مهاجرت به قطر

یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی خلیج فارس قطر است، امروزه مهاجرت به این کشور خواستار بسیاری دارد. در این مقاله راه های اخذ ویزا، هزینه مهاجرت به قطر و سایر اطلاعات در این راستا مورد بررسی قرار می گیرد. امروزه قطر قطب ثروتمندی در خاورمیانه به حساب می آید زیرا دارای یک سوم از کل ذخایر گاز طبیعی جهان می باشد. بیشترین ثروت این کشور از منابع طبیعی چون آب، نفت و گاز به دست می آید به همین دلیل مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است. قطر از جمله کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس است که افراد زیادی از طریق مهاجرت به قطر مقیم شدن در آنجا را انتخاب می کنند. کیفیت زندگی در کشور قطر در سطح بالایی ست و مکان های تفریحی برای کودکان و بزرگسال در این کشور آنقدر زیاد است که سبب شده روند زندگی به طور دقیق پیش برود. در کشور قطر فعالیت های زیرساختی در زمینه رفاه شهروندان بیشتر از قبل شده است. روند مالیاتی در این کشور بسیار روتین پیش می رود. صادرات و واردات در کشور قطر با رشد خوبی همراه بوده و رضایت در این زمینه رشد بالایی داشته است. همچنین کشور قطر در زمینه ساخت و ساز بسیار عالی عمل کرده است به طوری که ساختمان سازی در این کشور رویکرد اقتصادی بسیار قوی دارد. رضایت از بخش بهداشت و درمان در کشور قطر بسیار بالا است به طوری که بیمارستان های کشور قطر دارای سیستم بسیار خوب و ارزان قیمتی هستند. روند آموزش و پرورش در کشور قطر در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل است و مردم در کشور قطر می‌توانند مسیر آموزشی و تحصیلی خوبی را برای خود فراهم سازند.

شرایط مهاجرت به قطر

در سال های اخیر کشور قطر رشد بسیاری داشته است.اغلب ثروت بدست آمده در این کشور از طریق منابع طبیعی است که این امر برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب می باشد. یک سوم گاز طبیعی در این کشور واقع شده که از ذخائر مهم جهانی است. این منبع با استراتژی اقتصادی موفق قطر همراه می باشد. این اوامر موجب شده تا کشور کوچک قطر به یک مرکز بزرگ بین المللی برای امور مالی و سرمایه گذاری تبدیل شود. کشور قطر در بخش جنوب غربی قاره آسیا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر زیبای دوحه بسیار مهاجرت پذیر می باشد. کشور قطر مساحتی حدود ۱۱۵۷۱ کیلومتر مربع دارد و از یک صحرای خشک تشکیل شده است. این کشور با عربستان سعودی از طریق مرز خاکی همسایه است. همچنین کشور قطر با عراق و کویت و بحرین و امارات مرز آبی دارد. با توجه به رشد بخش پتروشیمی، تنوع اقتصادی و رشد صنایع سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز کشور قطر رویکرد مشخصی دارد.

مهاجرت به قطر-الوویزا

مهاجرت به قطر از طریق کار

روش های متنوعی برای مهاجرت کاری در قطر وجود دارد. برای صدور ویزای کاری قطر باید حدود سه الی شانزده ماه زمان در نظر داشته باشید. برای پذیرش در یکی از شرکت های قطر باید بتوانید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، زبان تجاری در این کشور انگلیسی است. ورود به بخش ساخت و ساز و گردشگری در قطر بسیار مهم است و افراد می‌توانند کار در کشور قطر با حقوق بالا را در زمینه های مدیریتی مدنظر داشته باشند. پایتخت کشور قطر بسیار مدرن بوده و استانداردهای زندگی در آنجا بالا است. در قطر امنیت کاری و شرایط بهداشتی از رتبه خوبی برخوردار می باشد. برای مهاجرت کاری  شما باید یک کارفرما پیدا کنید و همچنین مهارت افراد بسیار مهم است. به طور کلی کاریابی در کشور قطر در رویکردهای مختلفی دیده می‌شود و  مسیر کاریابی در این کشور به صورت اینترنتی فراهم می باشد. برای ویزای کاری قطر باید به اعتبار پاسپورت این کشور دقت داشته باشید. دعوتنامه از سوی شرکت معتبر قطری، تأییدیه قطعی هتل و بلیط رفت و برگشت ضروری می باشد. حداقل ۵۰۰۰ ریال قطر باید در کارت اعتباری شما وجود داشته باشد. بعد از گذاشتن قرار کاری شما باید بتوانید به سوالات پرسیده شده پاسخ دهید.

مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

در سال های اخیر تحصیل در قطر بسیار مورد توجه افراد در سرتاسر جهان قرار گرفته است. یک سری اصول در روند تحصیلی در این کشور باید به طور دقیق ارزیابی شود. ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های قطر و انتخاب دانشگاه مورد نظر بسیار مهم است. از جمله دانشگاه های مهم قطر ویل کرنل، کالجری و کارنجی ملون هستند که تمامی آنها در پذیرش دانشجویان خارجی مشکلی ندارند. تقویت سطح زبان برای تحصیل در قطر مهم و ضروری می باشد. تحصیل در قطر می‌تواند سریعتر منجر به ویزای کاری این کشور شود. مدت چهار سال تحصیل در مقطع لیسانس طول می‌کشد، در این دوره باید مدارک دیپلم و ریزنمرات مورد نظر را ارائه دهید. مدت دو سال مقطع فوق لیسانس طول می‌کشد، فوق لیسانس در این کشور نیاز به ارائه رزومه قوی دارد. برای مقطع فوق لیسانس در قطر تسلط نسبی شما به زبان این کشور لازم و ضروری است. همچنین باید تز پایان نامه خوبی را ارائه دهید، شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود و باید در ارائه تز به شرایط اقتصادی قطر نگاهی بیندازید.

مهاجرت به قطر-الوویزا

 مورد بعدی تحصیل در مقطع دکترا در قطر است، به طور کلی مقطع دکترا در این کشور به چندین بخش تقسیم شده است. افراد برای ورود به دکترا به صورت آموزش محور باید سعی کنند روند یادگیری دروس را به صورت آموزشی پیش ببرند، این گزینه تنها در دو دانشگاه با اعتبار کم در قطر فراهم شده است. گزینه بعدی یادگیری پژوهش محور است، در این زمینه تز پایان نامه شما ارزش مشخصی دارد. در روند پژوهش محور باید دفاعیه خوبی داشته باشید و می‌توانید از دانشگاه محل تحصیل خود حقوق دریافت کنید.

مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت مشارکتی ساده یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور قطر است. در این روش تاسیس یک شرکت با همکاری دو یا چند فرد بر اساس توافقنامه تجاری برای انجام فعالیت های تجاری صورت می گیرد. میزان سرمایه اولیه در این روش اهمیتی ندارد. مورد بعدی شرکت با سرمایه‌گذاری مشترک است در این مورد افراد باید یک شرکت متحد و بدون اشخاص حقوقی با همکاری دو یا چند فرد را تأسیس کنند. هدف این شرکت ها پیشبرد پروژه ها می باشد. از دیگر گزینه های مناسب در کشور قطر شرکت با مسئولیت محدود است که دارای شرایط مخصوص به خود است. تأسیس یک شرکت با همکاری حداقل دو یا چند شریک می باشد. در این زمینه حداقل چهار شریک مورد اعتماد نیاز است و باید حداقل سرمایه گذاری برای راه اندازی شرکت حدود ۱۰۰۰۰۰۰ ریال قطر باشد. این نوع شرکت از ارزش اقتصادی زیادی برخوردار است. روند خرید ملک و مستغلات در کشور قطر پیشرفت زیادی کرده و دولت کشور قطر می خواهد این مسیر را برای افراد هموارتر از قبل کند. 

در سال های گذشته افراد بدون داشتن تابعیت قطری نمی‌توانستند وارد بخش خرید ملک شوند اما امروزه این مسیر به شکل ۵۰ درصدی صورت می‌گیرد و نتیجه بسیار خوبی را به همراه داشته است. شایان ذکر است که برای خرید ملک در کشور قطر باید بودجه مناسبی داشته باشید.

مهاجرت به قطر از طریق تولد

سیستم تابعیت از طریق تولد در قطر به صورت خون است. به صورتی که فرزند باید از پدر و مادر تبعه قطر متولد شود. به طور کلی این مسیر دارای شرایط مخصوص به خود است و باید روال تولد در قطر به طور دقیق ارزیابی شود. در صورت متولد شدن فرزند در خاک قطر اگر تابعیت پدر و مادر مشخص نباشد دولت قطر می‌تواند تابعیت تولد را برای فرد در نظر بگیرد. باید توجه داشته باشید که مهاجرت به قطر از طریق تولد رویکردهای مخصوص به خود را دارد و باید ارزیابی صورت گرفته در این زمینه بسیار دقیق و درست پیش برود. افرادی که می خواهند راحت ترین و آسان ترین روش را برای مهاجرت و دریافت اقامت انتخاب کنند بر این گمان هستند که شاید روش تولد این شرایط را برایشان فراهم کند. ولی روش تولد زمانی می تواند برای فرزند شما آثار اقامتی و تابعیتی داشته باشد که کشور مقابل از سیستم خاک پیروی کند. کشور قطر مانند برخی دیگر از کشورهای حوزه خلیج فارس از قاعده خون پیروی می کند. در صورتی فرزند تابعیت قطر را دریافت می کند که پدر یا مادر از تبعه این کشور باشند.

بیشتر بخوانیم : ویزای تحصیلی اسکاندیناوی چگونه است ؟

مهاجرت به قطر از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با یک فرد از تبعه کشور قطر می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. در این زمینه باید بتوانید مدارک و مراحل مورد نظر را به درستی طی کنید: فرد از تبعه کشور قطر باید اثبات کند که حداقل حقوق ۴۰۰۰ ریال برای حمایت مالی از همسر خود دارد. این نامه باید همراه با مهر و امضای بانک باشد. درخواست ویزا برای ورود همسر به کشور باید به طور دقیق و طبق زمان صورت بگیرد. درخواست اقامت باید پس از ورود همسر به این کشور صورت بگیرد. باید اصل و کپی گذرنامه هر دو شخص ارائه شود و سند ازدواج تأیید شده باید توسط وزارت امور خارجه ارائه شود. افراد باید سه قطعه عکس در اندازه گذرنامه همسر داشته باشند. باید قرارداد کاری در بخش خصوصی این کشور در صورت وجود ارائه شود. باید گواهی تأیید میزان کار دولتی در صورت وجود مورد ارزیابی و بررسی قرا بگیرد. معاینه پزشکی همسر در یک بیمارستان یا درمانگاه مجاز لازم و ضروری است. برای هزینه درخواست فرم الکتریکی باید حدود ۱۰۰ ریال در نظر گرفته شود. به طور کلی تعرفه های مشخص در این زمینه اغلب به روز بوده و مشخصات مربوط به خود را دارند. باید ویزای مورد نظر پس از پایان سه سال اقامت در قطر تمدید شده و اعتبار ویزا به طور دقیق ارزیابی شود. ویزای ازدواج قطر پس از سه الی پنج سال زندگی مشترک می‌تواند منجر به اخذ اقامت شود. شما پس از حدود ده سال زندگی با همسر می‌توانید به پاسپورت قطر فکر کنید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

سایت قدیم
فارسی
f