ویزای کاری

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه، افراد زیادی تمایل به کار در سایر کشور ها را دارند و برای این منظور به دنبال راه های اخذ ویزای کاری هستند. می توان گفت در بین همه ی اقشار جامعه، بیش از همه نیروی کار جوان به دنبال فرصت هایی برای مهاجرت از طریق شغل و دریافت ویزای شغلی است. برای دریافت ویزا از طریق شغل هر کشور شرایط ویژه و منحصر به فردی وجود دارد که اطلاع یافتن از این شرایط برای متقاضیان ویزای کاری واجب به نظر می رسد.

نحوه اخذ ویزای کاری

برای دریافت ویزای کاری در ابتدا نیازمند این هستید که دعوت نامه ای از طرف یک کارفرما داشته باشید. در واقع داشتن جاب آفر از اساسی ترین مراحل برای دریافت ویزای شغلی هر کشوری می باشد. البته بعضی از کشورها بدون نیاز به ارائه دعوت نامه از سمت کارفرما نیز ویزای شغلی صادر می کنند. جاب آفر شما باید از سمت یک سازمان یا شرکت و یا یک کارفرما فرستاده شود.در نامه ی دعوت کاری از شما حتما باید به جزییات کاری شما و اطلاعات شخصی شما اشاره دقیق بشود. اطلاعاتی مانند شرکتی که می‌خواهید برای آن کار کنید، پوزیشن شغلی شما، مدت زمانی که باید در این شرکت کار کنید، میزان حقوقی که کارفرما به شما می‌دهد، آدرس و شماره ی تلفن محلی که در این مدت می‌خواهید در آن اقامت داشته باشید و غیره. پس از اینکه اطلاعات شما به طور کامل در متن دعوت نامه ذکر شد، تمامی مدارک شما باید به تایید یک سازمان دولتی برسد.

شما برای دریافت جاب آفر باید به زبان کشوری که می‌خواهید ویزای شغلی آن را بگیرید تسلط کامل داشته باشید چرا که شما در تماس مستقیم با جامعه هستید و باید بتوانید با افراد ارتباط موثر برقرار کنید. برای تایید تسلط بر زبان مقصد، باید مدرک و گواهی زبان ارائه کنید.

برای دریافت ویزای شغلی بهتر است در شغلی که می‌خواهید برای آن اپلای کنید سابقه و تجربه شغلی داشته باشید. هرچقدر در انجام کار خود مهارت بیشتری داشته باشید و دارای حداقل دوسال سابقه ی شغلی باشید، شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا خواهید داشت. برای گرفتن ویزای کاری کشورهای مختلف، قوانین و شرایط خاصی وجود دارد اما به طور کلی،  موارد بالا اصول اولیه و مهم کار در یک کشور خارجی است.

مزایای دریافت ویزای شغلی

١. بعد از مدت مشخصی کار در کشور مقصد، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

٢. با توجه به اینکه بلافاصله بعد از دریافت ویزای کاری می‌توانید مشغول به کار شوید، دغدغه ای بابت درآمدتان در ابتدای مهاجرت نخواهید داشت.

٣. اکثر کشور ها بعد از چند ماه اقامت و کار، به شما اجازه خواهند داد تا برای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز

با اینکه درباره مدارک مورد نیاز ویزای کاری نمی توان با قطعیت حرف زد اما تقریبا هر کشوری مدارک زیر را از شما درخواست خواهد کرد:

١. دعوت نامه کاری

٢. مدارک هویتی مثل پاسپورت

٣. سوابق کاری

۴. در برخی موارد سوابق تحصیلی

۵. مدارک زبان

بسته به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، ممکن است مدارک دیگری نیز جهت اخذ ویزا از شما درخواست شود.

ویزای کاری کانادا

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیا است که امروزه نیاز شدیدی به نیروهای کار متخصص دارد به همین میزان بالایی از درخواست های ویزای کاری را قبول می کند و محبوبیت زیادی برای متقاضیان دارد.

کشور کانادا برای تامین نیاز خود به نیروهای متخصص برنامه ای را تدوین و طراحی کرده است که افراد را با توجه به شرایطی که دارند مورد بررسی قرار می‌دهد و طبق یک امتیازسنجی افرادی که بالاترین امتیاز را دریافت می‌کنند کاندید حضور در مراحل بالاتر برای رقابت جهت دریافت شهروندی کانادا می شوند. در این سیستم که به عنوان سیستم اسکیل ورکر شناخته می شود شما مرحله به مرحله جلو می‌روید و در هر کدام از مراحل با افراد دیگری رقابت می‌کنید تا در نهایت به عنوان نیروی کار بتوانید از جمله ی افرادی باشید که با در دست داشتن شهروندی و ویزای کاری وارد کشور کانادا می شوند.

مهاجرت به کانادا-الوویزا

شرایط اولیه دریافت ویزا از طریق اسکیل ورکر

١. سن کمتر از ۴٠ سال ٢. زبان آیلتس ۶.۵ ٣. سابقه کار مرتبط و کافی ۴. حداقل مدرک لیسانس ۵. قرار داشتن زمینه کاری متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز ۶. کسب ۶٧ امتیاز در مرحله اول


برای خواندن مطالب درمورد مدارک ویزای کار میتوانید:

ویزای کاری آلمان

برای دریافت ویزای کاری آلمان شما نیاز به در دست داشتن کارت آبی یا بلو کارت دارید. برای دریافت بلو کارت باید مراحلی را طی کنید. کشور آلمان به دلیل اینکه با کمبود نیروهای متخصص روبروست و نیاز به افرادی با قابلیت ها و مهارت های ویژه دارد، از حضور افراد واجد شرایط در این کشور استقبال می‌کند. کشور آلمان در زمینه ی کامپیوتر، انواع تخصص های گروه پزشکی و پرستاری، تخصص هایی در حوزه ی الکترونیک و صنعت و غیره  به افراد متخصص نیاز دارد و به آنها ویزای شغلی می‌دهد.

برای دریافت این نوع ویزا در آلمان شما می‌توانید در ابتدا به دنبال ویزای جستجوی شغل آلمان باشید. به این صورت که به شما ویزای جستجوی شغل سه الی شش ماهه داده می‌شود و شما به کشور آلمان می‌روید و باتوجه به رشته ای که قصد کار در آن را دارید به دنبال کارفرمایی می‌گردید که به تخصص شغلی شما نیاز داشته باشد و فرد متخصص در این زمینه استخدام کند.

 

مهاجرت کاری - الوویزا

در این روش شما سه الی شش ماه وقت دارید ویزای جستجوی کار را به ویزای کاری تبدیل کنید. به این صورت که شما با ویزای جستجوی شغل به آلمان می‌آیید و به دنبال شغل و کارفرما می‌گردید و برای شغل مربوطه اپلای می‌کنید. سپس به کشور خود باز می‌گردید و اگر شغلی پیدا کردید و شما را در پوزیشن شغلی مربوطه خواستند به شما ویزای سه ماهه داده می‌شود که حکم اجازه ی ورود شما به آلمان برای شغل است. بعد از آن به سفارت آلمان درخواست ویزای شغلی می‌دهید و پس از آن می توانید اقدام به دریافت اقامت یکساله کنید.

ویزای کاری آلمان در سال جدید

مراحل اخذ ویزای کاری آلمان برای سال ۲۰۲۰ و ٢٠٢١ تفاوت چندانی با ویزای ای که در سال های پیش داده می شد ندارد. شاید تنها تفاوتی که وجود داشته باشد این است که به دلیل بیماری فراگیر و شیوع ویروس کویید ۱۹  در تمام جهان و افزایش نیاز همه ی کشورها به کادر درمانی، کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و به نیروها ی کادر درمان اجازه ی ورود راحت تر به آلمان را می‌دهد و دریافت ویزا برای این دسته از مشاغل کمی آسان تر شده است .

برای دریافت ویزا از طریق شغل در سال ۲۰۲۰ افراد زیادی به درب بسته ی سفارت ها خورده اند و این دلیلی جز بیماری پاندمیک کرونا ندارد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید تا کنترل کمی بیشتر این ویروس صبر کنید.

ویزای کاری ترکیه

هر فرد خارجی برای اینکه اجازه ی کار کردن در ترکیه را داشته باشد نیازمند مجوز کار معتبر است. برای دریافت این مجوز باید به وزارت کار ترکیه و امور اجتماعی مراجعه کند. افرادی که ویزای کاری ترکیه را می‌گیرند معمولا همزمان با ویزای خود، مجوز شغل را نیز دریافت می کنند. برای دریافت ویزا و اجازه ی شغل باید حداقل ۶ ماه از حضور شما در خاک ترکیه بگذرد. پس افرادی که با ویزای توریستی وارد خاک ترکیه می‌شوند نمی‌توانند ورک پرمیت و مجوز شغلی دریافت کنند. اقامت کاری در ترکیه با توجه به اینکه شرایط اقتصادی نسبتا مطلوبی دارد برای متقاضیان کار می تواند مناسب باشد.

ویزای کاری آمریکا

کشور آمریکا به دلیل اینکه برترین فرصت ها و شرایط شغلی و رفاه اجتماعی و اقتصادی را دارد همواره مقصد بسیاری از افراد بوده است. برای دریافت ویزا از طریق شغل آمریکا با توجه به تنوع بسیار زیاد ویزاهای کاری آمریکا، هرکس باید بتواند با مشاوره ای دقیق توسط افراد متخصص بهترین نوع ویزا برای مهاجرت شغلی خود را انتخاب کند.اقامت کاری در آمریکا برای شما هزینه های زیادی را به وجود میاورد و باید بتوانید از پس هزینه های احتمالی نیز بربیایید. پس پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام کردن برای دریافت ویزای شغلی و اقامت کاری در آمریکا، همه ی شرایط را به دقت بررسی کنید و پس از آن مناسب ترین تصمیم را برای مهاجرت خود بگیرید.

کارشناسان الوویزا راهنمای امین شما در مورد مسائل مربوط به ویزای کاری خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۹۵۴۱۱

 

سوالات متداول

۱ویزای کاری چیست؟
نوعی از ویزا است که شخص متقاضی در صورت دریافت آن، در کشور مبدأ ویزا اجازه کار و اقامت کاری را پیدا می کند. برای دریافت ویزای کاری در ابتدا نیازمند این هستید که دعوت نامه ای از طرف یک کارفرما داشته باشید.
۲بدون دریافت دعوت نامه از طرف کارفرما، امکان اخذ ویزای کاری وجود دارد؟
معمولا خیر ولی برخی کشور ها مثل آلمان ویزای جست و جوی کار صادر می کنند و برخی کشور ها نیز مثل کانادا، سیستم امتیاز دهی دارند.
۳بدون مدرک زبان می توان ویزای کاری گرفت؟
مدرک زبان حتی اگر در ابتدا مورد تقاضا نباشد ولی برای برقراری ارتباط و حفظ موقعیت شغلی لازم به نظر می‌رسد.

سایت قدیم
فارسی
f