایط می توانند اقامت ۴ ساله دریافت کنند که منجر به اقامت دائم می شود.
 • متقاضیان در این نوع ویزا باید حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنند.

نوع دیگر از ویزای سرمایه گذاری در استرالیا Business Talent (Permanent) visa است. از طریق این ویزا متقاضیان می توانند در این کشور تجارت جدیدی را راه اندازی کنند و به توسعه آن بپردازند. افراد باید بدانند که از نظر دولت و اداره مهاجرت کشور استرالیا آیا این ویزا به آن ها تعلق می گیرد؟ شرایط مورد نظر برای متقاضیان شامل موارد زیر می شود:

 • از طریق دولت یا یکی از ایالت های استرالیا معرفی شوند.
 • دارایی های معادل ۱.۵ میلیون دلار استرالیا داشته باشند.
 • توانایی تملک و مدیریت یک تجارت در استرالیا را اثبات کنند.
 • حرفه و تجربه شغلی خود را در یک کسب و کار فعال ارائه دهند.
 • دو تا چهار سال قبل از درخواست ویزای Business Talent Visa متقاضیان باید مالکیت یک یا چند شغل با ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار استرالیا را داشته باشند.
 • پس از دو سال از اعطای ویزا سرمایه گذاران می توانند به انتقال سرمایه خود به استرالیا بپردازند.
 • حدااکثر سن برای کسب اقامت از طریق این ویزا ۵۵ سال است.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا ازدواج با یک فرد استرالیایی می باشد. طبق قوانین مهاجرت دولت استرالیا افراد در همان ابتدا اقامت دائم خود را از طریق ازدواج با یک فرد استرالیایی به دست نمی آورند. یک اقامت موقت در ابتدا برای این افراد در نظر گرفته می شود که آنان می توانند سالانه این اقامت را تمدید کنند. اثبات این که مدت زمان طولانی با همسر یا شریک زندگی خود در استرالیا زندگی کرده اند برای ارائه درخواست کسب اقامت دائم به اداره مهاجرت استرالیا لازم و ضروری است. البته این گفتار برای همه صدق نمی کند و شرایط متقاضیان با یکدیگر متفاوت می باشد. افراد برای مهاجرت از طریق ازدواج باید شرایط زیر را دارا باشند:

 

مهاجرت به استرالیا-الوویزا
 • داشتن تابعیت کشور استرالیا توسط همسر یا شریک زندگی
 • حداقل داشتن اقامت کشور نیوزلند توسط همسر
 • همسر یا شریک زندگیتان می تواند در زمان اقامت برای اخذ این نوع ویزا به عنوان اسپانسر شخصی اقدام کند.
 • شرایط مالی، سلامت و شرایط پزشکی شریک زندگی باید از سمت دولت استرالیا مورد بررسی قرار بگیرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

افراد متقاضی برای مهاجرت به استرالیا باید مانند تمام کشورهای دیگر از قوانین و مقررات آن کشور تبعیت کنند. همچنین باید شرایط و قوانین آن را در روش های متعدد کسب اقامت و تابعیت بررسی کنند. اخذ تابعیت استرالیا از طریق تولد به نحوی نیست که کودکان به محض تولد بتوانند تابعیت این کشور را به دست آورند. اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا شامل رعایت برخی موارد زیر است:

 

 • در صورت استرالیایی بودن یکی از والدین به کودک تابعیت این کشور تعلق می گیرد.
 • والدین دارای اقامت استرالیا که در خارج از کشور زندگی می کنند، در صورت تولد فرزند می توانند در خواست کسب اقامت فرزندشان را داشته باشند.
 • شریک زندگی شما در زمان اقدام تان برای اخذ این نوع ویزا می تواند به عنوان اسپانسر شخصی اعلام حضور کند.
 • با تولد کودکان در استرالیا در صورت مشخص نبودن هویت آن ها به کودک تابعیت استرالیا داده می شود. این قوانین برای جلوگیری از عدم بی هویتی افراد استفاده می شود.

کسب تابعیت از طریق تولد در استرالیا بر اساس قانون خون است. کودک متولد شده در این کشور تابعیت پدر و مادر خود را کسب می کند.

هزینه های زندگی در استرالیا

کشور استرالیا جز کشورهای توسعه یافته است. برخی از شهرهای مهم استرالیا مانند ملبورن جز برترین شهرهای جهان می باشد. همچنین شهرهای دیگر استرالیا مانند سیدنی، پرت و آدلید در رده های بعدی شهرهای برتر دنیا انتخاب شده اند. این موضوع نشان دهنده برخورداری سطح رفاه بالای اجتماعی و کیفیت خوب زندگی مردم در این کشور است. بنابراین می توان گفت هزینه های زندگی در استرالیا مخصوصا در شهرهای بزرگ بالا می باشد. متقاضیان قبل از مهاجرت به استرالیا باید از هزینه های زندگی در این کشور مطلع شوند.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سایت قدیم
فارسی
f