راه های مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان

استرالیا کشوری پهناور و وسیع در قاره اقیانوسیه است. انسان‌ها بیش از ۴۲ هزار سال است که در این سرزمین زندگی می‌کنند. در واقع بخشی از انسان‌های نخستین در قاره اقیانوسیه حضور داشتند. با شکل‌گیری کشورهایی مثل نیوزیلند یا استرالیا در این قاره، بیش از ۲۰۰ سال است که شرایط زندگی مدرن در این سرزمین پهناور به وجود آمده است. به همین منظور، افراد بسیاری برای مهاجرت به استرالیا برنامه‌ریزی می‌کنند.

فهرست مطالب

معرفی کوتاه کشور استرالیا

سرزمین کانگوروها زیست‌بوم متنوعی دارد که تاکنون بیش از ۷۵۵ گونه مختلف در این کشور ثبت شده است. استرالیا یک کشور مستقل است که فعالیت‌های اقتصادی و تجاری مهمی را انجام می‌دهد. زمین این کشور صاف و هموار است که به عنوان کهن‌ترین خشکی جهان شناخته می‌شود. این کشور پهناور مراتع زیادی دارد که به محل مناسبی برای چرای گوسفندان تبدیل شده است. این موضوع باعث شده است مردم این کشور به پرورش گوسفند روی بیاورند. به طوری که استرالیا در جهان با لقب «سرزمین گوسفندان» معروف شده است.

بسیاری افراد به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند. پهناوری این کشور باعث شده دولت استرالیا امکاناتی را برای اقامت مهاجران فراهم کند. گفتنی است، این کشور به شش ایالت تقسیم شده که هر ایالت اختیارات منحصر‌ به‌فردی دارد. کانبرا به عنوان پایتخت رسمی این کشور شناخته می‌شود. همچنین، شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبن، آدلاید و تانزویل جزو شهرهای مهم استرالیا هستند.

چرا مهاجرت به استرالیا؟

استرالیا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است که اقتصاد قدرتمندی دارد. این کشور از منابع طبیعی بهره می‌برد که جزو صادرکنندگان نفت و گاز محسوب می‌شود. معادن زیادی در سرزمین کانگوروها وجود دارد که توانسته به رشد اقتصاد این کشور کمک کند. به همین منظور، کشورهای زیادی در بازار این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

استرالیا علاوه بر ثبات اقتصادی، بازار کار مناسبی دارد. به طوری که شرکت‌های معتبر استرالیایی به دنبال جذب نیروهای متخصص و مجرب است. جالب است بدانید، این کشور در سال ۲۰۲۲ نرخ بیکاری ۴ درصدی را تجربه کرده که در مقیاس این کشور، رقم پایین و قابل قبولی است.

استرالیا کشور مهاجرپذیری است که سالانه افراد بسیاری برای تحصیل و کار به این کشور مهاجرت می‌کنند. این کشور قوانین و تسهیلات مناسبی را برای متقاضیان ایجاد کرده تا آنها بر اساس نیاز خود وارد سرزمین کانگوروها شوند. شرایط اقتصادی مناسب، بازار کار پویا و سیستم آموزشی با کیفیت استرالیا را به مقصد جذابی برای اقامت تبدیل کرده است. هر کدام از این ویژگی‌ها دلایل خوبی برای مهاجرت به استرالیا هستند.

مزایا

 • کیفیت بالای زندگی
 • آب و هوای گرمسیری
 • بازار کار مناسب
 • سیستم آموزشی باکیفیت بالا
 • خدمات درمانی عالی
 • جامعه مهاجرپذیر و رفتار دوستانه با اتباع خارجی

معایب

 • هزینه بالای زندگی
 • گرانی مسکن
 • کریسمس در تابستان
 • قیمت بالای تحصیل و خدمات درمانی خصوصی
 • فاصله زیاد بین شهرها و دورافتادگی استرالیا به دیگر کشورها

راه های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به استرالیا تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. سرزمین کانگوروها سیستم آموزشی قدرتمندی دارد که سالانه هزاران دانشجوی متخصص را تربیت می‌کند.

مراکز علمی استرالیا امکانات زیادی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دوره‌های کارآموزی، دروس عملی مرتبط با رشته تحصیلی و امکانات رفاهی از جمله شرایط مطلوبی است که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا محدودیتی مبنی بر کار کردن ندارند. به همین منظور، دانشجویان می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. همچنین، پس از فارغ‌التحصیلی در مراکز آموزشی، افراد می‌توانند وارد بازار کار شوند.

📌 برای دریافت آگاهی کامل در این زمینه به مقاله شرایط تحصیل در استرالیا ویژه ایرانیان مراجعه کنید

مهاجرت از طریق کار

استرالیا در بیشتر مشاغل با کمبود نیروی متخصص مواجه شده است. به همین منظور، دولت این کشور تسهیلاتی را برای کار در استرالیا ایجاد کرده است. شایان ذکر است، بازار کار سرزمین کانگوروها شرایط رقابتی بالایی دارد. بنابراین، شرکت‌های معتبر استرالیا نیروهای متخصص با سابقه کاری بالا را در اولویت استخدام قرار داده است.

دولت استرالیا برای صدور ویزای کاری، رزومه و سابقه کار متقاضیان را امتیازبندی می‌کند. این کشور تجربه کاری، مدرک تحصیلی، سن و سطح زبان انگلیسی افراد مهاجر را بررسی می‌کند. متقاضیان باید حداقل امتیاز ۶۵ از ۱۰۰ را دریافت کنند تا امکان صدور ویزای کاری فراهم شود.

متقاضیان برای کار در استرالیا باید ویزای این سرزمین پهناور را دریافت کنند. به این دلیل که کارفرماها تمایلی به جذب افراد بدون ویزا ندارند. متقاضیان می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های کاریابی معتبر در استرالیا، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

📌 برای دریافت آگاهی کامل در این زمینه به مقاله شرایط کار در استرالیا ویژه ایرانیان مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

دولت استرالیا چند مدل ویزا برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است. این کشور قصد دارد با صدور ویزای ۱۸۸ و ویزای ۸۸۸ اقدام به جذب سرمایه در استرالیا کند. هر کدام از این روش‌های مهاجرتی شرایط ویژه‌ای دارند که راه ورود سرمایه‌گذاران به سرزمین کانگوروها را باز می‌کند.

ویزای ۱۸۸ مدت اعتبار کوتاهی دارد. سرمایه‌گذار با دریافت این ویزا به مدت ۳ ماه در خاک استرالیا شروع به فعالیت می‌کند. در این مدت محدود، متقاضی باید ثابت کند که می‌تواند با ثبت شرکت، درآمدزایی قابل‌توجهی در چرخه اقتصادی استرالیا ایجاد کند. بنابراین، کارآفرین باید تمکن مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشد.

ویزای ۸۸۸ در واقع مکمل ویزای ۱۸۸ است. زمانی که شرایط سرمایه‌گذاری مورد تأیید دولت استرالیا قرار بگیرد، ویزای بلندمدت برای متقاضی صدور خواهد شد. سرمایه‌گذار با این ویزا می‌تواند در خاک استرالیا شرکت خود را ثبت کند.

شایان ذکر است، ویزاهای ۸۹۰، ۱۳۲ و ۸۹۱ از دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری در استرالیا هستند. این روش‌های مهاجرتی هرکدام شرایط خاصی برای متقاضیان در نظر گرفته است. هر کدام از ویزاهای نامبرده شده امکان ثبت شرکت، تأسیس استارتاپ و اسپانسرشیپ را در استرالیا فراهم خواهد کرد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

دولت استرالیا شرایط بسیار سختی را برای پناهندگان در نظر گرفته است. این کشور روی خوشی به این نوع مهاجران نشان نداده و علاقه‌ای به جذب مهاجران پناهنده ندارد. به طوری که دولت استرالیا این دسته از افراد را جزو شهروند درجه سوم قرار می‌دهد و آنها را به مدت طولانی در کمپ‌ پناهندگان نگهداری می‌کند.

پناهندگان در استرالیا از امکانات این کشور بهره‌مند نمی‌شوند. آنها برای یافتن کار و تحصیل سختی‌هایی را متحمل خواهند شد. در مجموع، پناهندگی به کشورهای دیگر به متقاضیان مهاجرت توصیه نمی‌شود.

مدارک عمومی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس استاندارد
 • سند ازدواج
 • انگیزه‌نامه
 • سند تمکن مالی
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • رزومه و سابقه کار (ویزای کاری)
 • ترجمه مدرک تحصیلی (ویزای تحصیلی)

شرایط مهاجرت به استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز

انگلیسی زبان رسمی کشور استرالیا است. به همین منظور، متقاضیان مهاجرت به این کشور به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند. آیلتس و تافل دو مدرک بین‌المللی هستند که متقاضیان باید یکی از این دو مدرک را دریافت کنند.

برای مدرک زبان آیلتس، افراد باید حداقل نمره ۶ را در هر چهار مهارت زبان انگلیسی را کسب کنند. برای دریافت مدرک تافل متقاضیان باید حداقل نمرات ۱۲ برای گوش دادن، ۱۳ برای خواندن، ۲۱ برای نوشتن و ۱۸ برای مکالمه را دریافت کنند.

شرایط سنی

اداره مهاجرت استرالیا شرایط سنی بین ۱۸ تا ۴۵ سال را برای صدور ویزا اعلام کرده است. البته کسانی که برای مهاجرت کاری اقدام کرده‌اند، سقف سنی در نظر گرفته نشده و افراد بالای ۴۵ سال نیز می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.

سریع‌ترین و راحت‌ترین روش مهاجرت به استرالیا

ویزای تحصیلی برای دانشگاه‌های استرالیا روشی سریع و ساده برای متقاضیان محسوب می‌شود. دانشجویان با ارائه مدارک تحصیلی خود اقدام به پذیرش در یکی از مراکز آموزشی استرالیا می‌کنند.

مراحل پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی نسبت به دیگر روش‌ها راحت‌تر است. به طوری که متقاضیان شانس بیشتری برای دریافت این ویزا نسبت به سایر ویزاها خواهند داشت.

بهترین روش مهاجرت به استرالیا

بهترین روش برای مهاجرت به سرزمین کانگوروها، ویزای کار است. این روش برای کسانی که سابقه کاری خوبی دارند بسیار مناسب است. متقاضیان با کسب امتیاز مورد نظر دولت استرالیا، می‌توانند کارهای مهاجرتی خود را انجام دهند.

کار در استرالیا شرایط مناسبی دارد که مهاجران می‌توانند با خیال راحت درآمدزایی کنند. شرکت‌های معتبر از نیروهای متخصص استقبال می‌کنند و امکانات خوبی را برای آنها فراهم کرده‌اند.

بهترین روش مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان

بازار کار قدرتمند استرالیا شرایط فوق‌العاده‌ای برای ایرانیان فراهم کرده است. موقعیت‌های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد که نیازمند نیروی باتجربه و متخصص دارند. بنابراین، ایرانیان می‌توانند برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام کنند.

شرایط زندگی در استرالیا

هزینه زندگی

هزینه زندگی در استرالیا بسته به شرایط شهرها متفاوت است. اما این هزینه‌ها در شهرهای مهم و اصلی استرالیا گران هستند. ناگفته نماند، شهروندان نسبت به مبالغی که برای زندگی خود می‌پردازند، امکانات عالی و سطح بالایی دریافت می‌کنند.

شاید در نگاه اول قیمت بالای هزینه‌ها نگرانی‌هایی در ذهن متقاضیان ایجاد کند. اما با توجه به شرایط زندگی در استرالیا، این هزینه‌ها اختلالی در زندگی افراد ایجاد نمی‌کند.

کیفیت زندگی

استرالیا کیفیت زندگی بالایی دارد. امید به زندگی در این کشور ۸۴ سال است که نشان‌دهنده شرایط مناسب زندگی است. سیستم درمانی این کشور به جدیدترین امکانات پزشکی مجهز شده است. تمامی مردم استرالیا از خدمات درمانی این کشور بهره‌مند می‌شوند.

سیستم آموزشی سرزمین کانگوروها شرایط مطلوبی دارد و دانشجویان درجه یکی را برای مشاغل مختلف تربیت می‌کند. برخی از مراکز علمی کشور فعالیت‌های بیشتری در راستای کارآموزی و کسب تجربه دانشجویان انجام می‌دهند.

وجود مراکز سرگرمی زیاد، نزدیک بودن به دریا، جامعه مهاجرپذیر و خدمات شهروندی سطح بالا باعث شده شرایط مهاجرت به استرالیا برای متقاضیان فراهم شود. همچنین، آب و هوای گرمسیری این کشور برای علاقه‌مندان به هوای گرم و مرطوب گزینه مهاجرتی بسیار جذابی محسوب می‌شود.

میانگین درآمدها

استرالیا امکانات خوبی برای مهاجران فراهم کرده است. به طوری که افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. بر اساس آمار منتشر شده، حداقل درآمد ماهانه حدود ۲۵۰۰ دلار محاسبه شده است. این درآمد با بررسی شرایط سابقه کار نیروی متخصص تا مبلغ ۶۰۰۰ دلار در ماه نیز افزایش پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است، میانگین درآمدها در هر شهر متفاوت است. اما در شهرهایی مثل کانبرا یا سیدنی، میزان درآمدها افزایشی هستند. ساعت کاری در استرالیا به صورت استاندارد از ساعت ۸ صبح شروع و ساعت ۱۸ به پایان می‌رسد. همچنین، کارمندان از امکانات شرکت‌ها و بیمه بهره‌مند می‌شوند.

📌 برای دریافت آگاهی کامل در این زمینه به مقاله شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا مراجعه کنید.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *