ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری به این معناست که شما پول خود را در کشور دیگری به غیر از کشور خودتان برای تولید شغل و ایجاد بیزینس قرار می‌دهید و در ازای سرمایه گذاری شما، اجازه ی اقامت موقت یا دائم به شما داده می‌شود که در واقع به آن اقامت از طریق سرمایه گذاری می گویند.

کشور ها به منظور جذب سرمایه های خارجی و نیروهای متخصص اقدام به برنامه ریزی برای طرح های سرمایه گذاری می کنند و ویزای سرمایه گذاری را در ازای دریافت مبالغ مشخصی پول به متقاضیان اعطا می کنند.

 به طور مثال برای اقامت از طریق این نوع ویزا به شکل دائم در ترکیه، باید در کمترین حالت ممکن ۵ تا ٨ سال اقامت موقت ترکیه را داشته باشید. به این صورت که باید در خاک ترکیه زندگی کرده و بیمه کاری برایتان رد شده باشد. سپس می‌توانید درخواست اقامت دائم ترکیه را داشته باشید. پس از بررسی شرایط شما اگر مدارک شما برای ویزای سرمایه گذاری تایید شود اقامت ترکیه به صورت دائم به شما داده می‌شود.هزینه خرید خانه و سرمایه گذاری در ترکیه به مبلغ یک میلیون دلار بود که بعد از تغییرات قوانین به ٢۵٠ هزار دلار کاهش پیدا کرد و استقبال شدیدی به همراه داشت. شما با خرید و سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلاری می‌توانید اقامت یک ساله موقت ترکیه را با عنوان اقامت از طریق سرمایه گذاری کسب کنید.

شرایط ویزای سرمایه گذاری چیست؟

١. حداقل میزان سرمایه گذاری در کشور های مختلف با توجه به قوانین وضع شده توسط آن ها متفاوت می باشد.

اخذ این نوع ویزا معمولا برای کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، کشورهای حوزه شنگن، استرالیا و ترکیه مورد تقاضا است.

در آمریکا شرایط بسیار متنوعی برای سرمایه گذاری وجود دارد ولی می توان مبلغ ٢٠٠ هزار دلار به عنوان یک حداقل نام برد.

در کانادا مبلغ ٢١٠ هزار دلار، کشورهای حوزه شنگن بالاتر ١۵٠ هزار دلار، استرالیا تا ٢.۵ میلیون دلار و ترکیه نیز ٢۵٠ هزار دلار را به عنوان میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری وضع کرده اند.

٢. برخی برای اخذ این نوع ویزا اقدام به خرید سهام در کشور مورد نظرشان می کنند که در این صورت نیز حداقل ۵٠ درصد از سهام آن شرکت را باید به دست بیاورند.

ویزای سرمایه گذاری - الویزا

٣. سابقه مدیریتی و کاری مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در سال های اخیر، جزو ملاک های مهم کشور ها برای صدور ویزای سرمایه گذاری است.

۴. کشور ها علاوه‌بر مبلغ سرمایه گذاری، دیگر اموال منقول و غیر منقول متقاضی را نیز برای اثبات توانایی فرد در کنترل مخارج و هزینه های زندگی در آن کشور بررسی می کنند.

 

بیشتر بخوانیم : سرمایه گذاری در کانادا چگونه است ؟

مزایای ویزای سرمایه گذاری

١. مهم ترین و محبوب ترین مزیت این نوع ویزا امکان تبدیل آن به اقامت دائم می باشد.

٢. کشورها در زمینه سرمایه گذاری توجه کمتری به مدرک تحصیلی و مدارک زبان نشان می دهند.

٣. پس از اخذ این نوع ویزا توسط متقاضی، همراهان شخص نیز ویزا و اقامت دریافت می کنند.

۴. زمان صدور ویزا معمولا کوتاه مدت بوده و فرآیند سختی ندارد.

مدارک لازم اخذ ویزای سرمایه گذاری

سفارت کشورهای مختلف معمولا برای صدور ویزا مدارک یکسانی را طلب می کنند و فقط در برخی موارد خاص استثنا وجود دارد.

١. مدارک هویتی معتبر مثل پاسپورت

٢. عدم سوپیشینه و سوابق کیفری

٣. نتایج آزمایشات پزشکی که هر کشور بنا به شرایط خود وضع می کند.

۴. مدارک مالی منقول و غیر منقول و گردش حساب مالی

ویزا سرمایه گذاری

بهترین پیشنهاد ها برای ویزای سرمایه گذاری کدام کشورها هستند؟

شرایط اخذ ویزا در کشور فرانسه

فرآیند بررسی شرایط متقاضی می تواند در مدت زمان دو ماه انجام شود. با اخذ تابعیت فرانسه امکان جا به جا شدن بین کشور های حوزه شنگن به راحتی وجود دارد.

فرانسه جزو کشورهای صنعتی محسوب شده و اقتصاد قدرتمندی دارد با اینحال سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ایجاد شغل یا ورود سرمایه به یک شرکت فرانسوی امکان پذیر است. پس از اخذ این نوع ویزا فرانسه اجباری به حضور در این کشور نیست اما کسانی که به دنبال تابعیت فرانسه هستند به سابقه ١٠ سال کار و زندگی در این کشور نیاز دارند.

مدرک تحصیلی و زبان در فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه مورد نیاز نیست.

 ۳۰۰/۰۰۰ یورو برای شروع سرمایه گذاری و  کسب و کار در فرانسه مناسب می باشد.

شرایط اخذ ویزا در کشور اسپانیا

حداقل هزینه برای کسب ویزای سرمایه گذاری اسپانیا ۵٠٠ هزار یورو می باشد و این مبلغ می تواند در بخش های مستغلات، اوراق قرضه و سهام های شرکتی صورت بگیرد. اقامت در کشور های حوزه شنگن پس از کسب اقامت اسپانیا وجود دارد ولی برای تابعیت اسپانیا مدت زمان ١٠ سال از حضور اتباع غیر اسپانیایی در این کشور باید بگذرد.

اقتصاد کشور اسپانیا، یک اقتصاد رو به رشد به شمار می رود.

شرایط اخذ ویزا در کشور استرالیا

 

بررسی و صدور ویزای سرمایه گذاری ممکن است در مدت دو ماه صورت بگیرد. سرمایه گذاری بیشتر در موارد

کسب و کار باید صورت بگیرد نه در حوزه املاک و متقاضی پس از ۴ سال می تواند تابعیت استرالیا را کسب کند. اقامت این کشور به همراهان متقاضی نیز اعطا می گردد. میزان سرمایه گذاری در ایالات مختلف این کشور متفاوت است اما به طور کلی استرالیا با نرخ بیکاری پایین و شرایط رفاه اجتماعی بالا کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

ویزای سرمایه گذاری - الویزا

شرایط اخذ ویزا در بریتانیا

کشور بریتانیا دو نوع ویزای سرمایه گذاری را برای متقاضیان در نظر گرفته است. ویزای سرمایه گذار کار آفرین و سرمایه گذار درجه یک که به ترتیب برای به دست آوردن آن ها مبالغ ٢٠٠ هزار پوند و ٢ میلیون پوند مورد نیاز است. تابعیت بریتانیا پس از ۵ سال به فرد دارای ویزا اعطا می شود که شرایط مناسب تری نسبت دیگر کشورهای اروپایی دارد اما در زمان سرمایه گذاری برای داشتن اقامت حضور حداقل ٩ ماهه در خاک بریتانیا الزامی است. بررسی ویزای سرمایه گذاری در بریتانیا معمولا دو ماه به طول می انجامد. بریتانیا یکی از قدرتمندترین اقتصاد های جهان را در اختیار دارد و این در حالی است که ارزش پوند در برابر دلار و یورو بالاتر است. در سال های اخیر سرمایه گذاران خارجی زیادی به خاک بریتانیا ورود کرده اند و این موضوع نشان شرایط مناسب سرمایه گذاری در این کشور دارد. بغیر از کشورهای گفته کشورهای سنگاپور، برزیل، پرتغال و کانادا نیز واجد شرایط برای سرمایه گذاری هستند. در حال حاضر کشور آمریکا به دلیل مسائل سیاسی، امکان سرمایه گذاری برای اتباع ایرانی را تقریبا غیر ممکن کرده و از این لحاظ نمی تواند گزینه مناسبی باشد. الوویزا با سابقه طولانی در اخذ ویزای سرمایه گذاری، همواره پاسخگوی سوالات و مشکلات شما متقاضی محترم در این زمینه خواهد بود. برای این منظور با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

کسانی که از سلامت روحی و جسمی برخوردار بوده، سوابق کاری و مدیرتی خوبی داشته باشند، به مسائل بیزینسی بین المللی آشنایی داشته باشند و از همه مهم تر سرمایه مورد نیاز برای این کار را نیز در اختیار داشته باشند.

قوانین کشور ها در این زمینه متفاوت است اما در اکثر کشور ها یک حضور حداقلی برای این موضوع اجباری است.

خیر. قوانین کشور ها چنین اجازه ای را به متقاضیان نمی دهد و هر فرد برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید به تنهایی اقدام کند.

سایت قدیم
فارسی
f