ویزای تحصیلی فرانسه

بررسی شرایط تحصیل در فرانسه

فرانسه دومین کشور صنعتی اروپا و پر مسافرترین کشور جهان نیز به شمار می رود و بسیاری آن را دروازه ورود به اروپا می دانند. زندگی در پاریس رویای بسیاری از افراد در سرتاسر جهان است. مردم این کشور به زبان فرانسوی تکلم می کنند و این در صورتی است که صحبت به زبان انگلیسی نیز متداول است واحد پولی این کشور نیز یورو می باشد. میزان کم شهریه و سطح بالای دانشگاه ها و زندگی در فرانسه بسیاری را مشتاق تحصیل در فرانسه کرده است. الو ویزا با سابقه طولانی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فرانسه همراه شما تا پایین این مطلب خواهد بود.

رتبه ۵۳ جهان و مقام اول در بین دانشگاه های برتر فرانسه در اختیار دانشگاه علوم تحقیقات و لترس پاریس (PSL)می باشد.

هزینه تحصیل در فرانسه

شاید دغدغه اصلی کسانی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند، میزان خرج و مخارجشان در این کشور باشد.

شهریه دانشگاه های دولتی به خصوص برای دانشجویان منطقه اتحادیه اروپا، شبیه به شهریه ها در دانشگاه های آلمان می باشد. تحصیل در رشته های فنی و مهندسی گران تر بوده و ۶۲۰ یورو در سال هزینه خواهد داشت در صورتی که به طور میانگین برای رشته های کارشناسی در حدود ۲۰۰ یورو شهریه اخذ خواهد شد. این رقم در مقطع کارشناسی ارشد به حدود ۳۰۰ یورو و در دوره دکتری به ۴۰۰ یورو افزایش می یابد.

میزان شهریه در موسسات و دانشگاه های خصوصی متغیر است و از ۱۵۰۰ یورو تا بیش از ۲۰۰۰۰ یورو می تواند باشد. سایر هزینه های تحصیلی نیز می تواند در حدود ۵۰۰ یورو باشد.

ویزای تحصیلی فرانسه-الوویزا

هزینه های زندگی در هنگام تحصیل در فرانسه نیز اهمیت ویژه ای دارند. یک زندگی متوسط دانشجویی در پاریس بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو هزینه خواهد داشت. در سایر شهرهای بزرگ فرانسه این رقم به حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه کاهش پیدا می کند با توجه به این نکته که متوسط اجاره اقامتگاه در فرانسه بالاتر از سایر کشورها است. رقم اجاره اقامت گاه دانشجویی ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در ماه است. تقریبا برابر با هزینه خورد و خوراک ماهیانه در فرانسه. همچنین اقامت گاه خانوادگی نزدیک به ۱۰۰۰ یورو در ماه تمام خواهد شد.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

سال تحصیلی در فرانسه از نیمه های سپتامبر شروع و تا ماه ژوئن ادامه دارد. داشتن مدرک دیپلم یا معادل آن اولین شرط تحصیل در مقطع کارشناسی است. معمولا در مقطع کارشناسی رشته ها به زبان رسمی کشور آن کشور ارائه می شوند اما تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های فرانسه بهتر است ۳ ماه قبل از شروع سال اقدام کنید. بین ۲ تا ۴ سال دوره کارشناسی در فرانسه به طول می انجامد و رشته های پر طرفدار عبارت اند از: تجارت، علوم انسانی و حقوق، ادبیات، رسانه، مهندسی و طراحی

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد در فرانسه بی وقفه نبوده و مانند مقطع کارشناسی، ترم ها با تعطیلات از هم جدا می شوند همچنین شروع سال تحصیلی نیز از اواسط سپتامبر می باشد و برنامه امتحانات در پایان هر ترم این دوره ی ۲ ساله قرار می گیرد. تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد با دفاع از یک پایان نامه پایان می پذیرد و در طول سال تحصیلی به دانشجویان آموزش های لازم جهت پژوهش و پروژه های عملی داده می شود. تحصیل در فرانسه در این مقطع هم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی رایج است.

ویزای تحصیلی فرانسه-الوویزا

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

برای کسانی که پتانسیل قابل توجه در جهت پیشبرد برنامه تحقیقاتی یا عملی مستقل دارند تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری میسر خواهد بود.  با توجه به این موضوع تحصیل در این مقطع نسبت به سایر کشور های اروپایی متفاوت است. این دوره با تاکید بر آموزش محققان کارآزموده برگزار می شود و برای فارغ التحصیلی تنها ارائه ی یک پایان نامه کافی نیست. شما باید ساعت هایی را به تدریس و برگزاری سمینارها بگذرانید. تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری ۳ تا ۶ سال بسته رشته تحصیلی طول خواهد کشید.

علاوه بر رزومه تحصیلی و نمرات بالا، مدرک زبان آیلتس ۶.۵ یا بالاتر و مدرک زبان c1 فرانسه برای گرفتن پذیرش در این دوره الزامی می باشد. در صورتی که این شرایط را دارا باشید، تحصیل شما با حقوق خواهد بود و فاند تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت.

تحصیل در فرانسه و شرایط ویزای همراه

شرایط درخواست ویزای همراه در کشور فرانسه نسبت به برخی کشورهای اروپایی تفاوت هایی دارد و با شرایط زیر امکان اخذ آن وجود خواهد داشت:

۱.دانشجوی در حال تحصیل در فرانسه حداقل ۱۸ ماه در این کشور سابقه سکونت داشته باشد و علاوه بر آن یک سال نیز اجازه اقامت معتبر داشته باشد.

۲.منابع مالی کافی برای متقاضی شرط بسیار مهمی است. این میزان برابر با ۱۱۵۰ یورو دسمتزد ماهانه برای ۲ تا ۳ سفر می باشد.

۳.شرایط اسکان و اقامت نیز در فرانسه استاندارد های خاص خود را دارد بر این اساس برای یک زن و شوهر حداقل در حدود ۳۰ متر مربع فضای سکونت باید مهیا باشد.

 

ویزای تحصیلی فرانسه-الوویزا

۴.ارائه ی درخواست ویزای همراه در اداره OFII صورت می گیرد. در این اداره مدارک مالی و اقامتی درخواست کننده مورد بازبینی قرار می گیرد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه باید به سفارت ارائه نمایید در زیر آورده شده است:

  • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه عالی در فرانسه
  • پاسپورت و مدارک هویتی معتبر
  • عکس مخصوص پاسپورتی
  • نامه عدم سوء پیشینه
  • مدرک زبان متناسب دوره تحصیلی که می تواند انگلیسی یا فرانسه باشد
  • ارائه تمکن مالی کافی برای تحصیل در فرانسه و زندگی در این کشور
  • بیمه درمانی در حدود ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه

 

بیشتر بخوانیم : ویزای تحصیلی اتریش چگونه است ؟

تحصیل در فرانسه و موقعیت کار پس از تحصیل

متاسفانه بازار کار کشور فرانسه بسیار رقابتی بوده و نرخ بیکاری حدود ۹ درصدی در این کشور بیانگر این است که افراد زیادی به جست و جوی کار می پردازند. دولت فرانسه به افرادی که در دوره های کوتاه زیر یک سال در این کشور تحصیل میکنند اجازه کار پس از تحصیل را نمی دهد. با این حال دانشجویان تحصیلات تکمیلی یک فرصت ۲ ساله خواهند داشت تا پس از پایان تحصیل شان به جست و کار بپردازند و در نهایت ویزای تحصیلی فرانسه را به ویزای کار تبدیل کنند.

شایان ذکر است تعداد ساعت کار حین تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دکترا ۳۰ ساعت در هفته می باشد.

الو ویزا آماده اراِئه هرگونه راهنمایی و همراهی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

۱آیا تحصیل در فرانسه رایگان است؟
با مدرک زبان زبان فرانسه می توانید در برخی موسسات به صورت رایگان تحصیل کنید.
۲ آیا بدون مدرک زبان می توان در فرانسه تحصیل کرد؟
بله. امکان گذراندن دوره زبان پیش از تحصیل در فرانسه وجود دارد.
۳آیا می توان از دانشگاه های فرانسه بورسیه تحصیلی گرفت؟
در مقاطع بالاتر مثل دکتری این احتمال وجود دارد البته با دارا بودن رزومه قوی و…

سایت قدیم
فارسی
f