مهاجرت به عمان

با پیشرفت روز افزون کشورهای واقع در شبه جزیره عربستان، افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به این کشورها و همچنین مهاجرت به عمان هستند. شرایط مهاجرت به عمان برای هنرمندان چگونه است؟ هزینه های مهاجرت به عمان به چه صورت است؟ آیا اخذ تابعیت کشور عمان برای مهاجران امکان پذیر است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده می شود همچنین مطالبی مانند مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن، مهاجرت به عمان از طریق کار، مهاجرت به عمان از طریق تحصیل، مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به عمان از طریق تولد، مهاجرت به عمان از طریق ازدواج و هزینه های مهاجرت و زندگی به کشور عمان مورد بررسی قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به عمان

کشورعمان یک کشور پادشاهی واقع در شبه جزیره عربستان است. این کشور از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی شده و از جنوب با کشور یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی و ایران همسایه می باشد. عمان با عربستان سعودی و امارت متحده عربی از طریق زمینی هم مرز است. کشورعمان با کشور ایران مرز دریایی داشته و دریای عمان بین این دو کشور واقع شده است. پایتخت و بزرگترین شهرعمان شهر مسقط و زبان رسمی مردم این کشور عربی می باشد. زبان دوم مردم این کشور انگلیسی بوده که اکثرا تسلط کامل به این زبان دارند. 

مهاجرت به عمان-الوویزا

نوع حکومت کشورعمان سلطنت مطلق و فرمانروایی آن پادشاهی بی چون و چرا می باشد. اما در این کشور پارلمان نقش اندکی در قانون گذاری و بازرسی دارد. جمعیت کشور عمان در مقایسه با دیگر کشورها اندک بوده و واحد پول این کشور ریال عمان می باشد. سرمایه گذاری ها و همچنین خرید و فروش ها در این کشور با واحد پول ریال انجام می شود.

مهاجرت به عمان از طریق کار

متقاضیان برای مهاجرت به عمان از طریق کار باید دارای پیشنهاد شغلی از سوی یک صاحب کار یا یک کارفرما در عمان باشند تا با در دست داشتن آن بتوانند به سفارت این کشور درخواست ویزای کاری بدهند. تا زمانی که افراد ویزای کاری در عمان را نداشته باشند امکان کار در کشورعمان برای آن ها وجود نخواهد داشت. افراد متقاضی برای اخذ ویزای کار در عمان باید مدارک و رزمه تحصیلی و کاری خود را به صاحب کار عمانی با یک ایمیل ارسال کنند. صاحب کار اگر بخواهد برای متقاضی غیر عمانی یک پیشنهاد شغلی بفرستد ابتدا باید از اداره کار و اداره پلیس کشور عمان تایید دعوت نامه شغلی بگیرد و سپس اقدام به استخدام فرد کند. داشتن سن ۲۱ تا ۶۰ سال و تسلط به زبان انگلیسی یا عربی از شرایط استخدام و مهاجرت کاری به عمان می باشد. برای افراد غیر عمانی سیاست های استخدامی بسیار سخت و دشوار است. علت این محدودیت های استخدامی این است که در ابتدا شرکت ها و کمپانی ها اقدام به استخدام افراد عمانی کنند. برای مهاجرت به عمان از طریق ویزای کاری باید توجه داشته باشید که میزان حقوق پرداختی به کارگران در عمان نسبت به دیگر کشورها مانند آمریکا بسیار پایین است. همچنین باید در نظر داشته باشید که سطح زندگی در عمان نسبت به دیگرکشورهای اروپایی پایین تر می باشد. ولی به طور کل کشور عمان می تواند سکوی پرتاب خوبی برای مهاجرت به اروپا باشد.

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به عمان تحصیل در این کشور است. تحصیل در عمان تا پایان دوره متوسطه رایگان بوده و همچنین تحصیل در این کشور در هیچ کدام از مقاطع اجباری نیست. دولت عمان برنامه های گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی در بزرگسالان در نظر گرفته است. این کشور قصد دارد نرخ بی سوادی در بزرگسالان را کاهش دهد. دانشگاه ملی عمان در نزدیکی شهر مسقط به نام دانشگاه سلطان قابوس است. اخذ ویزای تحصیلی کشور عمان برای مهاجرت به عمان نیاز به هزینه های خاصی دارد. هزینه های تحصیل در عمان بالا بوده و به ویژه شرایط برای متقاضیان با چندین فرزند سخت تر است. آموزش رایگان برای افراد خارج از کشورعمان مهیا نیست و در بسیاری از مدارس هزینه تحصیل باید قبل از شروع سال تحصیلی پرداخته شود.

مهاجرت به عمان-الوویزا

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه ها برای مهاجرت به عمان سرمایه گذاری در این کشور است. به طور کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در عمان شامل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام می شود. بهترین روش برای سرمایه گذاری و مهاجرت به عمان ثبت شرکت در عمان می باشد. سرمایه گذاری در عمان و مهاجرت به این کشور از این طریق کار هوشمندانه است، زیرا کشورعمان به دلیل برخی عوامل فضای مناسبی برای سرمایه گذاری دارد. ولی در صورت متقاضی بودن سرمایه گذاری و مهاجرت به عمان باید توجه داشته باشید که شاید بتوانید با مبلغ سرمایه گذاری خود به جای سرمایه گذاری در عمان، در کشورهای اروپایی سرمایه گذاری کنید. با توجه به مهاجرپذیر نبودن عمان و مشکل بودن اخذ اقامت دائم این کشور با سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی می توانید اقامت دائم آن کشور را در اروپا کسب کنید. با این وجود بهتر است در صورت داشتن قصد سرمایه گذاری در عمان با وکلای ماهر امور مهاجرت در این زمینه مشورت کنید و نکات مثبت و منفی این کار را در نظر بگیرید.

مهاجرت به عمان از طریق تولد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به عمان و اخذ پاسپورت و اقامت آن تولد در این کشور است. این قانون دربرخی از کشور ها رواج دارد. برای کودک متولد شده در این کشور امتیازاتی در نظر گرفته می شود. در کشور عمان قانون سیستم خون حاکم است. اخذ پاسپورت و تابعیت در این کشور تنها از طریق تولد ممکن نبوده بلکه تنها در صورتی به کودک متولد شده در کشورعمان تابعیت این کشور داده می شود که یکی از والدین کودک و ترجیحا پدر او فردی عمانی باشد یا اصلا والدین کودک نامعلوم بوده و کودک هیچ گونه تابعیتی نداشته باشد. یکی از شرایط مربوط به این بخش، فرزند خواندگی است که در صورت گرفتن سرپرستی کودکی غیر عمانی توسط پدر و مادری عمانی تابعیت این کشور برای کودک فراهم می شود.

مهاجرت به عمان-الوویزا

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

 یکی دیگر از راه های مهاجرت به عمان ازدواج است. در صورت ازدواج زنی با یک مرد عمانی زن می تواند اجازه شهروندی این کشور را داشته باشد. برخی از شرایط برای این امر عبارتند از اثبات علاقه بین دو طرف، داشتن تمکن مالی از طرف فرد عمانی، تسلط به زبان عربی، زندگی با شوهر خود در عمان به مدت ۱۰ سال، مرتکب نشدن جرم و داشتن نامی نیک، به دنیا آوردن فرزند پسر و صورت گرفتن ازدواج آن ها با اجازه وزارتخانه کشورعمان است. همچنین زنی که همسر عمانی وی فوت شده یا از او طلاق گرفته است در صورت داشتن این شرایط و عدم ازدواج مجدد با فردی غیر عمانی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. برای این موضوع بهتر است حتما با وکیل ماهر در این زمینه مشاوره کنید و شرایط خود را با او درمیان بگذارید.

مهاجرت به عمان برای هنرمندان

مهاجرت هنرمندان فوق موفق بیشتر به کشورهایی مانند اتریش و آمریکا و نیوزیلند است. در حقیقت کشورعمان برای  برخورد با متقاضیان اقامت درعمان با مزایایی مانند هنرمند یا بسیار موفق تدبیر خاصی ندارد و مقررات مهاجرتی خاصی برای آنها در نظر نگرفته است. هنرمندان با قصد شرکت در رخداد ها و نمایشگاه های بین المللی در عمان باید برای ویزای توریستی عمان اقدام کنند. در روند صدور ویزای توریستی برای هنرمندان مواردی مانند سابقه شرکت در نمایشگاه مربوطه، پیشینه سفر خارجی در پاسپورت و نامه نگاری های آنها این افراد را قادر خواهد ساخت تا اقامت عمان را حتی برای مدتی کوتاه و کمتر از یک سال اخذ کنند.

هزینه های زندگی در عمان

یکی از مهم ترین عوامل برای مهاجرت به هر کشوری هزینه های زندگی در آن کشور است. بنابراین برای مهاجرت به عمان باید ابتدا هزینه های زندگی در این کشور مورد بررسی قرار بگیرد. به طور کلی هزینه های زندگی در عمان نسبت به زندگی در دیگر کشورهای شورای خلیج فارس مناسب تر است.  همچنین در این کشور درآمد معاف از مالیات می باشد. هزینه های زندگی در شهر مسقط به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر عمان گران تر از دیگر شهرهای عمان است.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سایت قدیم
فارسی
f