مهاجرت کاریمعمولا مهاجرت کاری زمانی برای یک فرد بعنوان نیاز حس می شود که در شهر یا کشور خود احساس نا امنی شغلی داشته باشد. برخی افراد نیز به سبب تخصصی که دارند ترجیح می دهند کشوری را برای آینده ی شغلی خود انتخاب کنند که بهترین امکانات را برای رفاه و آرامش خاطرشان فراهم کند.

کشوری که در آن بتوانند اهداف خود را دنبال کنند و به ثبات برسند. معمولا کشورهایی هدف مهاجرت شغلی قرار می گیرند که نرخ بیکاری پایین، رفاه بالاتر، وضعیت اقتصادی رو به رشد دارند و افراد میتوانند در آنها آینده ی زندگی خود را بسازند و نیازهای خود و خانواده ی خود را با تخمین دقیق برآورده کنند. در راستای هدف مهاجرت کاری، افراد نیاز به داشتن شغلی مناسب دارند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کرده و به سراغ اهداف بزرگ تری بروند. برای مهاجرت شغلی که اکنون دغدغه ی تعداد بی شماری از جوانان است، عوامل مهمی تعریف شده اند که باید مرحله به مرحله و به درستی انجام شوند تا افراد متقاضی بتوانند در کشور مورد نظرشان مشغول به کار بشوند. به دلیل پیچیدگی هایی که برای پیدا کردن جاب آفر و موسسات و شرکت هایی که به نیرو نیاز دارند وجود دارد ، موسساتی معتبر این وظایف را به عهده می گیرند تا بتوانند با مهارت و تبحر هر چه بیشتر، افراد را در شغل رویایی مد نظرشان قرار دهند و راه مهاجرت کاری قانون مند و صحیحی را برای افراد تبیین کنند که قطعا تغییر بسیار بزرگی در زندگی افراد به وجود خواهد آورد. پس بهتر است جهت یافتن بهترین موسسه مهاجرت کاری به جستجو بپردازید و با خیالی آسوده ساختن رویای خود را به دستان افراد خبره نظاره کنید.

الو ویزا در زمینه ی مهاجرت کاری دارای سابقه ی طولانی و پرباری بوده و همواره پذیرای متقاضیان مهاجرت کاری است.

در ادامه به طور مختصر شرایط مهاجرت کاری به تعدادی از کشور های پر طرفدار در این زمینه بررسی می شود.

شرایط مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان یکی از مقاصد محبوب ایرانیان در زمینه مهاجرت و زندگی است و مهاجرت کاری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از دلایل این موضوع این است که کشور آلمان کشور بسیار مهاجر پذیری است و مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در سالهای اخیر نیاز شدیدی به نیروی کار ماهر و با استعداد پیدا کرده است. کشور آلمان در زمره ی کشورهای پیشرفته ی جهان در زمینه ی صنعت و پزشکی محسوب می شود. 

مهاجرت کاری - الوویزا
کشور آلمان سالانه نیروهای ماهر را از سراسر جهان به خود جذب میکند و کشور مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری به حساب می آید. تنها نکته ای که نیاز به توجه ویژه قبل از مهاجرت کاری در آلمان وجود دارد این است که شما باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید در بازار کار قرار بگیرید و ارتباط موثری با دیگر افراد جامعه برقرار کنید. دانش زبان آلمانی برخلاف آنکه به نظر سخت میرسد اگر به طرز صحیحی فرد آموزش ببیند زبان بسیار جالبی نیز هست که میتواند شما را ترغیب به یادگیری روزانه هر چه بیشتر کند. در سال ۲۰۲۱ با توجه به نیاز کشور آلمان به نیروی کار حرفه ای و پایین بودن نرخ بیکاری، قوانین اخذ ویزای برای مهاجرت کاری به این کشور ساده تر شده است. در حالی که متقاضی مهاجرت شغلی به آلمان پیش از این باید دارای حداقل مدرک لیسانس می‌بود، در قوانین جدید با مدرک کاردانی و یا ۲ سال آموزش فنی حرفه ای نیز می تواند به جست و جوی کار در آلمان بپردازد. البته متاسفانه برای متقاضیان ایرانی مهاجرت شغلی به آلمان امکان اخذ ویزای کار با مدرک فنی حرفه ای وجود ندارد و باید مدرک کاردانی معتبر ارائه دهند. علاقه مندان همچنین می توانند از مزیت ویزای جست و جوی کار آلمان (Job seeker) بهره ببرند و در صورت داشتن شرایط لازم وارد این کشور شده و سپس به کاریابی بپردازند. لازم به ذکر است شرایط سنی خاصی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.  


برای خواندن مطالب درمورد مهاجرت به آلمان میتوانید:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آلمان

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کاری حداقل ۳ ساله
 • حداقل مدرک B1 آلمانی
 • اسناد تمکن مالی

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا-الوویزا

کانادا از لحاظ شرایط زندگی کشوری آرام و مطمئن به شمار می رود. پس بی دلیل نیست متقاضیان مهاجرت کاری برای این کشور زیاد باشند.

کشور کانادا برای افراد متخصص سرزمینی رویایی است که برای مهاجرت کاری نیز میتوان به بازار کار آن اعتماد لازم را کرد. اقتصاد و سیاست های با ثبات در این کشور از دیگر عوامل تمایل افراد برای مهاجرت شغلی است. کانادا هر ساله برنامه های مهاجرت کاری ویژه ای را ارائه میدهد که برای شرکت در آن ها، باید حداقل امتیازات طراحی شده برای این برنامه ها را دریافت کرد. به متقاضیان مهاجرت شغلی به کانادا بسته به تخصص و مهارت هایی که دارند می توانند در زمینه های شغلی مختلف برای ویزای کاری این کشور اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا

 • پاسپورت
 • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه
 • اسناد نشان دهنده تمکن مالی
 • مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدارک سوابق کاری اعم از بیمه و یا قرارداد کاری یا فیش حقوقی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • تست های پزشکی

شرایط مهاجرت کاری به آمریکا

با اینکه زندگی در آمریکا می تواند مخاطره آمیز باشد اما رویای یک زندگی آمریکایی در گوشه ذهن بسیاری از افراد جا گرفته است.

کشور آمریکا از هر لحاظ توسعه یافته بوده و شماره یک اقتصاد جهان است از همین نظر همیشه اتوپیای مهاجران برای مهاجرت کاری در سراسر جهان بوده است. آمریکا کشوری وسیع است که دارای منابع بسیاری نیز می باشد. بزرگترین بیزینس ها و تجارت های جهانی به نوعی به آمریکا مرتبط هستند و همیشه بزرگترین برندها بازار خود را در آمریکا رو به پیشرفت و دیده شدن می بینند. 

مهاجرت کاری - الوویزا

برای تجربه رانندگی در خیابون های اروپا کلیک کنید.

لطفا فیلتر شکن خود را روشن کنید

در کشور آمریکا به دلایل شرایط سیاسی حاکم و نبض اقتصادی ای که در آن در جریان است، افراد تمایل بیشتری به مهاجرت کاری و حضور در بازار آن دارند. کشور آمریکا برای مهاجرت شغلی ایرانیان دارای محدودیت هایی است که همه ی این محدودیت ها به دلیل شرایط سیاسی هستند. اگر فردی بخواهد به آمریکا از طریق کار مهاجرت کند باید شرایط ویژه ای داشته باشد تا بتواند در بازار بسیار رقابت جوی آمریکا به حیات خود ادامه دهد. در نتیجه مهاجرت شغلی به آمریکا برای همه ی افراد چالش برانگیز است و علی الخصوص برای ایرانیان دشوار تر است. و دلایل بسیاری پشت این قضیه قرار دارد.

ویزای کار آمریکا در انواع زیر اعطا می شود:

١.ویزای های تخصص حرفه ای  H-1B

٢.موافقت نامه تجاری ویزای H-1B١

٣.ویزای کارگر موقت کشاورزی ویزای H-2A

۴.ویزای کارگر غیر از کشاورزی ویزای H-2B

۵.کار آموز یا بازدید کننده ویژه ویزای H-3

۶.انتقال نیروی کاری در شعبات شرکت ویزای  L

٧.فردی با توانایی ویژه نوع ویزای O

٨.ویزای وزشکاری و یا عضویت در تیم ویزای P-1

٩.ویزای هنرمندان نوع ویزای P-2

١٠.ویزای هنرمندان و سرگرمی P-3

١١.شرکت در برنامه های بین المللی و فرهنگی ویزای Q-1

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به آمریکا

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات واجد شرایط بودن مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز با توجه به نوع ویزای کار
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 • ارائه دعوت نامه از کارفرمای آمریکایی
 • ارائه رزومه cv کاری و تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی معتبر
 •  

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

برای مهاجرت کردن و آغاز زندگی در کشوری بیگانه عوامل مختلفی دخیل هستند. باید همه ی فاکتورها را در نظر گرفت و براساس هدف از مهاجرت اقدام به این امر مهم نمود. باید انطباق فرهنگی و شرایط زندگی در کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید را در نظر بگیرید. در رابطه با آن مطالعات بسیار انجام دهید و با آگاهی کامل به سمت شروع زندگی جدید خود گام بردارید. مهاجرت امری سخت و دشوار است و برای همه ی اقشار جامعه و همه ی افراد مناسب نمی باشد. بهتر است برای مهاجرت شغلی و زندگی در کشوری غریب دلایل و اهداف محکمی داشته باشید، چرا که اگر غیر از این باشد مغلوب سختی های حین مسیر می شوید، انگیزه ی خود را از دست می دهید و ممکن است به حدی از افسردگی نیز دچار شوید. بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت کاری شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی کشور مقصد را بررسی دقیق کنید. حواس‌تان باشد که شرایط سیاسی نیز نقش ویژه ای در اقتصاد کشورها دارد و اگر کشوری درگیری های سیاسی دارد، شرایط شما به عنوان یک مهاجر را تحت الشعاع خود قرار می دهد. با توجه به موقعیت ایران و شرایط سیاسی و اقتصادی که بر آن حاکم است، بعضی از کشورها از پذیرش اتباع ایرانی امتناع می ورزند و ممکن است با اینکه تمامی مراحل برای مهاجرت کاری از جمله پیدا شدن کارفرما و داشتن جاب آفر به درستی جلو رفته باشد اما در اواخر مسیر ویزای مورد نظر به شما داده نشود و نتوانید مهاجرت شغلی خود را به درستی انجام دهید و قادر به دریافت ویزای کاری نشوید. پس قبل از انجام هر نوع اقدامی به شرایط شغلی خودتان و اهدافتان نگاه کنید و آنها را اولویت بندی کنید سپس به دنبال کشور مقصد برای مهاجرت شغلی بپردازید. این نکته را به طور دقیقی به خاطر بسپارید که هر فردی باید متناسب توقعات و اهدافی که دارد کشوری که می‌خواهد مهاجرت کاری به آن داشته باشد را انتخاب کند و اگر همه ی افراد مقصدشان کشور خاصی می باشد، دلیل بر این نیست که این کشور برای شما هم مناسب است. کاملا منطقی و واضح شرایط را تحت نظر قرار دهید تا بهترین تصمیم را بگیرید تا مهاجرت کاری خود را امن و با خیال آسوده ای انجام دهید.

هلدینگ بزرگ بین المللی الو ویزا، آماد ارائه تمام خدمات مربوط در زمینه مهاجرت کاری می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۹۶۵۰۷

لطفا برای تماشای ویدیو زیر فیلتر شکن خود را روشن نمایید

سوالات متداول

۱در صورت مهاجرت کاری، مدرک زبان نیز تقاضا می شود؟
قانون کشور ها در این زمینه تفاوت هایی دارد اما به طور کلی هر چه سطح زبان متقاضی بالاتر باشد، امکان دریافت فرصت‌ شغلی بهتری دارد.
۲سابقه کار چه تاثیری در مهاجرت کاری دارد؟
قطعا کارفرمایان توجه زیادی به سابقه کار مرتبط متقاضیان خواهند داشت و امتیاز مثبتی محسوب می شود. گرچه سابقه داشتن بیمه چندان مورد توجه نیست.
۳آیا می توان بدون داشتن درخواست شغلی، برای مهاجرت کاری اقدام کرد؟
برخی از کشور ها اقدام به طراحی سیستم امتیازبندی کرده اند و پس از جذب نیروهای متخصص با توجه به شرایط شان در شغلی مناسب مشغول به کار می شوند.کشورهای آلمان و آفریقای جنوبی همچنین بدون سیستم امتیاز بندی متقاضیان را وارد خاک کشورشان می کنند تا سپس به دنبال کار باشند.

سایت قدیم
فارسی
f