سرمایه گذاری در ترکیه

ویزای سرمایه گذاری ترکیه در این مطلب به صورت کامل شرایط ویزای سرمایه گذاری این کشور را بررسی می کنید. شما دوستان می توانید برای بررسی شرایط برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه یه وقت مشاوره بگیرید ،همکاران در بخش کشور  ترکیه شما را راهنمایی کنند.

این مطلب این موارد شامل می شود

ویزای سرمایه گذاری ترکیه چیست؟

برای بهتر درک کردن ویزای سرمایه گذاری می تونید از این مقاله استفاده کنید. اما به طور کلی بخواهیم بگیم مجوز ورود به کشور ترکیه برای کار کردن به همراه خانواده ( ویزای طلایی) را ویزای سرمایه گذاری ترکیه می گویند.

                           

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ سابقا یک میلیون دلار آمریکا بود که بر اساس قوانین جدید به ۲۵۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید فروخت. خوشبختانه این امکان وجود دارد که با سرمایه گذاری در پروژه هایی خاص با مبلغ ۱۵۰ هزار دلار نیز می توانید اقامت سرمایه گذاری ترکیه و تابعیت این کشور را بدست آورید. 

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

اقامت ترکیه از طریق سپرده بانکی در این کشور امکان پذیر می باشد و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا به سپرده گذاری در بانک های ترکیه بپردازید. این مبلغ سابقا ۳ میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بخش سهام نیز امکان پذیر می باشد که این نوع سرمایه گذاری ترکیه منجر به اخذ تابعیت ترکیه می شود. حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه در این روش مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است که می بایست سهام خریداری کنید. این مبلغ سابقا دو میلیون دلار آمریکا بوده که بر اساس طرح جدید ترکیه کاهش یافته است. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود و می بایست سهام خریداری شده را به مدت ۳ سال نگهداری نمایید.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات می باشد. در این روش شما باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری کنید.

طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

پیش از این کارفرمای خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه ملزم بود ۱۰۰ شهروند ترکیه ای را استخدام نماید. اما طبق تغییرات جدید در قوانین ترکیه، در سال ۲۰۱۹ کارفرمایان با استخدام ۵۰ شهروند ترکیه ای می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند. در این روش می بایست بیزینس پلن ارائه دهید که این بیزینس پلن می بایست به تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه برسد. سرمایه اولیه برای این منظور می بایست حداقل ۲,۶۰۰ دلار که معادل ۱۰ هزار لیر ترکیه است، باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه و مزایا

  • اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه تنها ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد.

  • امکان سفر به ۱۴۸ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا.

  • شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.

  • پاسپورت ترکیه جزء ۳۰ پاسپورت برتر دنیاست.

  • پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.

  • همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.

  • امکان حفظ تابعیت قبلی.

  • خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد.

  • امکان تحصیلات رایگان وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه و معایب

در کنار مزایای متعددی که کشور ترکیه برای سرمایه گذارن به همراه دارد ، باید معایب آن را به دقت بررسی نمود تا بتوان به سرمایه گذاری موفق و در عین حال پر سود رسید ، به عنوان مثال برخی حداقل سرمایه برای خرید ملک را بالا دانسته و ترجیح می دهند تا این مبلغ را به سایر کشورها انتقال دهند.

هم چنین با توجه به رشد قابل توجه املاک در ترکیه ، امکان کاهش نرخ برخی از املاک و یا زمین ها در شهرهای این کشور وجود داشته و با توجه به سقوط دلار ، امکان از دست رفتن درصدی از سرمایه وجود دارد ، همانگونه که مشاورین املاک و کسانی که مشغول به ساخت و ساز در این کشور هستند ، از نوسانات لیر این کشور مدام در حال شکایت هستند.

از این رو سرمایه گذاران ترجیح می دهند تا مبلغ موردنیاز خود را به کشوری با ریسک کمتر انتقال دهند که با نوسانات متعدد رو به رو نباشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *