ویزای ازدواج به طور دقیق و کامل

ویزای ازدواج یک روش برای ورود و دریافت اقامت به یکی از کشورها می باشد. در ادامه به صورتکلی در مورد این نوع ویزا بهتون توضیح می دهیم. موسسه الو ویزا هیچ خدماتی در این روش ارائه نمی دهد.صرفا جهت اطلاع رسانی این مقاله انتشار کردیم. 

فهرست مطالب

ویزا ازدواج چیست

ویزا، در واقع نوعی مجوز است که توسط کشور ها به اتباع خارجی داده می شود، و به آنها اجازه زندگی و فعالیت در آن کشور را می دهد. ویزا انواع مختلفی دارد که در این نوشته، ما به ویزای ازدواج نگاهی دقیق تر می اندازیم.

ویزای ازدواج، مجوز زندگی در کشور صادر کننده آن است، که به اتباع خارجی داده می شود که قصد ازدواج، با شخصی که تابع آن کشور است را دارند.

باید توجه داشت که شرایط کشور های مختلف، جهت صدور ویزای ازدواج می تواند با یکدیگر فرق داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج

برای دریافت ویزای ازدواج، باید مدارک خاصی را آماده کرد به آنها اشاره خواهیم کرد.

مهمترین این مدارک، مدارکی هستند که مربوط به ازدواج می شوند و به گونه ای، ثابت کننده ی ازدواج فرد تابع کشور و فرد غیر تابع هستند؛ در غیر این صورت، امکان گرفتن ویزای ازدواج وجود ندارد. از جمله این مدارک می توان به شناسنامه عکس دار هر دو فرد، مکالمات تلفنی آنها، نحوه و زمان ایجاد رابطه احساسی، سفر های مشترک و…اشاره کرد.

از مدارک دیگری که باید برای دریافت ویزای ازدواج ارائه دهید، مدارک هویتی هستند. مدارک هویتی، شامل دسته ای از مدارک هستند که هویت افراد را اثبات می کنند و کاربرد بسیار گسترده ای نسبت به سایر مدارک دارند. از جمله این مدارک می توان به کارت اقامت در کشور مورد نظر، شناسنامه و… اشاره کرد.

مدارک دیگری نیز وجود دارند که باید برای دریافت ویزای ازدواج، آن را به سفارت مربوطه ارائه دهید. این دسته از مدارک مربوط به امور مالی فرد می شوند. این مدارک مالی باید توسط فرد تابع کشور ارائه شوند. البته بسته به شرایط، مدارک مالی شخص متقاضی ویزای ازدواج نیز باید به مأموران مربوطه در سفارت، تسلیم شوند.

مدارک مالی شامل موارد زیر می شوند:

  •  سند املاک و دارایی ها

  •  فیش های بانکی و حقوقی

  •  اطلاعات مربوط به حساب بانکی

  • پرداخت های مربوط به مالیات

قوانین مربوط به ازدواج

برای دریافت ویزای ازدواج، شرایط و قوانینی وجود دارد که باید رعایت شوند؛ در غیر این صورت ویزای ازدواج به فرد مهاجر تعلق نمی گیرد. البته باید توجه داشت که قوانین کشور های مختلف درباره اخذ ویزای ازدواج، می تواند تفاوت هایی با هم داشته باشد.

یکی از این قوانین، که در بین بیشتر کشور ها مشترک است، قرار داشتن هر دو فرد در سن مناسب ازدواج است. اگر افراد به سن قانونی ازدواج در کشور مربوطه نرسیده باشند، امکان صدور ویزای ازدواج برای آنها وجود نخواهد داشت.

قانون دیگری که تقریبا در تمام کشور ها انجام می شود، این است که در صورتی که یکی از افراد، یا هر دوی آنها در گذشته طلاق گرفته اند، باید سند و مدرکی مبنی بر طلاق گرفتن خود ارائه دهند؛ در غیر این صورت مشمول دریافت ویزای ازدواج نخواهند بود.

تمام مواردی که باید در هنگام دریافت ویزای ازدواج ارائه شوند، باید کاملا صحیح باشند؛ در غیر این صورت بر اساس قانون، یا جریمه خواهند شد و یا ویزای ازدواج باطل می شود.

اگر ثابت شود که فرد متقاضی، اهداف مجرمانه ای جهت دریافت ویزای ازدواج دارد، بنابر قانون باید دستگیر و زندانی شود.

سخن پایانی

مهاجرت، پدیده ای است که امروزه به خصوص در کشور ما، بسیار رایج شده است. یکی از راه های دریافت اقامت کشور ها، ازدواج با فردی تابع آن کشور است که منجر به صدور ویزای ازدواج می شود.

ویزای ازدواج، به عنوان یکی از مهمترین ویزاها در جهان شناخته می شود. اگر قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارید، ویزای ازدواج می تواند راه گرفتن اقامت شما باشد.

اما روش  های دیگه هم هست انحصاری موسسه الو ویزا هست با تماس می توانید از شرایط کلی با خبر شید و برای تخصیصی شرایطون بررسی شود یه وقت مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *