مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه به دلایل مختلف مانند شرایط مطلوب زندگی اعم از شاخص های بالا و مناسب، آزادی رایج در کشور، شرایط ایده آل تحصیلی ،آموزشی ،زندگی و بهداشتی از محبوبیت بسیاری در میان مردم برخوردار است. مهاجرت به فرانسه از چه روش هایی امکان پذیر است؟ با مهاجرت به کشور فرانسه می توان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورد؟ اخذ پاسپورت کشور فرانسه چه مزیتی دارد؟ به این سوالات و دیگر سوالات شما در خصوص مهاجرت به فرانسه در این مقاله پاسخ داده می شود. برای دریافت پاسخ سوالات خود و رفع هرگونه ابهام در خصوص مهاجرت به فرانسه می توانید با مشاورین مجرب هولدینگ جهانی الوویزا تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان از مشاوره تلفنی بهره مند شوید. برخی مباحث مانند مهاجرت به فرانسه و شرایط عمومی آن، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، مهاجرت به فرانسه از طریق کار، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، مهاجرت به فرانسه از طریق تولد، مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی، مهاجرت به فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه و مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت در این نوشتار بررسی می شود.

شرایط مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه واقع در اروپای غربی است  که پایتخت آن پاریس می باشد. فرانسه مرز خاکی با کشورهای آلمان، سوئیس، موناکو، ایتالیا، اسپانیا، آندورا، بلژیک و لوکزامبورگ دارد. پرجمعیت ‌ترین کشور اروپا پس از آلمان کشور فرانسه است. تاریخ و فرهنگ کشور فرانسه بسیارغنی می باشد و از گذشته این کشور مهد پرورش دانشمندان و اندیشمندان معروفی بوده است. کشور فرانسه توانسته تعداد زیادی میراث را در یونسکو به ثبت برساند و در این مورد سکوی چهارم را از آن خود کرده است. هرساله کشور فرانسه به دلیل داشتن مناظر زیبا و میراث با تاریخ و تمدن خود گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. 

مهاجرت به فرانسه - الوویزا

این کشور پیشرفته و توسعه یافته در زمینه های متنوعی نظیر علوم بنیادی، فناوری، هنر، اقتصاد، فرهنگ و سیاست حرفی برای گفتن دارد. کشور فرانسه دارای شرایط مطلوب زندگی، امید به زندگی بالا و شاخص های بالای توسعه انسانی است. همچنین این کشور عضو ناتو، گروه هشت، گروه بیست، سازمان توسعه و تجارت جهانی می ‌باشد. از لحاظ شرایط آب و هوایی فرانسه  دارای آب و هوای متفاوت در بخش‌های مختلف است. حکومت رایج این کشور یک حکومت متمرکز و نیمه ریاستی می باشد که قانون اساسی آن بر پایه یک همه پرسی ایجاد شده است. تاکستان ها و توتستان ها و گلزارهای متنوعی  در این کشور وجود دارد که از همین گلزارها عطرهای معروف فرانسوی به وجود می آیند. این کشوردارای صنایع مهمی مانند ماشین آلات، مواد شیمیایی، هواپیماسازی، پتروشیمی، کشتی سازی، مواد غذایی، گندم، جو، چغندر قند، پنیر، ماهی، گاو و خوک و غیره می باشد. بخش اصلی تجارت و محصول این کشور کشاورزی و دامپروری است.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

افراد مایل به مهاجرت به فرانسه از طریق کار توجه داشته باشند که متقاضیان باید از یک کارفرمای معتبر دعوت نامه اخذ نمایند. در صورتی کارفرما می‌ تواند به یک فرد بین المللی دعوت نامه بدهد که در ابتدا کار را به مدت سه ماه در فرانسه آگهی کند. اگر فرد مناسب برای کار مورد نظر پیدا نشد باید کار را دوباره برای مدت سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و باز در صورت پیدا نشدن فرد مناسب کارفرما می‌تواند به یک فرد بین المللی دعوت نامه دهد. فرد متقاضی از طریق این دعوتنامه می تواند وارد کشور فرانسه شده و پس از گذشتن پنج سال برای اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام نماید. از مهم ترین شرایط برای کار در کشور فرانسه داشتن مدرک و تسلط کافی بر زبان فرانسوی و کسب دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبراست. از دیگر شرایط برای کار در این کشور می توان به برخورداری از شرایط سنی، مدرک تحصیلی و سوابق تحصیلی، داشتن سابقه کار و غیره اشاره کرد. اگر شما از این شرایط در سطح مطلوبی برخوردار باشید، ویزای کار فرانسه بهترین راه مهاجرت شما به فرانسه است. در این روش هزینه مهاجرت به فرانسه حداقل می باشد. افراد متقاضی برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار که خواستار دریافت Blue Card هستند، باید بدانند که برای دریافت بلوکارت داشتن مدرک زبان، مدرک فوق لیسانس یا بالاتر برای اخذ کار و شغلی حرفه ای لازم و ضروری است. از دیگر الزامات رسیدن به حقوق ۵۳ هزار یورو سالانه است. شرایط دیگر مانند مدرک‌ زبان و غیره باید مد نظر قرار گیرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

خواسته بسیاری از افراد مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل است زیرا می‌توانند به محیط آموزشی بهتر، سطح علمی بالاتر و شرایط ایده‌آل زندگی دست یابند. مقاطع تحصیل در فرانسه به سه دسته کلی تقسیم می شود.

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه در مقاطع لیسانس به اختصار برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل بیان شده است. این شرایط شامل داشتن مدرک دیپلم مبنی بر تحصیل در مقطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم و داشتن مدرک زبان B2 فرانسه می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی بین المللی تحصیل در فرانسه مجوز کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را برای گذراندن زندگی خود خواهند داشت. البته امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان وجود دارد و متقاضیان می توانند برای رسیدن به سطح مطلوب B2 در دوره های زبان در فرانسه پذیرش بگیرند.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه داشتن مدرک لیسانس لازم و ضروری است. دانشجویان در این مقطع می توانند بین زبان های فرانسوی و انگلیسی  زبان تحصیلی خود را انتخاب کنند.  دانشجویان متقاضی برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید بدانند که می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند.

مهاجرت به فرانسه - الوویزا

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع دکترا لازم است بدانند که برای تحصیل در مقطع دکتری باید یک تاییدیه از استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشند. برای جلب نظر اساتید باید رزومه علمی قوی ارائه دهید. دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا مجاز به ۴۰ ساعت کار در هفته می باشند.

به دانشجویان با قصد کار پس از تحصیل در کشور فرانسه یک اقامت ۱۲ ماه داده می شود تا بتوانند در این مدت به جستجوی کار بپردازند. برای تغییراقامت خود به نوع کاری باید در این مهلت ۱۲ ماهه یک پیشنهاد کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابید. افراد باید شغلی با حقوق معادل ۲،۳۰۰ یورو در ماه پیدا کنند. همچنین دانشجویان مایل به ادامه تحصیل در کشور فرانسه می توانند با گذراندن مراحلی از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوند. متقاضیان با شرکت در کلاس های زبان فرانسه قبل از ورود به دانشگاه ها می توانند با آموختن زبان فرانسوی تحصیل خود را در این کشور رایگان کنند.هزینه این کلاس ها ۸-۷ هزار یورو بوده اما در ازای آن تحصیل شما به زبان فرانسوی و رایگان می باشد. از دیگر مزایای این روش مهاجرت به فرانسه برخلاف کشورهای دیگر این است که دانشجویان متقاضی  رشته های پزشکی نیازی نیست در آزمون ورودی شرکت کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

سالانه افراد بسیاری قصد مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را دارند. این کشور به دلیل استانداردهای سرمایه‌گذاری مناسب مانند ریسک پایین در سرمایه گذاری و رشد اقتصادی مثبت مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. در ادامه روش های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه به اختصار توضیح داده می شود.

ثبت شرکت در فرانسه

فرد با ثبت شرکت با مسئولیت محدود می تواند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازد. در این نوع ثبت شرکت نیاز به دو نفر سهامداراست گرچه فرد می تواند به صورت انفرادی شرکت خود را ثبت کند. این نکته را باید بدانید که سرمایه خاصی برای این نوع شرکت در نظر گرفته نشده است و سرمایه مورد نظر با توجه به بیزنس پلن ارائه شده مشخص می شود. برای افراد مایل به ثبت شرکت ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری الزامی و ضروری است. از معایب مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت می توان به الزام ارائه بیزنس پلن اشاره کرد. چرا که داشتن دانش کامل از وضعیت بازار از الزامات ارائه یک طرح تجاری مورد تایید دولت فرانسه است. این امر برای اغلب افرادی که در کشور فرانسه زندگی نکرده اند کار ساده ای نیست. در صورت تایید بیزنس پلن در ابتدا به افراد متقاضی ثبت شرکت با مسئولیت محدود ویزای ۱ ساله داده می شود که این ویزا قابل تمدید است. پس از گذشتن حدود سه سال از فعالیت شرکت در صورت رضایت بخش بودن و داشتن رزومه خوب افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

خود حمایتی فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به کشور فرانسه خود حمایتی است. افراد برخوردار از تمکن مالی می توانند از این روش استفاده کنند. با این روش افراد بسیاری از امکانات این کشور مانند اقامت بلند مدت و دائم، حق رانندگی، دریافت وام از بانک های کشور و سفر به کشورهای عضو شینگن را برای خود اخذ می کنند. ولی اثبات تمکن مالی و اثبات توانایی زندگی در فرانسه بدون نیاز به کسب و کار در این کشورشرط اصلی و مهم در این روند است. در ابتدا اقامت یک ساله به متقاضیان داده می شود که این اقامت سال به سال قابل تمدید می باشد. فرد می تواند پس از سپری کردن پنج سال، برای اخذ اقامت ۱۰ ساله یا اقامت دائم اقدام کند. از مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی می توان به ریسک ازدست ندادن سرمایه در این روش اشاره کرد. شما تنها باید دارایی خود را در حساب بانکی خود در ایران اثبات نمایید. ولی باید توجه کنید که در این روش شما اجازه کار در کشور فرانسه نخواهید داشت. در این روش تمکن مالی برای نفر اصلی ۴۰ هزار یورو، برای همسر ۲۰ هزار یورو و برای فرزندان ۱۰ هزار یورو است که می توانید معادل آن را در حساب خود در ایران نشان دهید.

مهاجرت به فرانسه - الوویزا

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از شیوه های مهاجرتی، دریافت پاسپورت و تابعیت کشور فرانسه مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج است. افراد با ازدواج با یک فرد فرانسوی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد می توانند اقامت فرانسه را دریافت کنند. کشور فرانسه برای جلوگیری از مشکلات و سوء استفاده ها برای دریافت اقامت فرانسه با این روش قوانین و شرایطی را برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج گذاشته است. افراد با رعایت این قوانین باید صداقت ازدواج و گفته خود را ثابت کنند. این شرایط از جمله زندگی مشترک چند ساله با همسر خود است. در ابتدا به شخص یک ویزای یک ساله در این نوع روش مهاجرتی داده می شود که قابل تمدید است. در صورت گذشتن چهار سال ازاقامت او می تواند برای دریافت تابعیت کشور فرانسه اقدام نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

به دو دسته سیستم تولد در کشورهای مختلف تقسیم می شود. این دو دسته شامل سیستم خون و سیستم خاک است. بسیاری از کشورها از جمله فرانسه از سیستم خون پیروی می‌کنند. یعنی کودک در صورت متولد شدن از پدر یا مادر فرانسوی می تواند اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت کشور فرانسه را اخذ کند. باید یکی از والدین اقامت این کشور را اخذ کرده باشد یا یکی از والدین شهروند کشور فرانسه باشد. در این صورت اقامت و تابعیت کشور فرانسه را بر اساس سیستم خون به فرد متولد شده بدون در نظر گرفتن کشور زادگاه خواهند داد. به طور مثال اگر والدین کودکی اقامت دائم یا شهروندی فرانسه را اخذ نموده باشند ولی کودک به هر دلیلی در خاک آمریکا متولد شود تابعیت فرانسه را می تواند بدون در نظر گرفتن مکان تولد اخذ کند. اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد دارای شرایط خاصی است بنابراین افرادی که مایل به مهاجرت به فرانسه با این روش هستند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتربا کارشناسان هولدینگ جهانی الوویزا تماس حاصل فرمایند.

سایت قدیم
فارسی
f