با شرایط اخذ ویزای تحصیل در لهستان آشنا شوید!

با شرایط اخذ ویزای تحصیل در لهستان آشنا شوید!

کشور لهستان، یکی از بهترین کشور های واقع در قاره ی اروپا می باشد که به دلیل سطح اقتصادی بسیار خوبی که دارد، همواره مورد توجه مردم کشور های مختلف دنیا قرار داشته است. مهاجرت به این کشور اروپایی از راه های مختلفی امکان پذیر است که یکی از این راه ها، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. اخذ ویزای تحصیل در لهستان، دارای شرایطی می باشد که دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند، بایستی این شرایط را داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور لهستان به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه های اقتصادی و رفاه اجتماعی آشنا کرده و درباره ی شرایط اخذ ویزای تحصیل در لهستان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیل در لهستان به چه صورت است؟

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، برای تحصیل در لهستان در مقاطع مختلف تحصیلی، شرایط خاصی لازم است که دانشجویان باید این شرایط را داشته باشند. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با این شرایط بیشتر صحبت می کنیم:

  • مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور، این است که دانشجو باید یکی از مدارک زبان انگلیسی یا لهستانی را در کشور خود اخذ کند. به عنوان مثال اگر یک دانشجوی ایرانی قصد ادامه تحصیل در کشور لهستان را داشته باشد، باید برای اخذ ویزای تحصیل در لهستان، یکی از مدارک زبان انگلیسی یا لهستانی را در کشور ایران اخذ نموده و این مدرک را در هنگام مهاجرت برای اخذ ویزای تحصیل در لهستان، به سفارت این کشور در ایران ارائه کند. با توجه به این که زبان انگلیسی، به عنوان زبان بین المللی شناخته می شود و بسیاری از کشور های دنیا، به این زبان صحبت می کنند و در بسیاری از دانشگاه های دنیا به این زبان تدریس می شود، لذا اخذ مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان از ارزش بیشتری برخوردار می باشد. مدرک زبان انگلیسی مورد تایید کشور لهستان و دانشگاه های این کشور، مدرک آیلتس می باشد که دانشجویان باید برای تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان، حداقل نمره ی ۶ را از این آزمون اخذ کنند.

  • گواهی استطاعت یا تمکن مالی

برای این که دانشجویان بتوانند ویزای تحصیل در لهستان را اخذ کنند، بایستی از بانک های معتبر در کشور خود یک گواهی تحت عنوان گواهی استطاعت یا تمکن مالی را اخذ نموده و به سفارت این کشور تحویل دهند. به عنوان مثال اگر یک دانشجوی ایرانی قصد تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان را داشته باشد، برای اخذ ویزای تحصیل در لهستان، بایستی از بانک های معتبر کشور ایران، یک گواهی یا نامه تمکن مالی دریافت نمایند و آن را به سفارت کشور لهستان تحویل دهند. بدیهی است در صورتی که دانشجو استطاعت مالی لازم را برای تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان نداشته باشد، نخواهد توانست ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نموده و به این کشور سفر کند.

مقاطع تحصیلی

مزیت های تحصیل در لهستان

تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور لهستان، دارای مزیت هایی می باشد. در زیر در ارتباط با چند مورد از این مزیت ها صحبت می کنیم:

  • ارزان بودن تحصیل در این کشور

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های تحصیل در لهستان، این است که هزینه ی تحصیل و زندگی در شهر ها و استان های مختلف این کشور بسیار پایین تر از بسیاری دیگر از کشور ها می باشد. هزینه ی تحصیل در کشور هایی مثل انگلستان، فرانسه و …، بسیار بیشتر از این کشور اروپایی می باشد و این موضوع سبب شده است تا این کشور اروپایی مقصد مناسبی برای بسیاری از دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی باشد.

 

  • اقامت ۲-۳ ساله پس از پایان تحصیل

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های تحصیل در لهستان در مقاطع مختلف تحصیلی، این است که دانشجویان پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود در دانشگاه های این کشور، می توانند به مدت ۲-۳ سال در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار و شغل متناسب با رشته ی تحصیلی خود بپردازند. این موضوع نیز سبب شده است که بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور های خارجی را دارند، کشور لهستان را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب کنند. بعلاوه با توجه به وضعیت اقتصادی بسیار مناسب کشور لهستان و فرصت های شغلی بسیاری که برای فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود دارد، امکان پیدا کردن شغل متناسب با رشته ی تحصیلی دانشجویان بسیار راحت می باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با ویزای تحصیل در لهستان آشنا کرده و درباره ی شرایط اخذ ویزای این کشور صحبت هایی داشته باشیم. همچنین در ارتباط با مزیت های تحصیل در این کشور نیز صحبت هایی داشتیم. امیدواریم این مقاله مورد تایید شما عزیزان قرار گیرد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
Scan the code