شرایط تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در آلمان چگونه است؟

کشور آلمان، یکی از کشور های مهاجر پذیر با شرایط خوب اقتصادی و اجتماعی در قاره ی اروپا می باشد که در زمینه های آموزشی نیز به عنوان یکی از برترین کشور ها در سطح دنیا شناخته می شود. پاسپورت این کشور در بین کشور های مختلف دنیا از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد. بطوریکه بر اساس رده بندی ارزش پاسپورت ها، پاسپورت و گذرنامه ی کشور آلمان در رتبه ی دوم قرار دارد. برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد، شرایط خاصی لازم است و افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور اروپایی را دارند، بایستی مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در دانشگاه های این کشور را آماده کرده و به سفارت این کشور در کشور های مختلف دنیا تحویل دهند و پس از مصاحبه در سفارت آلمان، بلیط ورود به کشور آلمان را به دست بیاورند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد آشنا کرده و درباره ی مدارک و مستندات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف

برای تحصیل در کشور های خارجی از جمله کشور آلمان، مدارک و مستندات خاصی لازم است که این مدارک بسته به این که فرد در چه مقطع تحصیلی در کشور آلمان قصد تحصیل دارد، می توانند متفاوت باشند. رشته های بسیار زیاد و متنوعی در دانشگاه های کشور آلمان تدریس می شوند که دانشجو می تواند بر اساس علاقه و رشته ی مورد نظر خود، هر کدام از این رشته ها را انتخاب کرده و برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام کند. امروزه دانشجویان بسیاری از مناطق مختلف دنیا از جمله کشور ایران به کشور آلمان مهاجرت می کنند تا در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند. این دانشجویان پس از اتمام دوره ی تحصیل خود در این کشور، می توانند اقامت کشور آلمان را به دست آورده و در این کشور مشغول به کار شوند. تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد در حدود یک سال و نیم تا دو سال طول می کشد که طول مدت زمان تحصیل، بستگی به وضعیت تحصیلی دانشجو دارد. به عبارت دیگر هر چقدر که تعداد واحد های اخذ شده توسط دانشجو در هر ترم بیشتر باشد و دانشجو بتواند واحد های مربوطه را زود تر پاس کند، در مدت زمان کم تری می تواند مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های آلمان اخذ نموده و سریع تر وارد بازار کار شود و بتواند اقامت دائم این کشور را بدست بیاورد. برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد، مدارک و مستندات خاصی لازم است به سفارت این کشور ارائه شوند که در پاراگراف بعدی درباره ی این مدارک صحبت می کنیم.

مدارک و مستندات لازم برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد، مدارک و مستندات خاصی لازم است ارائه شوند. در زیر در ارتباط با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان صحبت می کنیم:

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

یکی از مهم ترین مدارکی که باید برای تحصیل در دانشگاه های آلمان داشته باشید، مدرک زبان معتبر و بین المللی می باشد. در بیشتر دانشگاه های آلمان، به زبان آلمانی تدریس می شود و لذا دانشجویان برای این که بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند، بایستی مدرک زبان آلمانی معتبر داشته باشند. بیشتر دانشگاه های آلمان مدرک زبان آلمانی سطح B1 را کافی می دانند و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور، لازم است مدرک سطح B1  را اخذ نموده و به سفارت و دانشگاه مقصد ارائه دهند. در بعضی دیگر از دانشگاه های این کشور، تدریس به زبان انگلیسی نیز انجام می شود و دانشجویان باید برای این که بتوانند پذیرش این دانشگاه ها را به دست بیاورند، بایستی مدرک آیلتس داشته باشند. حداقل نمره ی آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، نمره ی ۶ می باشد.

معدل کل کارشناسی

یکی دیگر از مدارکی که برای تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد لازم است به دانشگاه و سفارت این کشور در کشور های مختلف دنیا ارائه شود، این است که معدل کل مقطع کارشناسی دانشجو نباید کم تر از ۷۵ درصد باشد. در صورتی که معدل دانشجو از ۷۵ درصد کم تر باشد، دانشجو نمی تواند در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان تحصیل کند. به عنوان مثال اگر دانشجو، مقطع کارشناسی خود را در کشور ایران گذرانده است، نباید معدل کل کارشناسی او کم تر از  ۱۵ باشد.

شرایط سنی

برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کشور آلمان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، تا سن ۳۸ سالگی می توانید اقدام کرده و ویزای تحصیلی را از این کشور دریافت کنید. البته در بعضی از کشور های دنیا از جمله کشور ایران، شانس دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان برای دانشجویان تا سن ۳۵ سالگی بیشتر می باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
Scan the code