با شرایط تحصیل مقطع دکتری در کانادا آشنا شوید!

کشور کانادا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ ترین و مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا شناخته می شود که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این کشور واقع در آمریکای شمالی مهاجرت تحصیلی می‌ کنند. با توجه به این‌ که در کشور کانادا دانشگاه‌ های برتر بسیاری وجود دارد، لذا بسیاری از دانشجویان برای تحصیل مقطع دکتری در کانادا به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور در مقطع دکترا به تحصیل می‌ پردازند.

در دانشگاه‌ های کشور کانادا امکانات آموزشی مجهز و مدرنی برای دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه‌ ها تعبیه شده است که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می‌ توانند از این امکانات آموزشی در راستای بالا بردن سطح علمی خود استفاده کرده و مدرک موردنظر خود را از دانشگاه‌ های این کشور اخذ نمایند. به‌علاوه دانشجویانی که در کانادا در مقطع دکترا در حال تحصیل می‌ باشند پس‌ از اتمام تحصیل خود در دانشگاه های این کشور می‌ توانند به مدت سه سال در این کشور کار کنند.

به‌ عبارت‌ دیگر پس‌ از اتمام تحصیل دانشجویان در مقطع دکتری، برای این دانشجویان ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی به مدت سه سال فعال می شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور کانادا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ ترین و وسیع‌ ترین کشور های دنیا آشنا کرده و درباره تحصیل در کانادا مقطع دکتری توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیلی در کشور کانادا

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور کانادا به‌عنوان دومین کشور پهناور دنیا شناخته می‌ شود که در شهر ها و ایالت‌ های مختلف این کشور، دانشگاه‌ ها و کالج‌ های زیادی تاسیس شده اند. به طور تقریبی می‌ توان گفت که در حدود ۱۰۰ دانشگاه در سطح کشور کانادا وجود دارند که در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مقطع دکتری در این دانشگاه ها تدریس انجام می شود. البته در کشور کانادا کالج‌ ها و دانشگاه‌ های بسیار دیگری نیز فعال می‌ باشند.اما در این بررسی فقط دانشگاه‌ هایی به حساب آمده اند که در آن‌ ها در مقطع دکترا به دانشجویان آموزش داده می‌ شود.

در کشور کانادا دو دسته دانشگاه وجود دارد. یک دسته از دانشگاه‌ های کشور کانادا که تحت عنوان دانشگاه های دولتی شناخته می شوند، برای تامین نیاز دانشگاه و همچنین تهیه امکانات مورد نیاز برای تحصیل دانشجویان از امکانات دولتی و بودجه ایالت‌ های این کشور استفاده می‌ کنند. معمولاً در این دانشگاه ها شهریه ای از دانشجو گرفته نمی شود و یا این که مقدار شهریه ی اخذ شده از دانشجو بسیار پایین می باشد. حال آن که در دانشگاه های دیگری که تحت عنوان دانشگاه های خصوصی در این کشور شناخته می شوند، هیچ گونه بودجه ای از طرف دولت دریافت نمی کنند و تامین هزینه‌ های دانشگاه فقط از طریق شهریه دانشجویان صورت می‌ گیرد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند بایستی یکسری شرایط داشته باشند و مدارک و مستندات لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی از این کشور آماده نمایند. در ادامه این مقاله و در پاراگراف بعدی درباره این مدارک و مستندات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در کانادا مقطع دکتری​

برای تحصیل در کانادا مقطع دکتری، دانشجویان بایستی یکسری مدارک و مستندات را آماده نموده و به سفارت این کشور تحویل دهند تا بتوانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. در زیر به چند مورد از این مدارک و مستندات اشاره می‌کنیم:

مدرک زبان انگلیسی معتبر

برای تحصیل در کشور‌ های مختلف دنیا و در مقاطع تحصیلی مختلف، دانشگاه‌ ها از دانشجو مدرک زبان آن کشور را درخواست می‌ کنند. با توجه به این‌که زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی می‌ باشد و در دانشگاه‌ های این کشور اغلب به زبان انگلیسی تدریس می‌ شود، لذا دانشگاه‌ های این کشور برای تحصیل در کانادا مقطع دکتری، مدرک زبان انگلیسی آیلتس را درخواست می‌ کنند. آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره‌ ی ۶ را داشته باشند می‌ توانند در دانشگاه های این کشور در مقطع دکتری مشغول به تحصیل شوند.

ریز نمرات و معدل دوره های تحصیلی گذشته

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مدارکی که توسط سفارت کشور کانادا برای اخذ ویزای این کشور درخواست می شود، ریز نمرات و معدل دوره‌ های تحصیلی گذشته دانشجو می‌ باشد. هر چقدر که معدل دوره های گذشته دانشجو بهتر و بالاتر باشد، دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا نیز راحت‌ تر می‌ باشد. در واقع کشور کانادا برای دانشجویان نخبه و تراز اول کشور های دیگر ارزش زیادی قائل است و در بسیاری از موارد حتی این دانشجویان را بورسیه می‌ کند.

لذا در صورتی که معدل دوره های تحصیلی قبلی دانشجو بالا باشد، احتمال بورسیه شدن دانشجو توسط دانشگاه های کشور کانادا نیز وجود دارد. دانشجو باید ریز نمرات و معدل دوره‌ های تحصیلی گذشته خود را ترجمه نموده و به سفارت کشور کانادا و همچنین دانشگاه مقصد خود در کشور کانادا ارائه کند تا بتواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید.

در پایان

 اِلو ویزا با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *