چرا پناهندگی نه؟؟؟؟

چرا پناهندگی نه!!در این مطلب می خواهیم به صورت کامل شرایط پناهندگی،با استفاده از تجربه های که در این چند سال از خیلی از دوستان برای این کار اقدام کردند.چه بلاهای سرشون اومده بریم باهم داشته باشیم.نه به پناهندگی وقتی راه های ارزون تر و امن تر هستش.

پناهندگی کاور

اصلا کلمه پناهندگی از کجا میاد،به چه معنایی هست.پناهنده در کلمه معنی به کسی یا چیزی پناه آوردن معنی می ده.به این معنی هست که کسی پناهده می خواد شه،از کشور خود فرار کرده جانش در خطر هست و امنیت در کشور خودش نداره و به کشور دیگه پناهنده می شود.

عوامل تقاضای پناهندگی
عواملی که موجب تقاضای پناهندگی می‌شود،عبارت است از ترس،تعقیب یا پیگرد سیاسی،عضویت در احزاب سیاسی و داشتن عقاید مذهبی و تعلقات به گروه‌های مختلف اجتماعی و اقلیت‌های قومی، پناهنده سیاسی، پناهجو یا متقاضی پناهندگی به کسی اطلاق می‌شود.که در کشور اصلی اش نسبت فعالیت‌های عقیدتی، جنس، نژاد، زبان، ملیت، و قوم مورد پیگرد و تعقیب قرار گرفته ویا عملاً در خطر شکنجه، زندان و مرگ قرار داشته باشد.

پناهندگی 4

درآمد
به این دلیل که نتایج درخواست پناهندگی اغلب ماه‌ها یا سال‌ها به طول می‌انجامد،افراد خیلی منتظر می‌مانند.اغلب مجاز به کار کردن نیستند،حداقل پولی که دریافت می‌کنند سر کرده و حمایت مالی ندارند و درخطر فقر و تنگدستی قرار می‌گیرند.

پناهندگی 3

رد درخواست پناهندگی

اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که درخواست پناهندگی در کشور متقاضی پناهندگی پذیرفته نشده و آن کشور وضعیت پناهندگی فرد را به رسمیت نمی‌شناسند.آن‌ها را مهاجران غیرقانونی معرفی می‌کند. برخی از پناهجویان مجبور به اقامت موقت می‌شوند،برخی داوطلبانه به کشور خود بازمی‌گردند،برخی از آن‌ها مجبور به بازگشت می‌کند.آن‌ها قبل از این که اخراج شوند،اغلب در بازداشت اداره مهاجرت کشور مقیم قرار می‌گیرند.

پناهندگی 2

داستانی که باید درس بگیریم.
پناهنده شرایط بسیار بدی در جامعه دارد،دلیل این حرف این هست که کشوری مثل فرانسه مردمش اعتراض می کند.چرا پول مالیات مردم ما را به پناهنده ها می دید،( شنیده شده از افرادی که در فرانسه پناهنده شدن به دلیل حفظ شان افراد اماکن ارائه اسم یا تصویری از دوستان اجازه نداریم).در مورد یکی از دوستان برای پناهندگی از ایران به کشور ترکیه رفته بود.در طول مسیر از مسافتی که داشت و شرایط سختی که از مرز زمینی می گذروند.چه استرسی از جون و مال خود داشت،به هزار بدبختی و زخمی شدن در راه و ترس هایی که شاید هیچ وقت از ذهن یه انسان از نره،این ها اصلا شوخی نیست.که در مسیری که می رید صدا شلیک بیاد و به سمت شما شلیک شه. آیا این ترس ها با کلی روش درمانی مختلف شاید کم شه،اما از بین نمی رود.مثال خوبی هم زد گفت از اونایی که در زمان جنگ بهشون حمله شد تو خلوتشون باهاشون صحبت کنید می فهمید،چه فشاری تجربه کردند.در کنار این که شما جانتون تهدید میشه واقعا امکان از دست دادن کل پول خودتون هم دارید کسی که شما رو می بره طبیعتا دنبال پول هست و وقتی ببینه،پول بیشتری میشه بدست بیارد.طبیعتا پول بیشتری گیرش میاد با تهدید اون پول هم گرفت. این بخشی از خاطرات فردی هست که از ایران به سمت ترکیه رفت که بابت این کار مبلغ ۵۰۰۰ یورو در ایران و ۵۰۰۰ یورو هم در ترکیه درخواست کرده بود.هیچ راهی نداره که بتونه پیگیری کنه پولشو پس بگیرید.اما این بخش فقط قبل از مسیر ترکیه بود زمانی که به ترکیه رسید از یک روستایی که نزدیک به یونان از طریق قایق می خواستن از ترکیه خارج شن بعد چند بار تلاش آخر سر گیر افتاده.تو این مدتی که دراون روستا بود فقط روزی یه بطری و یه تیکه نون بهش می دادن.خودش می گفت تو این مدت ۲۰ روز که طول کشیده بود نزدیک به ۱۰ کیلو وزن از دست داده. شوخی نیست ۱۰ کیلو وزن در این مدت اون با کلی استرس ترس واقعا یه سری چیز ها نمیشه گفت اما واقعا وجود داره.اخرش یه حرف قشنگ زد و بحث تموم کرد:برای رفتن از هر راهی نرید.الان در ایران هست سال اجازه نداره بره دیگه ترکیه اسمش در لیست قرار گرفته این ها بخشی از یه داستان واقعی در مورد یه نفر برای پناهندگی اقدام کرد.

حالا ما فرض را بر این می گیریم،با خانواده می خواهی این مسیر بری تمام این سختی به جون خریدی رسیدی. آیا می دونی باید استرس موضوع بعدی بگیری خوب چی کار کنم.چی بگم اصلا قبول می کنه شرایط من و خانوادمو آیا اصلا می دونی بعد قبول شدن شما هیچ وقت یه شهروند درجه یک نمی شید.

بیاید باهم صادق باشیم،شما اول آخر باید زبان اون کشور یاد بگیرید. این هزینه که قرار در کشور دیگه از شما بگیریند.این جا رو خودت سرمایه گذاری کن و شروع به یاد گیری زبان کنید.فکر این که بری اونجا پناهنده شی بعد برات دوره زبان می زارن یاد می گیری نکن.این جا با هم زبونت که فارسی بخواد بهت یاد بده یادت نگرفتی یکی که اونجا باهات زبان مشترک نداره می خوای یاد بگیری؟دوستان داستان بالا خونده باشید متوجه میشد چه سختی های تو مسیر همراه شما هست.این فقط یه مثال ساده تا ترکیه بود راه ورود به اروپا از یونان هست.اتفاقی که این چند سال برای یونان افتاده اگه در جریان باشید متوجه میشد که چه کشوری هست.

پناهندگی 1

روش های خیلی آسون تر از این ها هست که شما می تونید با موسسه تماس بگیرید.و از مشاوره های مجموعه بخواهید شرایط شما بررسی کنند.تا بهترین و امن ترین و ارزان ترین روش ها برای شما بگیرند.به طور مثال کمک پرستاری آلمان،کادر درمان،کارهای فنی و غیره.

دوستان بازهم بخش های مختلفی از کسانی که قصد داشتن رفتن و نشده و یا برگشت باز براتون مطلب می زاریم.


مشاوره


Facebook


Twitter


Telegram


Whatsapp


Pinterest


Instagram


Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.