تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

کشور انگلستان، یکی از برترین کشور های دنیا در زمینه‌ های آموزشی می باشد که بیشتر دانشگاه های برتر جهانی در این کشور اروپایی واقع هستند که از جمله ی آن ها می توان به دانشگاه های کمبریج و آکسفورد اشاره کرد. لذا با توجه به این که دانشگاه های این کشور از سطح علمی بسیار خوبی برخوردار هستند، هر ساله تعداد زیادی دانشجو به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی می کنند و از امکانات آموزشی این کشور استفاده می کنند. برای تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی ارشد، شرایط خاصی لازم است. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با شرایط تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی ارشد آشنا کرده و درباره ی انواع دوره های کارشناسی ارشد در کشور انگلستان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

انواع دوره های تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی ارشد

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور انگلستان، به عنوان یکی از بهترین کشور ها در سطح دنیا، در زمینه ی فعالیت های آموزشی می باشد که در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور، امکانات بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان فراهم شده است. دوره های مختلفی برای گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور وجود دارد. در زیر به دو مورد از مهم ترین و اصلی ترین دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در این کشور اشاره می کنیم:

دوره های آموزش محور

یکی از مهم ترین دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، دوره ی آموزش محور می باشد. در این نوع دوره، دانشجو ها باید همانند دوره کارشناسی، یکسری واحد های درسی را بگذرانند و مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کنند. در بسیاری از کشور های دنیا از جمله کشور ایران، دوره ی کارشناسی ارشد به شکل آموزش محور می باشد. هر چند که در طی دوره ی کارشناسی ارشد، دانشجویان موظف به انجام تحقیقات و پژوهش های مختلف هستند، اما در نهایت دانشجویان بایستی واحد های تئوری و گاهی اوقات در بعضی از رشته ها واحد های عملی را پاس کنند تا بتوانند مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند. یکی از مزایای دوره های آموزش محور کشور انگلستان، این است که این دوره ها معمولا در طول مدت زمان یک سال به پایان می رسند و دانشجو می تواند در مدت یک سال، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه اخذ کند. حال آن که در کشور های دیگر معمولا برای اخذ این مدرک و پاس کردن دروس مربوطه، حداقل دو سال زمان لازم است. این موضوع باعث شده است تا تعداد افرادی که هر ساله به این کشور اروپایی مهاجرت تحصیلی کرده و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می شوند، روز به روز بیشتر شود. بعلاوه هزینه ی تحصیل در کشور انگلستان، نسبت به بسیاری از کشور های دنیا از جمله کشور ایالات متحده آمریکا کم تر می باشد. این موضوع نیز باعث شده است تا تعداد دانشجویانی که سالانه به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند، در حال افزایش باشد.

دوره های پژوهش محور

یکی دیگر از مهم ترین دوره های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان، دوره ی پژوهش محور می باشد. در این نوع دوره ها، معمولا دانشجو موظف است در طول دوره ی تحصیل در انگلستان مقطع کارشناسی‌ ارشد، پژوهش ها و تحقیقاتی را در زمینه ی رشته ی خود انجام داده و نتایج تحقیقات خود را در قالب پایان نامه ارائه داده تا بتواند مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه مورد نظر اخذ نماید. پژوهش هایی که در طی دوره های پژوهش محور مقطع کارشناسی ارشد توسط دانشجویان انجام می شود، به آن ها کمک می کنند تا راحت تر بتوانند وارد مقطع دکترا در دانشگاه خود یا دیگر دانشگاه های واقع در کشور انگلستان شوند. هر چقدر که سطح علمی دانشجو در طی دوره‌ ی کارشناسی ارشد بالاتر باشد، دانشجو راحت تر می تواند پذیرش مقطع دکترا را از دانشگاه های مورد نظر خود در این کشور اخذ نماید. بسیاری از دانشگاه های کشور انگلستان، دانشجویان باهوش و رنکینگ یک دانشگاه را به طور مستقیم برای گذراندن دوره ی دکترا انتخاب کرده و حتی آن ها را بورسیه می کنند. این موضوع باعث شده است تا رقابت بین دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد برای دستیابی به رتبه ها و رنکینگ های بالاتر بیشتر باشد.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *