همه چیز درباره کشور آمریکا

کشور آمریکا که در قاره آمریکا واقع شده و یک کشور مستقل است که در بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام قرار دارد. آمریکا یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن جهان به حساب می‌آید. این کشور ۲۸ ایالت و دو فدرال دارد. با اینکه آمریکا جاذبه‌های توریستی زیادی ندارد، اما به دلیل اینکه کیفیت زندگی در آن بالا است، هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به آن مهاجرت می‌کنند.

مساحت ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد است و از این رو جزو چهار کشور وسیع جهان به حساب می‌آید. واشینگتن دی سی پایتخت کشور آمریکا است. بسیاری این کشور را تحت عنوان سرزمین فرصت‌ها می‌شناسند. زیرا این کشور به لحاظ اقتصادی، آب و هوا، کیفیت آموزشی، وضعیت سلامت، مهارت ها، تحصیلات، و بسیاری از موارد دیگر در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد. از آنجایی که افراد زیادی از کشورهای مختلف به آمریکا مهاجرت کرده اند، با اینکه زبان اصلی آمریکا انگلیسی است، اما زبان‌های دیگری نیز در این کشور صحبت می‌شوند. زبان‌های رایجی که در آمریکا صحبت می‌شوند شامل زبان فرانسوی، اسپانیایی، چینی، و آلمانی است. ما در این مقاله قصد داریم هر آنچه را که نیاز دارید درباره کشور آمریکا بدانید، در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشور آمریکا

در طول هر سال جشن‌های متعددی در آمریکا برگزار می‌شود که این جشن‌ها عمدتا در سطح ملی و بین المللی هستند. این تعطیلات شامل تعطیلات فدرال، تعطیلی سال نو، تعطیلی به مناسبت تولد جرج واشنگتن، جشن استقلال آمریکا، روز کارگر، روز کلمبوس، روز شکرگزاری، روز کهنه سربازان و روز کریسمس است. در رابطه با اجتماع در آمریکا، در زمان معرفی در محیط‌های اجتماعی افراد نباید از لقب‌های حرفه‌ای استفاده کنند. این در حالی است که از عناوین و القاب تنها در محیط‌های کار و حرفه‌ای استفاده می‌شود.

دوستان و آشناها همدیگر را با نام کوچک صدا می‌کنند. همچنین در آمریکا بسیاری از افراد از نام مستعار استفاده می‌کنند و این مسئله بسیار رواج دارد. افرادی که برای اولین بار یکدیگر را می‌بینند بهتر است که به هم لبخند زده و به چشم همدیگر نگاه کنند. دست دادن بیشتر در محافل دوستانه و صمیمی صورت می‌گیرد. در این محافل، معرفی افراد به طور دوستانه و غیر رسمی است. در زمانی معرفی افراد به یکدیگر، باید نام کامل آن‌ها گفته می‌شود.

همچنین آمریکایی‌ها بسیار رک و راست هستند و اصلا چیزی به نام تعارف در فرهنگشان ندارند. به همین دلیل، ممکن است که خیلی صریح حرفشان را به شما بگویند. آمریکایی‌ها گاهی اوقات کمی پرخاشگر هستند. آن‌ها در زمان حرف زدن با یکدیگر معمولا یک فاصله یک متری را حفظ می‌کنند و خیلی به هم نزدیک نمی‌شوند. همچین آن‌ها در محیط‌های کاری بسیار رسمی هستند، و در چنین محیط‌هایی به یکدیگر کادو نمی‌دهند. علت این امر هم سیاست ضد رشوه است. همچنین اگر قصد دارید که در آمریکا به کسی هدیه بدهید به هیچ عنوان از پول نقد استفاده نکنید.

آمریکای‌ها زمانی که از فردی دعوت می‌کنند که به رستوران بیاید، هزینه وی را پرداخت می‌کنند. در زمان سرو غذا چنگال را در دست چپ و چاقو را در دست راست می‌گیرند. همچنین آن‌ها در بسیاری از مواقع از کارد و چنگال استفاده نمی‌کنند و با دستشان غذا را می‌خورند. در زمان غذا خورد در آمریکا آرنج را روی میز نمی‌گذارند. در آمریکا یکی از رفتارهای زشت و زننده، تف کردن است. همچنین نباید درباره مسائل سیاسی یا جنسی بحث و جدل کنید. 

در کشور آمریکا نباید در هر مکانی سیگارتان را روشن کنید. حتما در زمان قرار و حضور در جلسات آن تایم باشد. زیرا آمریکایی‌ها تاخیر را نوعی بی‌احترامی و بی‌ادبی می‌دانند. در جلساتی که رسمی است، نباید مدت جلسه طولانی باشد. در جلسات رسمی، رفتار افراد باید حرفه‌ای باشد زیرا هدف انعقاد قرار و رسیدن به توافق است نه تعامل. آمریکایی بسیار خوش بین و سخت کوش هستند. این دو نقطه مثبت باعث شده که در بسیاری از مراحل زندگی موفق باشند.

جغرافیا طبیعی و انسانی ایالات متحده آمریکا

آمریکا سومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت جغرافیایی است. اگر بخواهید وسعت آمریکا را تصور کنید باید بگوییم که ایران از نظر وسعت یک ششم آن است. مساحت این کشور ۹.۸۳۴ میلیون کیلومتر مربع است. این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی در نیمکره غربی کره زمین واقع شده است. دو کشور کانادا و مکزیک هم مرز آمریکا هستند. اقیانوس آرام در غرب این کشور و اقیانوس اطلس در شرق آن قرار دارد. همچنین آلاسکا کانالی بین مرز راهی آمریکا و روسیه به حساب می‌آیند. بزرگترین ایالت آمریکا آلاسکا، و کوچکترین ایالت آن رودآیلند است. بخش‌هایی از رشته کوه‌های راکی نیز در غرب کشور آمریکا واقع شده اند. همچنین رودخانه میسیسیپی که چهارمین رودخانه بزرگ جهان است در آمریکای شمالی قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سال ۲۰۲۱، حدود ۳۳۱.۹ میلیون نفر در آمریکا زندگی می‌کنند. در آمریکا نژادها بسیار متنوع هستند زیرا بیشتر مردمی که در آن ساکن اند، از کشورهای دیگر به آن مهاجرت کرده اند. شهر نیویورک در آمریکا پرجمعیت‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید. زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی است و اکثریت مردم آمریکا به این زبان تسلط دارند. با این حال زبان‌های دیگری مانند زبان‌های اروپایی، زبان اسپانیایی و زبان‌های آسیایی در کشور صحبت می‌شود. دین رسمی در آمریکا وجود ندارد اما اکثریت مردمی (حدود ۷۰ درصد) دینشان مسیحیت است.

آب و هوا

آمریکا از نظر وسعت جغرافیایی سومین کشور بزرگ جهان به حساب می آید. به همین دلیل، آب و هوا در بخش های مختلف این کشور متفاوت است. بیشتر مناطق غربی در آمریکا، هوای گرمتری دارند. معمولا مناطق شمالی آمریکا زمستان های بسیار سختی را می گذراند و میزان بارش برف در آن بسیار زیاد است. اما تابستان ها در این منطقه آب و هوا بسیار مطلوب است. در مناطق جنوبی و غربی این کشور، زمستان ها معمولی و تابستان ها خیلی گرم است.

جمعیت

آمریکا حدود ۳۳۱.۹ میلیون جمعیت دارد. در این کشور مردم با مذاهب، نژاد ها و رنگ پوست های مختلفی زندگی می کنند. حدود ۷۰ درصد از آمریکایی دینشان مسیحیت است اما دین های دیگری نیز در آمریکا وجود دارد.

ایالت های آمریکا

آمریکا در واقع دارای یک حکومت فدرال است و ۵۰ ایالت دارد. مرکز این کشور واشنگتن دی سی است. ایالت های ای کشور شامل، آلاباما، آلاسکا، آریزونا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، کنتیکت، دلاویر، فلوریدا، جورجیا، هاوایی، آیداهو، ایلینویز، ایندیانا،آیوا، کانزاس، کنتاکی، لوئیزیانا، مین، مریلند، ماساچوست، میشیگان،مینه سوتا، میسیسیپی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، نوادا، نیوهمشایر، نیوجرسی، نیومکزیکو، نیویورک، کارولینای شمالی، داکوتای شمالی، اوهایو، اوکلاهاما، اورگن، پنسیلوانیا، رودآیلند، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزارس، یوتا، ورمونت، ویرجینیا، واشنگتن، ویرجینیای غربی، ویسکانسین و وایومینگ می شود. از میان این ایالت ها، ایالت های کالیفرنیا،نیویورک، واشنگتن، جورجیا و تگزاس معروف ترند.

۱۰ شهر بزرگ کشور آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای پهناور است که شهرهای زیادی را در خود جای داده است. از بزرگترین شهرهای آمریکا به لحاظ جمعیتی می توان به نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، هیوستون، فیلادلفیا، فینیکس، سن آنتونیو، سن دیگو، دالاس و سن خوزه اشاره کرد.

شهرهایی با بیشترین جمعیت ایرانیان ساکن در آمریکا

ایرانیان به طور کلی در ۵ ایالت آمریکا بیشتر از سایر بخش های ساکن هستند. این ایالات شامل تگزاس، کالیفرنیا، واشنگتن، نیویورک و ویرجینیا می شود. در میان این ۵ ایالت بیشتر ایرانیان در کالیفرنیا زندگی می کنند.

گران ترین و ارزان ترین شهر های آمریکا را بشناسید

گرانترین شهر آمریکا شهر نیویورک است. در این شهر هزینه اجاره خانه و خوراک بسیار بالا است. بعد از نیویورک، شهرهای مانند سانفرانسیسکو،منهتن، جونیو و هونولولو جزو گرانترین شهرهای آمریکا به حساب می آیند.

ارزانترین شهرهای آمریکا شامل هانتس ویل، فورت وین، کواد سیتی، هیکری، دمو این لوآ، گرین بی، گرند رپیدز، ساوث بند، پیتسبورگ و فایت ویل می شوند.

سیستم سیاسی کشور آمریکا

حکومت آمریکا در واقع یک جمهوری مشروطه فدرال به حساب می آید. رئیس دولت در آمریکا رئیس جمهور آن است. دولت فدرال در رابطه با حاکمیت با دولت های ایالات شریک است. رئیس جمهور قوه مجریه را مدیریت می کند. دو قوه مقننه و قوه قضایی در آمریکا مستقل هستند.

وضعیت اقتصادی ایالات متحده آمریکا

آمریکا یک کشور پیشرفته و توسعه یافته می باشد که دارای اقتصاد آزاد است. همچنین این کشور در جهان بزرگترین تولید ناخالص داخلی را دارد. آمریکا یکی از کشورهای ثروتمند جهان به حساب می آید. به لحاظ برابر در قدرت خرید، آمریکا دومین کشور بزرگ در جهان به حساب می آید. می توان گفت که آمریکا تز نظر اقتصادی قدرتمندترین کشور جهان به حساب می آید. این کشور در خیلی از زمینه ها از جمله تجهیزات پزشکی، هوش مصنوعی، داروسازی، رباتیک، صنایع فضایی و بسیاری از زمینه های دیگر حرف را در جهان می زند. همچنین آمریکا بزرگترین صادر کننده در جهان است.

نرخ مالیات در کشور آمریکا

در آمریکا نیز مانند هر کشور دیگری از مردم و کسب و کارها مالیات گرفته می شود. در آمریکا دولت مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر فروش، مالیات بر ارث، مالیات بر مصرف کالاهای لوکس، مالیات بر مصرف کالاهای مضر مانند سیگار، مالیات بر سود سرمایه گذاری، مالیات بر املاک و مستغلات، مالیات بر حقوق و مالیات بر سفر گرفته می شود. میزان مالیات در آمریکا متغیر است و بستگی به میزان درآمد فرد در طول سال یا میزان دارایی یا کالاهای خریده شده دارد.افراد موظف هستند که هر ساله مالیات خود را پرداخت کنند تا مشمول جریمه نشوند.

واقعیت های جالب درباره کشور آمریکا

یک سری واقعیت های جالب در آمریکا وجود دارد که دانستن آن‌ها بد نیست. آمریکایی بیشترین غذایی که در روز صرف میکنند، پیتزا است. متوسط پیتزایی که آمریکایی ها در هر روز مصرف می کنند، ۷۴۰.۴۰۰ متر مربع است. حدود ۷ درصد آمریکایی بر این باورند که حمام چیز مضری است و ادعا می کنند که هرگز حمام نکرده اند. همچین هر ساله جمعیت زیادی در آمریکا به دلیل استشمام کردن دود سیگار، از بین می روند. 

مصرف شکلات در آمریکا بالا است و در هر ثانیه حدود ۴۵ کیلو شکلات در این کشور مصرف می شود که این عدد بسیار بزرگی است. نکته ای که از همه جالب تر است این می باشد که یک سیاه پوست اولین برده دار در آمریکا بوده است. میزان چاقی در آمریکا زیاد است و یک سوم مردم آمریکا چاق هستند. آمریکا بیشترین زندانیان را در جهان دارد. حدود نیمی از نوزادان در آمریکا از مادران مجرد متولد می شوند.

روش های مهاجرت به آمریکا

آمریکا یک کشور پیشرفته و مدرن است، و بسیاری از مردم در سراسر جهان آرزو دارند که به این کشور مهاجرت کنند. راه های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. روش های گرفتن ویزای آمریکا شامل ویزا برای اقوام درجه یک، ازدواج با یک شهروند آمریکایی، ویزای نامزدی و ویزا از طریق لاتاری اشاره کرد.

در ویزای برای اقوام باید افراد درجه یک تان مانند پدر، مادر، فرزند، برادر یا خواهر در آمریکا مقیم باشند. سپس آنها می‌توانند با دارا بودن یک سری از شرایط برای شما درخواست ویزا کنند.

همچنین اگر شما با یک آمریکایی یا فرد که اقامت آمریکا را دارد(گرین کارت) ازدواج کنید، می توانید ویزای شهروندی این کشور را دریافت کنید. نوعی دیگر از ویزا وجود دارد که به آن ویزای نامزدی می گویند. در این نوع ویزا شما هنوز با فردی ازدواج نکرده اید اما با او قرار ازدواج گذاشته که بعد از ورود به آمریکا با او ازدواج کنید. در این حالت به شما یک ویزای ۹۰ روزه داده می شود که وارد خاک آمریکا شوید و در آن مدت شما باید ازدواج کنید. در غیر این صورت ویزای شما باطل شده و قابل تمدید نیست.

آخرین راه ورود به خاک آمریکا از طریق برنده شدن در لاتاری است. لاتاری در واقع یک برنامه است که به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا صورت می گیرد و هر ساله ۵۵ هزار نفر به صورت تصادفی برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می شوند. فقط باید کمی شانس داشته باشید تا شما نامتان بین این ۵۵ هزار نفر در بیاید. این روش ارزان ترین راه برای گرفتن ویزای آمریکا است. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا از این طریق ویزای آمریکا را می گیرند.

در پایان

 اِلو ویزا با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *