بهترین کشور برای مهاجرت گرافیست ها

یکی از رشته‌های پر تقاضا و کاربردی در سراسر جهان رشته گرافیک است. کارهای مرتبط با گرافیک بسیار گسترده است و بسیاری از مشاغل به نوعی به آن وابسته هستند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای گرافیک می‌توان به استفاده از آن در بازی‌های کامپیوتری، انیمیشن‌های مختلف و ویدوئوهای تبلیغاتی و تجاری اشاره کرد. همچنین می‌توان با کمک گرافیک انواع شبیه‌سازی را در رشته‌های مختلف از جمله صنعت خودرو، ساخت و ساز، پزشکی، معماری و بسیاری از رشته‌های دیگر انجام داد. ما در این مقاله قصد داریم چند تا از بهترین کشورهای را برای مهاجرت گرافیست‌ها به شما معرفی کنیم.

فهرست مطالب

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت گرافیست‌ها

  1. استرالیا
  2. آمریکا
  3. کانادا
  4. سنگاپور
  5. آلمان
  6. نیوزیلند

در ادامه شرایط مهاجرت یک متخصص گرافیک را به هر کشور با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.

معرفی بهترین کشورها برای شغل گرافیک

استرالیا

استرالیا در زمره کشورهای گران دنیا قرار دارد. در این کشور، هزینه‌های زندگی بسیاری بالا است. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که میزان دستمزدها در این کشور بالا می‌باشد. رشته گرافیک جز یکی از مشاغل پر طرفدار در کشور استرالیا به حساب می‌آید. نقش پر رنگ این رشته در صنایع و کسب و کارهای مختلف کاملا مشهود است.

گرافیست‌ها در این کشور درآمد خوبی دارند و می‌توانند زندگی خوب و با کیفیتی را تجربه کنند. گرافیست‌ها می‌توانند مفاهیم را به صورت بصری تولید کنند. آن‌ها ایده‌های خود را در تبلیغات، روزنامه ها، مجلات و وب سایت‌ها به تصویر می‌کشند. برخی از گرافیست‌ها به استخدام شرکت و سازمان‌های مختلف درآمده و برخی دیگر برای خود کار می‌کنند. درآمد یک گرافیست در کشور استرالیا ۵۴ هزار دلار در سال است.

تحصیل در رشته گرافیک در استرالیا

با توجه به پر تقاضا بودن رشته گرافیک در استرالیا، هرساله شمار زیادی از افراد به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند. یکی از علت‌های این امر این است که موسسات و دانشگاه‌های استرالیا یکی از پیشگامان در زمینه آموزش گرافیک هستند. همچنین دولت استرالیا از فارغ التحصیلان این رشته بسیار حمایت می‌کند. از جمله بهترین دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل در رشته گرافیک می‌توان به دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه سیدنی و دانشگاه صنعتی کوئینزلند اشاره کرد.

آمریکا

یکی دیگر از بهترین کشورهای دنیا کشور آمریکا است. خیلی‌ها بر این باورند که آمریکا سرزمین‌ها فرصت‌ها است. این بدان معنی است که اگر تلاش کنید می‌توانید در این کشور آینده بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید. آمریکا در زمینه صنعت و تجارت یکی از پیشگامان جهان به حساب می‌آید. از آنجایی که به نوعی گرافیک در این کشور متولد شد، فرصت‌های شغلی و رفاهی یک گرافیست در کشور آمریکا بسیار زیاد است.

به عبارت دیگر گرافیستی که در این کشور کار می‌کند، درآمد خوب و زندگی با کیفیتی خواهد داشت. دامنه شغلی گرافیست‌ها در کشور آمریکا بسیار زیاد است. آن‌ها می‌توانند در زمینه‌هایی مانند صنعت فیلم سازی، تبلیغات تجاری، انواع انیمیشن و بازی‌های کامپیوتری، طراحی برند و لوگو و بسیاری از زمینه‌های دیگر در این کشور مشغول به کار شوند. گرافیست‌ها می‌توانند برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف کار کرده و از این طریق درآمد داشته باشند. همچنین بسیاری از گرافیست‌ها برای خود کار کرده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. میانگین درآمد یک گرافیست در کشور آمریکا ۵۳ هزار دلار در سال است.

تحصیل در رشته گرافیک در آمریکا

همان طور که قبلا گفتیم آمریکا از جمله کشورهایی که بسیاری از مشاغل مبتنی بر فناوری در آن به دنیا آمده است. رشته گرافیک نیز همین طور است. هر رساله افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در رشته گرافیک در کشور آمریکا هستند. یکی از علل این امر این است که بازار کار گرافیست‌ها در کشور آمریکا بسیار داغ است. از این رو افرادی که موفق شوند که در این رشته پذیرش بگیرند، شانس بسیار زیادی برای پیدا کردن کار و موفقیت‌های چشمگیر در آینده خواهند داشت. برای تحصیل به صورت آکادمیکی در این رشته نیاز است که فرد برای تحصیل در مقطع کارشناسی، آیلتس ۶ و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۷ بگیرند. مانند سایر رشته‌های آکادمیکی، امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان این رشته وجود دارد.

کانادا

یکی دیگر از بهترین کشورهای دنیا برای گرافیست‌ها کشور کانادا است. در سالهای گذشته تقاضا برای رشته گرافیک در کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است. از این رو شمار هرساله افراد زیادی از سراسر جهان به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. افرادی که در رشته گرافیک تحصیل کرده و در این زمینه فعالیت دارند، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را در کشور کانادا تجربه خواهند کرد.

فرصت‌های کاری گرافیست‌ها در شهرهای بزرگ این کشور از جمله ونکوور، مونترال و تورنتو بسیار قابل توجه است. در این کشور نیز مانند سایر کشورهای جهان گرافیست‌ها می‌توانند برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف کار کنند. همچنین برخی از گرافیست‌ها برای خود کار می‌کنند. متوسط درآمد یک گرافیست در کشور کانادا ۵۱ هزار دلار است.

تحصیل در رشته گرافیک در کانادا

هرساله به دلیل موقعیت کاری خوبی که گرافیست‌ها دارند، افراد زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در این رشته به کانادا مهاجرت می‌کنند. برای تحصیل در این رشته نیاز است که متقاضیان حداقل آیلتس ۶.۵ داشته و معدل آن‌ها بالای ۱۴ باشد. همچنین داشتن توصیه نامه و انگیزه نامه مناسب نیز می‌تواند نقش پر رنگی در این زمینه ایفا کند. از جمله بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته گرافیک می‌توان به کالج جورج براون در تورنتو، دانشگاه OCAD، دانشگاه دره فریزر، موسسه فناوری آلبرتای شمالی، موسسه فناوری آلبرتای جنوبی، موسسه فناوری بریتیش کلمبیا و کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا اشاره کرد.

سنگاپور

برای گرافیست ها، سنگاپور یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. سنگاپور یک مرکز مالی و تجاری مهم در جنوب شرق آسیا است که نیاز زیادی به مهارت های گرافیکی دارد. دستمزدهای بالایی برای گرافیست ها پرداخت می شود. میانگین حقوق طراح گرافیک در حدود ۴۹ هزار دلار در سال است. محیط کاری بین المللی و زبان انگلیسی رایج در سنگاپور برای گرافیست های خارجی مناسب است.

فرصت های شغلی زیادی وجود دارد چون شرکت های زیادی نیازمند گرافیست دارند. حمایت دولتی از صنایع خلاق و مشاغل مرتبط با فناوری آنجا وجود دارد. البته در عوض، ویزای کاری برای رفتن به سنگاپور بسیار سختگیرانه است و باید شرایط خاصی را ارضا کنید.

تحصیل در رشته گرافیک در سنگاپور

تحصیل در رشته گرافیک در سنگاپور می‌تواند یک گزینه جذاب برای دانش‌آموزان و دانشجویان علاقه‌مند به هنر و طراحی باشد. سنگاپور یکی از شهرهای پویا و مدرن جنوب شرق آسیا است و دارای یک صنعت خلاقیت بسیار قوی است. در این شهر، دانشجویان می‌توانند به یادگیری مباحث مختلف گرافیک، شامل طراحی وب، طراحی محصولات دیجیتال، طراحی چاپی و غیره بپردازند.

هزینه تحصیل در سنگاپور بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت است. در هر صورت، دانشجویان برای آنالیز هزینه‌ها و مشاوره در مورد اقدامات و مراحل مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌های سنگاپور می‌توانند با دفتر مشاوره و مهاجرت اختصاصی به این منظور تماس بگیرند.

آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت گرافیست‌ها است. با وجود این که آلمان یکی از کشورهای گران قیمت اروپا است، اما بازار کار بسیار پویا و تخصصی دارد که به گرافیست‌ها اجازه می‌دهد تا در زمینه‌های مختلف، از جمله طراحی گرافیکی، موفق شوند. آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت گرافیست‌هاست. این کشور دارای صنعت خلاقیت بسیار قوی است و به عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی و هنری اروپا شناخته می‌شود. مهاجرت به آلمان برای گرافیست‌ها مزایای زیادی را در بر دارد. داشتن بازار کار بسیار پویا و فرصت‌های شغلی بسیار ایده‌آل برای گرافیست‌ها از جمله بهترین دلیل مهاجرت آن‌هاست.

داشتن مسیرهای حرفه‌ای مختلف برای گرافیست‌ها، از جمله طراحی دیجیتال، چاپ، گرافیک تبلیغاتی و غیره مورد یدگری است که بایداز خوبی‌های آلمان بیان کرد. دسترسی به تکنولوژی‌های پیشرفته، ابزارهای طراحی حرفه‌ای و آموزش‌های مرتبط با حوزه گرافیک و همچنین داشتن محیط‌های زیبای شهری و فرهنگی آلمان که می‌تواند الهام‌بخش برای گرافیست‌ها باشد. دادن حقوق بالا و حمایت از حقوق کارمندان در آلمان و داشتن زندگی به مراتب رفاه‌تر و کیفیت زندگی بالا از دیگر موارد همی است که باید بیان کرد. متوسط درآمد یک گرافیست در کشور آلمان ۳۴۵۷۷ یورو در سال است.

تحصیل در رشته گرافیک در آلمان

تحصیل در رشته گرافیک در آلمان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های برای دانشجویان علاقه‌مند به هنر و طراحی باشد. آلمان دارای یکی از بزرگترین بازارهای خلاقیت و هنری در اروپا است و به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و هنری اروپا شناخته می‌شود.

برنامه‌های تحصیلی گرافیک در دانشگاه‌های آلمان شامل دوره‌های مقطع لیسانس و فوق لیسانس است. این برنامه‌ها شامل موضوعاتی مانند طراحی گرافیک، طراحی دیجیتال، طراحی وب، چاپ و غیره می‌شوند.

هزینه تحصیل در آلمان بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت است. در هر صورت، دانشجویان برای آنالیز هزینه‌ها و مشاوره در مورد اقدامات و مراحل مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌های آلمان، می‌توانند با دفتر مشاوره و مهاجرت اختصاصی به این منظور تماس بگیرند.

نیوزیلند

نیوزیلند یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت گرافیست‌ها است. این کشور با مناظر طبیعی زیبا، فرهنگ پویا و بازار کار پویا، برای زندگی و کار بسیار جذاب است. نیوزیلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت گرافیست‌هاست. این کشور دارای بازار کار خلاق و پویا با فرصت‌های شغلی متنوع در حوزه گرافیک است. همچنین، نیوزیلند دارای یکی از جوامع فرهنگی و هنری پویا در جهان است که می‌تواند الهام‌بخش برای گرافیست‌ها باشد. بعضی از مزایای مهاجرت به نیوزیلند برای گرافیست‌ها داشتن بازار کار خلاق و پویا با فرصت‌های شغلی بسیار ایده‌آل است. متوسط درآمد یک گرافیست در کشور نیوزیلند ۵۶۸۸۵ دلار در سال  است.

تحصیل در رشته گرافیک در نیوزیلند

تحصیل در رشته گرافیک در نیوزیلند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان علاقه‌مند به هنر و طراحی باشد. نیوزیلند دارای صنعت خلاقیت بسیار قوی است و دارای یکی از جوامع فرهنگی و هنری پویا در جهان است.

برنامه‌های تحصیلی گرافیک در دانشگاه‌های نیوزیلند شامل دوره‌های مقطع لیسانس و فوق لیسانس است. این برنامه‌ها شامل موضوعاتی مانند طراحی گرافیک، طراحی دیجیتال، طراحی وب، چاپ و غیره می‌شوند.

هزینه تحصیل در نیوزیلند بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت است. در هر صورت، دانشجویان برای آنالیز هزینه‌ها و مشاوره در مورد اقدامات و مراحل مورد نیاز برای ورود به دانشگاه‌های نیوزیلند، می‌توانند با دفتر مشاوره و مهاجرت اختصاصی به این منظور تماس بگیرند.

جمع‌بندی

به طور کلی، رشته گرافیک یکی از رشته‌های پر درآمد و کارآمد در سراسر جهان است. بسیاری از کشورها هرساله دانشجویان و فارغ اتحصیلان این رشته را جذب می‌کنند. ما در این مقاله سه تا از بهترین کشورها برای مهاجرت و تحصیل گرافیست‌ها را معرفی کردیم. با این حال، لازم است افراد قبل از مهاجرت تحقیق کرده و کشور مناسبی را انتخاب کنند. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

۱. چه رشته‌های هنری در آمریکا پر طرفدار است؟

  • همان طور که می‌دانید آمریکا در زمینه هنر حرف اول را می‌زند. از جمله رشته‌های هنری پر طرفدار در آمریکا می‌توان به طراحی گرافیک، عکاسی، طراح وب و کاریکاتور اشاره کرد.

۲. درآمد یک گرافیست در کانادا چقدر است؟

  • به طور متوسط، یک گرافیست در کانادا در هر سال ۵۱ هزار دلار درآمد دارد.

۳. آیا برای تحصیل در رشته گرافیک نیاز به مدرک زبان است؟

  • این بستگی دارد که به کدام کشور بخواهید مهاجرت کنید. بیشتر کشورهای آمریکایی و اروپایی نیاز به داشتن آیلتس بالای ۶ دارند. از این رو ابتدا درباره کشور مقصد تحقیق کنید.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *