آلمان

هر چه در مورد مهاجرت به کشور آلمان لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

 • قاره : اروپا

 • پایتخت : برلین

 •  واحد پول: یورو (EUR)

 • ساعت جهانی :   1+

 • مذهب : مسیحیت

 • پیش شماره :  49+

 • حکومت : فدرالیسم جمهوری پارلمانی

موقعیت جغرافیایی

این کشور در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.

قشنگی های آلمان

روش های ورود به کشور آلمان

تحصیلات دانشگاهی در آلمان در دانشگاه ها، مجتمع های آموزش عالی، دانشگاه های عالی آموزش هنر، مدارس عالی فنی، و غیره امکان پذیر می باشد. شرط ورود به دانشگاه ها و مدارس عالی هنر داشتن دیپلم دبیرستانی سیزده ساله (Abitur) می باشد.دارندگان دیپلم های دبیرستانی ۱۲ ساله خارج از کشور آلمان پس از گذراندن آزمون تشخیص علمی (Feststellungsprüfung) که به تقاضای داوطلب یا پس از طی دوره های یک ساله Studienkolleg در کالج های مقدماتی، می توانند به دانشگاه بروند.انتخاب رشته دانشگاهی نیز بر اساس نوع تحصیل در این کالج ها و نمرات اخذ شده صورت پذیر است.البته در دانشگاه امکان تغییر رشته میسر می باشد.شرط ورود به مدارس عالی فنی (Fachhochschule) برای دانش آموزانی که در نظام آموزشی آلمان تحصیل کرده اند داشتن گواهینامه پایان تحصیلات ۱۲ ساله دیپلم (Fachhochschulreife) می باشد.

این کشور  نه تنها یک کشور زیبا در قلب اروپا است بلکه یک از قدرتمند ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. اقتصاد رو به رشد و نرخ بیکاری بسیار پایین در آلمان این کشور را به یک مرکز ایده آل برای کار تبدیل کرده است. آموزش رایگان، امنیت شغلی و ثبات اقتصادی از جمله ویژگی های مهم آلمان برای جذب نیروی کار خارجی در این کشور است.نرخ بیکار در آلمان هر ساله رو به کاهش است و دولت آلمان تصمیم دارد که این نرخ را به کمترین حالت ممکن کاهش دهد. در سال ۲۰۲۰ با توجه به شرایط اپیدمی شدن ویروس کرونا، نرخ بیکاری در آلمان همچنان رو به کاهش میباشد. نرخ بیکاری در آلمان در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶ درصد، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۴ درصد و در سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۵% اعلام شده است.روش های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. بسیاری از جوانان به امید پیدا کردن یک شغل مناسب با درآمد بالا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. گام اول برای مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کاری این کشور است.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

آلمان یکی از کشور های صنعتی و مدرن است  اما گرفتن ویزا از سفارت این کشور کار نسبتا دشواری است. یکی از راه های مهاجرت و اقامت به آلمان سرمایه گذاری می باشد که جزئیات حقوقی زیادی را شامل می شود. قبل از سرمایه گذاری در این کشور شما باید با کلیات اقتصاد آن آشنا شوید و شرایط و قوانین آن را به طور کامل بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت سرمایه گذاری آلمان و چگونگی سرمایه گذاری می توانید یه وقت مشاوره بگیرید و با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. طبق قوانین ازدواج در آلمان، شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج نمایید، می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست یابید. ثبت ازدواج در آلمان به صورت درخواست به نزدیک ترین دفاتر ثبت و اسناد می باشد و پس از آن درخواست شما را به دادستانی انتقال می دهند. نتیجه آن به دفتر ثبت و اسناد ارجاع می شود و مدت زمان آن تا ۶ ماه قبل از ازدواج می باشد.

ازدواج آلمان 2

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

لیست هزینه ها آلمان 1
لیست هزینه ها آلمان 3
لیست هزینه ها آلمان 2

چرا کشور آلمان جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

 • زندگی در کشوری با استانداردهای بالای زندگی

 • آب و هوای معتدل

 • بیمه درمانی گسترده دولتی

 • آموزش رایگان

 • امنیت شغلی

 • تکنولوژی بالا

 • امنیت و رفاه اجتماعی

 • دسترسی به ویزای شینگن و کشورهای این حوزه

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور آلمان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *