با شرایط تحصیل در انگلستان مقطع دکتری آشنا شوید!

کشور انگلستان که قسمتی از بریتانیای کبیر در قاره ی اروپا می باشد، یکی از برترین کشور ها در سطح دنیا برای تحصیل و زندگی می باشد که هر ساله میزبان خیل عظیمی از دانشجویان می باشد. بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مقطع دکتری، به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی می کنند و مدرک خود را از دانشگاه های این کشور اخذ می کنند. تحصیل در انگلستان مقطع دکتری، دارای شرایط خاصی می باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان آشنا کرده و درباره ی تحصیل در انگلستان مقطع دکتری با شما عزیزان صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

شرایط عمومی تحصیل در انگلستان مقطع دکتری

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور انگلستان یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه ی آموزش رشته های مختلف دانشگاهی می باشد که سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر کشور های دنیا، برای تحصیل به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و ادامه تحصیل خود را در این کشور اروپایی می گذرانند. با توجه به این که کشور انگلستان دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح دنیا می باشد و دانشگاه هایی که در شهر های مختلف این کشور تاسیس شده اند، رنکینگ های برتر جهانی را دارند، لذا اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور انگلستان نسبت به دیگر کشور های دنیا سخت تر می باشد و گرفتن ویزای تحصیلی کشور انگلستان، کار دشواری می باشد. البته اگه رزومه ی دانشجو خوب باشد و سطح علمی بالایی داشته باشد، اخذ ویزای تحصیلی از کشور انگلستان آسان تر خواهد بود. کشور انگلستان نیز همانند دیگر کشور ها، همواره مشتاق بوده است که دانشجویان نخبه و دارای سطح علمی بالا را در دانشگاه های فعال در کشور خود داشته باشد و از این طریق بتواند سطح علمی و رنکینگ دانشگاه های خود را بالاتر ببرد. لذا بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان نخبه همواره توسط دانشگاه های این کشور می شود و افراد نخبه از سراسر کشور های دنیا، توسط دانشگاه های کشور انگلستان بورسیه می شوند. به این دلیل که تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی در کشور انگلستان نسبت به بسیاری دیگر از کشور ها کم تر می باشد، لذا بسیاری از دانشجویان مشتاق تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند و از راه های مختلف به دنبال مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی می باشند.

تحصیل در انگلستان مقطع دکتری، دارای شرایط خاصی می باشد که در زیر به چند مورد از این شرایط تحصیل اشاره می کنیم:

مدرک زبان انگلیسی آیلتس

یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی از کشور انگلستان، داشتن مدرک زبان بین المللی و معتبر می باشد. مدرک زبان مورد قبول دانشگاه های کشور انگلستان، مدرک آیلتس می باشد. بیشتر دانشگاه های این کشور، نمره ی ۷ آیلتس را قبول دارند و برای اخذ ویزای تحصیلی از این کشور، دانشجویان می بایست حداقل نمره ی ۷ آیلتس را داشته باشند.

انگیزه نامه

انگیزه نامه برای دریافت ویزای تحصیلی از کشور انگلستان بسیار حائز اهمیت می باشد. مسئولین دانشگاه های کشور انگلستان، از دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آن ها را دارند، معمولا انگیزه نامه درخواست می کنند. انگیزه نامه نشان می دهد که دانشجو به چه قصدی می خواهد وارد دانشگاه مورد نظر در کشور انگلستان شود.

ترجمه ی مدارک تحصیلی گذشته

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی از کشور انگلستان و تحصیل در انگلستان مقطع دکتری، این است که دانشجو باید مدارک و ریز نمرات مربوط به دوره های تحصیلی گذشته ی خود را به صورت ترجمه شده در اختیار سفارت کشور انگلستان و همچنین دانشگاه مقصد قرار دهد. بدیهی است در صورتی که این مدارک ناقص باشند و مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، کشور انگلستان اجازه ی ورود دانشجو به کشور خود را نخواهد داد.

.

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

یکی دیگر از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی از کشور انگلستان، داشتن پاسپورت معتبر می باشد. پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *