سرمایه گذاری در کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا در این مطلب به صورت کامل شرایط ویزای سرمایه گذاری این کشور را بررسی می کنید. شما دوستان می توانید برای بررسی شرایط برای سرمایه گذاری در کشور کانادا یه وقت مشاوره بگیرید ،همکاران در بخش کشور  کانادا شما را راهنمایی کنند.

این مطلب این موارد شامل می شود

ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست؟

برای بهتر درک کردن ویزای سرمایه گذاری می تونید از این مقاله استفاده کنید. اما به طور کلی بخواهیم بگیم مجوز ورود به کشور کانادا برای کار کردن به همراه خانواده ( ویزای طلایی) را ویزای سرمایه گذاری کانادا می گویند.

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط عمومی آن

شریک بزرگ اقتصادی کانادا ایالت متحده آمریکا است و این موضوع سبب گردیده موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کند. در همین راستا علاقه مندان بسیاری قصد دارند که با شناخت فرصت های سرمایه گذاری در کانادا به بازار جهانی دست پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در کانادا شما عزیزان می توانید با مطالعه قسمت های بعدی این مقاله با شرایط انواع سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق بیشتر آشنا شوید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا با توجه به مناظر دیدنی، سبک زندگی آمریکایی و ثبات سیاسی حاکم بر جامعه جذابیت خوبی برای متقاضیان خارجی داشته است. نکته مهم دیگر اینکه بازار بین المللی ملک در کانادا هنوز جوان می باشد و توانسته در سال های اخیر عملکرد خوبی داشته باشد. قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت می باشد. بنابراین بسیار مهم می باشد که خرید ملک در کانادا با تحقیقات قبلی صورت گیرد. به عنوان مثال خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد . در حالی که بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند. اما خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی، باید بر اساس سیستم امتیاز بندی آن استان امتیاز کافی را کسب کنید. در جدول زیر امتیاز بندی برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف کانادا شرح داده شده است. 

سرمایه گذاری در استان کبک

Quebec Business Immigration – Investor Program یا QIIP به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بتوانند از طریق این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه ۱.۲ میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند. نکته حائز اهمیت در سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار دلاری کانادا تا قبل از سال ۲۰۱۸، این است که متقاضیان می توانستند با پرداخت ۳۵۰ هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور به دست آورند. اما در دوره جدید این برنامه که از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه ۱۹۰۰ پرونده در نظر گرفته شد که تنها ۱۲۳۵ درخواست از کشور چین ، هنگ کنگ و ماکائو می باشد.

نامزدها و کاندید ها در این برنامه باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی ( تحصیلات – زمینه های آموزشی – تجربه کار مدیریتی – سن – مهارت زبان انگلیسی / فرانسه – اقامت اقوام نزدیک در کبک ) به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن ۴۰ امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه ۹۴ امتیاز می باشد.

پنچ مورد سرمایه گذاری در استان کبک

  • متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

  • حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی الزامی است.

  • ارائه تمکن مالی به ارزش ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا

  • سرمایه گذاری به ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا در استان کبک

  • متقاضیان باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا دارایی های مکفی جهت حمایت از خود و خانوداه خود را دارند.

جدول امتیاز بندی استان کبک

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب ترین آن ها در ایالت بریتیش کلمبیا می باشد. این ایالت به تازگی روش جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا کرده است. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفته است.

سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا (کارآفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا)

این جدول به خوبی بیان گر سیستم امتیاز بندی کارآفرینی در کانادا می باشد. اما در این روش که شخص باید  ۲۰۰ هزار دلار کانادا را به شرکت خود انتقال دهید و صرف هزینه ها و مخارج تجارتی خود کنید. در این روش شخص باید پشتوانه مالی ۶۰۰ دلاری کانادا را به دولت این کشور نشان دهد. طرح تجاری یا بیزینس پلن نیاز دارد و شخص باید در سه سال گذشته، دو سال سابقه کاری مرتبط با تجارت خود در سمت مدیریتی داشته باشد.

اما در روش ۱۰۰ هزار دلاری، شخص نیاز به نشان دادن ۳۰۰ هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه می باشد که باید ۱۰۰ هزار دلار آن را برای تجارت و کسب و کار خود خرج کند. طرح تجاری نیاز دارد و شخص باید در ۵ سال گذشته ۴ سال سابقه کار مرتبط در سمت مدیریتی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی، می توانید با موسسه تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

کانادا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند جهان توانست در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک تولید کننده ناخالصی داخلی، ۱.۶۵ تریلیون دلار در آمد کسب نماید. این عوامل موجب شد تا سرمایه گذاران بسیاری از طرق مختلف اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نمایند. یکی دیگر از طرق سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و اوراق قرضه از روش های متنوع می باشد. سهام و اوراق قرضه کانادا را می توان به صورت مستقیم از بورس اوراق بهادار (TSX) و یا بورس ملی کانادا (CSE) و یا از طریق صندوق های مبادله ارز و یا از طریق سپرده گذاری آمریکایی (ETF) خریداری کرد.

خرید اوراق قرضه دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد اما مبحث مهم این است که دولت کانادا از نوامبر سال ۲۰۱۷ خرید اوراق قرضه را از دسترس بسیاری از اتباع کشورهای دیگر خارج کرده است. بنابراین بسیاری از متقاضیان نمی توانند از طریق خرید اوراق قرضه در کانادا سرمایه گذاری نمایند. از این جهت پیشنهاد می گردد تمامی متقاضیان با توجه به عدم موفقیت در این روش و پایین بودن شانس موفقیت آنان، از دیگر روش های سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند.

حداقل سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا یکی از انواع بهترین نوع مهاجرت به این کشور می باشد. از مسائل مهمی که می بایست به آن دقت داشته باشید، میزان سرمایه گذاری برای اقامت کانادا می باشد. ایالت های مختلف کانادا، شرایط متفاوتی را برای متقاضیانی که به دنبال مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور هستند، قرار داده اند که به طبع هزینه سرمایه گذاری در کانادا در هر کدام از ایالت ها متفاوت می باشد. همواره افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در کانادا هستند، به دنبال یافتن راهی هستند که بتوانند با کمترین مبلغ ممکن، ویزا سرمایه گذاری کانادا را اخذ نمایند. در جدول زیر حداقل سرمایه لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا آورده شده است. توجه نمایید که برای اقامت سرمایه گذاری کانادا می بایست ابتدا ثابت نمایید که به اندازه حداقل مبلغ مورد نظر دارایی دارید و سپس اندکی از این مبلغ را در ایالت مورد نظر سرمایه گذاری نمایید. اثبات میزان دارایی و سرمایه نیز از طرق مختلفی همچون ملک و املاک، حساب بانکی، سهام یا پس انداز، امکان پذیر می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا و مزایای آن

سرمایه گذاری در کانادا از جهات مختلف مورد بررسی بسیاری از افراد قرار می گیرد به همین دلیل سعی گردید در این قسپت به مزایای سرمایه گذاری در کانادا بپردازیم.کشور کانادا با توجه به توافق نامه هایی که با جامعه بین المللی دارد می تواند برای تمام سرمایه گذاران در این کشور سودمند باشد و افراد می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به بازار جهانی دست پیدا کنند.از طرفی کارمزد ها و دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا از هزینه های کمتری برخوردار است که این خود نکته مثبتی برای سرمایه گذاران می باشد.علاوه بر آن کشور کانادا توانسته با به کار بردن سیاست های هوشمندانه مهاجرتی، بهترین و زبده ترین نیرو کار را به خود جذب کند که این امر موفقیت در کسب و کار و سرمایه گذاری را در این کشور با سود دو چندان رو برو خواهد کرد.

سرمایه گذاری در کانادا و معایب آن

اما سرمایه گذاری در کانادا چه معیابی را می تواند برای افراد به همراه داشته باشد؟بی شک می توان گفت متقاضیانی که به دنبال کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشند راهی هموار را دنبال نخواهند کرد چرا که طبق قوانین دولت کانادا متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت اقدام به مهاجرت نمایند.از سمتی سرمایه گذاری در کانادا با ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار طبیعتا برای بسیاری از افراد میسر نمی باشد چرا که باید اثبات نمایند دارایی خالص آنان در کشور مبدا بالغ بر ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا می باشد. هر چند طبق قوانین کاتادا تضمین می گردد که سرمایه گذاری با مبلغ ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا پس از ۵ سال تمام و کمال به افراد بازگردانده می شود اما با یک حساب ساده می توان گفت با این میزان از سرمایه به راحتی خود افراد می توانند در بحث سرمایه گذاری، سود بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند. علاوه بر این افراد می توانند با هزینه ای کمتر از ۱۰۰ هزار دلار بلوکارت و اقامت اتحادیه اروپا را در زمانی بسیار کوتاه تر و با فرآیندی ساده تر به دست آورند.از دیگر معایب سرمایه گذاری در کانادا برای آنان که در ایران نیز کسب و کار دارند، فاصله آن با کشور های اروپایی و آسیایی می باشد. چرا که صاحبان کسب و کار بسیاری در کشور خود توانسته اند یک شرایط مطلوب را برای خود فراهم آورند و تمایلی به از دست دادن بیزینس خود در کشور مبدا ندارند. این موضوع سبب گردیده که افراد بسیاری در این موضوع تعلل نمایند. بنابراین افرادی که قصد رفت و آمد بین ایران و کانادا دارند و یا کارمندانی در ایران دارند، به دلیل مصافت و اختلاف زمانی با سختی مواجه می شوند.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.