ویزای سرمایه گذاری

فهرست مطالب

0 Cover - ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری چیست

سرمایه‌گذاری یا Investment به معنای اختصاص دادن میزان مشخصی پول یا سرمایه برای کاری می‌باشد و هدف از آن به دست آوردن سود بیشتر است. بسیاری از کشورها به‌منظور قدرت بخشیدن به اقتصاد خود، اقدام به جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌کنند و برای آن‌ها ویزایی تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری صادر می‌کنند.

افراد با کسب این نوع ویزا که برنامه سرمایه‌گذاری یا ویزای طلایی نیز نامیده می‌شود، می‌توانند جهت مدیریت سرمایه خود در کشور موردنظر اقامت بگیرند.

سرمایه گذاری چیست؟ 1024x576 - ویزای سرمایه گذاری

چگونه می‌توان ویزای سرمایه گذاری کسب کرد؟


سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. ازجمله این موارد می‌توان به سپرده‌گذاری در بانک‌ها، خرید ملک، خرید سهام و … اشاره کرد. البته میزان سرمایه موردنیاز و هم‌چنین مدت‌زمان لازم جهت صدور ویزا در کشورهای مختلف، متفاوت است. به‌طورکلی هر کشور، قوانین خاص خود را برای سرمایه‌گذاران خارجی دارا می‌باشند.

چگونه می شود ویزای سرمایه گذاری کسب کرد؟ 1024x576 - ویزای سرمایه گذاری

میزان سرمایه

میزان سرمایه‌ای که افراد می‌توانند برای به دست آوردن اقامت دائم یک کشور خارجی در نظر بگیرند، در کشورهای مختلف با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های زندگی، متفاوت است. حداقل سرمایه موردنیاز برای کسب ویزا و اقامت در کشورهای خارجی به‌صورت زیر است.

تحصیلات


سابقه‌ی تحصیلی و مدیریتی فرد متقاضی با حوزه‌ای که سرمایه‌گذاری انجام می‌شود، ارتباط مستقیم دارد؛ به‌نحوی‌که می‌تواند بر روند کسب ویزا و اقامت تأثیر زیادی داشته باشد. از سوی دیگر فرد متقاضی می‌بایست توانایی‌های خود را درزمینهٔ مدیریت سرمایه در کشور موردنظر اثبات کند.

اگر به هر دلیلی با درخواست ویزای سرمایه گذاری فرد موافقت نشود، مبلغ سرمایه‌گذاری شده بلافاصله به‌حساب وی واریز خواهد شد؛ لذا بهتر است در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری با یک وکیل حقوقی مشورت نمایی تا از هدر رفت زمان و تلاش فرد جلوگیری شود.

تحصیلات در سرمایه گذاری 1024x576 - ویزای سرمایه گذاری

مزایای ویزای سرمایه گذاری


ویزای سرمایه گذاری نسبت به سایر ویزاها دارای مزایای بسیار زیادی است و درنتیجه نگرانی‌های افراد را در خصوص مهاجرت و کسب هرچه زودتر اقامت دائم در کشور مقصد از بین می‌برد. این مزایا عبارت‌اند از:

  • سهولت در کسب اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری

  • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان مرتبط با کشور مقصد (البته در برخی کشورها مانند کانادا مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ موردنیاز است.)

  • کسب ویزای تحصیلی برای فرزندان متقاضی

  • اخذ ویزای کاری برای همسر متقاضی

  • سهولت در اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

3 1 1024x576 - ویزای سرمایه گذاری

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

با توجه به میزان سرمایه موردنیاز برای کسب ویزا و به دنبال آن اقامت دائم، افراد می‌بایست مدارک لازم را به بخش‌های مربوطه در کشور موردنظر تحویل دهند. مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سرمایه گذاری از سوی دولت کشور مقصد متفاوت است اما به‌طور میانگین ۶ ماه طول می‌کشد.

  • پاسپورت حداقل با ۸ ماه اعتبار (مدت اعتبار پاسپورت متقاضی با در نظر گرفتن زمان صدور ویزا اهمیت دارد.)

  • گواهی سلامت پزشکی متقاضی

  • تمکن مالی

  • گردش مالی ۴ سال گذشته

  • مجوز کسب‌وکار یا سهام شرکت در ۲ سال گذشته

مدارک لازم برای سرمایه گذاری 1024x576 - ویزای سرمایه گذاری

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
or scan the code