همه چیز درباره کشور پرتغال

یکی از رویایی‌ترین کشورهای جهان پرتغال است. خیلی‌ها این رویا را دارند که به پرتغال سفر کرده و در آن زندگی کنند. دلیل این اشتیاق بالا بودن سطح زندگی در پرتغال است. پرتغال یکی از کشورهای اروپایی بوده و جزو اتحادیه اروپا است. مساحت این کشور ۹۱۸۸۵ کیلومتر مربع است. سال‌های زیادی است که پرتغال نظر بسیاری از مردم را در سراسر جهان به خود جلب نموده است. کم شدن نرخ جمعیت در این کشور باعث شده که هرساله دولت مهاجرین زیادی را از کشورهای دیگر جذب کند. لیسبون پایتخت پرتغال است. این شهر یکی از شهرهای بزرگ پرتغال به حساب می‌آید. از نظر جغرافیایی این شهر در بخش جنوبی کشور پرتغال قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم هر آنچه را که شما نیاز دارید درباره کور پرتغال بدانید در اختیارتان قرار دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

فرهنگ و آداب رسوم مردم کشور پرتغال

قبل از مهاجرت به هر کشوری، گام نخست این است که درباره فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور اطلاعاتی را به دست آورید.

در کشور پرتغال، زندگی در سکوت می‌گذرد. به عبارت دیگر، زمانی که شما وارد این کشور می‌شوید، متوجه سکوت زیادی در آن خواهید شد. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر شما در پرتغال ترافیک آنچنانی نخواهید دید. در این کشور مردم بدون هیچگونه هیاهو و عجله‌ای زندگی‌شان را پیش می‌برند. این کشور به لحاظ فرهنگی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شهرهایی مانند پورتو، لیسبون و گویمارس شهرهای ارزشمند پرتغال بوده و بسیاری آن‌ها را پایتخت‌های فرهنگی اروپا می‌دانند. مردم پرتغال به هنر بسیار اهمیت می‌دهند و درک عمیقی از آن دارند.

رژیم غذایی اصلی در بین پرتغالی ها، رژیم غذایی دریایی است. این رژیم قرن هاست که در پرتغال دنبال می‌شود. به همین دلیل از جمله محبوب‌ترین غذاهای پرتغال می‌توان به ماهی ساردین، خرچنگ دریایی، میگو، هشت پا و مارماهی اشاره نمود. محبوب‌ترین ورزش در بین پرتغالی‌ها ورزش فوتبال است. پرتغالی به نوعی عاشق فوتبال هستند. همچنین در برخی از شهرهای پرتغال، برخی‌ها به گاو بازی علاقه دارند و این کار را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند.

مردم پرتغال، در واقع مردم بسیار مهمان نوازی هستند. آن‌ها بعد از کمی تعامل با شما خیلی راحت شما را با نام کوچک‌تان صدا می‌زنند و این اکثرا برای مهاجران خوشایند است. زیرا آن‌ها در پرتغال احسای راحتی می‌کنند. نکته دیگر درباره مردم پرتغال این است که آن‌ها بسیار برون گرا هستند.

جغرافیایی طبیعی و انسانی کشور پرتغال

در یک طرف کشور پرتغال اقیانوس آتلانتیک وجود دارد و همسایه آن کشور اسپانیا است. از نظر موقعیت جغرافیایی، کشور پرتغال در قسمت غرب اروپا واقع شده است. مساحت کشور پرتغال ۹۱۹۸۵ کیلومتر مربع است. از نظر مساحت جغرافیایی، کشور انگلستان یک چهارم از آن بزرگتر است. رود تژو در پرتغال قرار دارد. این رود یکی از رودهای بزرگ اروپا به حساب می‌آید. این رود اهمیت بسیار زیادی در آبیاری مزارع در پرتغال دارد. دومین رود بزرگ پرتغال رود دوروبا است. این رود از قسمت شمالی کشور پرتغال شروع شده و وارد اقیانوس اطلس می‌شود.

زبان اصلی مردم پرتغال، زبان پرتغالی است. بیشتر مردم پرتغال مسیحی کاتولیک هستند. بیشتر پرتغالی‌ها غسل‌هایشان را در کلیسا انجام می‌دهند. از این رو، بیشتر جشن‌هایی که در پرتغال گرفته می‌شود با دین مردم این کشور ارتباط مستقیمی دارد.

آب و هوا

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای مهاجرت به کشور آب و هوای آن است. در قسمت‌های شمالی کشور پرتغال کوه‌های بلندی قرار دارند. در این منطقه جنگل‌ها بخش زیادی از منطقه را پوشانده اند. آب و هوا در این منطقه معتدل است. به طور کلی، از آنجایی که اقیانوس اطلس همجوار با کشور پرتغال است، آب و هوای این کشور را بسیار تحت تاثیر قرار داده است. آب و هوای پرتغال معتدل و مرطوب است. در این فصل زمستان به آن معنا وجود ندارد. به همین دلیل از نظر آب و هوا، این کشور سه فصل پاییز، تابستان و بهار را دارد.

جمعیت

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده در کشور پرتغال، حدود ۱۰.۳۳ میلیون نفر زندگی می‌کنند. زبان رسمی پرتغالی‌ها زبان پرتغالی است. بیشتر مردم این کشور مسیحی از نوع کاتولیک هستند و بسیار به دینشان اهمیت می‌دهند.

ایالت های پرتغال

پرتغال به لحاظ تقسیمات داخلی دارای ۵ منطقه و دو بخش خودمختار میباشد. ۵ منطقه الی پرتغال شامل ناحیه لیسبون، ناحیه آلنتخو، ناحیه شمال، ناحیه مرکز و ناحیه آلگاروه می‌شود. دو منطقه خودمختار پرتغال شامل جزایر مادیرا و مجمع الجزایر آزور هستند.

۱۰ شهر بزرگ کشور پرتغال

در اینجا قصد داریم شما را با ده از بزرگترین شهرهای پرتغال آشنا کنیم.

اولین شهر لیسبون است که مرکز پرتغال است. این شهرها امکانات رفاهی، اجتماعی و بهداشتی بسیار سطح بالایی دارد. درصد بالایی از پرتغالی‌ها در این شهر زندگی می‌کنند. از دیگر شهرهای بزرگ پرتغال می‌توان به آویرو، براگا، کویمبرا، ایوورا، فارو، گویمارائس، پورتو، ویلا نوا دگایا و ویزیو اشاره کرد.

شهرهایی با بیشترین جمعیت ایرانی ساکن در پرتغال

بیشتر ایرانیان ساکن پرتغال در مرکز آن یعنی لیسبون زندگی می‌کنند. با این حال ایرانی در شهرهای دیگر پرتغال نیز به طور پراکنده زندگی می‌کنند.

گرانترین و ارزان ترین شهرهای پرتغال

همواره برآورد هزینه زندگی برای افرادی که قصد مهاجرت به شهر یا کشور جدیدی را دارند مسئله بسیار مهمی است.

دو شهر لیسبون و پورتو در پرتغال در مقایسه با سایر شهرها گران هستند. . هزینه زندگی در این دو شهر در مقایسه با سایر شهرهای پرتغال بالاتر است.

در شهرهای بژا، سانتاری، گواردا، آلگاروه، کاسترو ماریم و اولاو دا رستوراساو هزینه زندگی نسبت به سایر شهرهای پرتغال پایین‌تر است. لازم به ذکر است که هزینه خرید ملک در این مناطق نسبت به سایر شهرهای پرتغال پایین‌تر است.

سیستم سیاسی کشور پرتغال

حکومت سیاسی پرتغال یک حکومت از نوع دموکراسی پارلمانی است. هر ۵ سال یکبار مردم پرتغال به صندوق‌های رای می‌آیند و برای خود از بین کاندیدها یک رئیس جمهور انتخاب می‌کنند. در حقیقت، مسئول انتخاب رئیس جمهور در پرتغال مردم هستند. قوه مقننه مجلس کشور پرتغال است و ۲۳۰ نماینده در آن شرکت دارند.

وضعیت اقتصادی کشور پرتغال

بیشتر درآمد پرتغال بر اساس خدمات است. اتومیبل‌سازی و تولید نرم‌افزار جز بخش‌های اصلی صنعت این کشور بشمار می‌آیند و تاکنون درآمد خوبی را برای کشور به همراه داشته اند. همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار بر اقتصاد پرتغال، صنعت گردشگری این کشور است. سالانه گردشگران زیادی از این کشور دیدن می‌کنند و این باعث درآمد ارزی زیادی برای دولت این کشور شده است. بخش بزرگی از اقلام پرتغال به کشور اسپانیا صادر می‌شود. همچنین کشورهایی مانند آلمان و فرانسه نیز از مشتریان محصولات پرتغال هستند.

تولید ناخالص کشور پرتغال بر اساس خدمات، صنعت و کشاورزی است. در این کشور مواد شیمیایی، پوشاک، کفش، کاغذ جز محصولات تولیدی هستند و در خارج از کشور مشتریان بالقوه زیادی دارند. به همین دلیل کشور پرتغال در صادرات این اقلام حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به طور کلی، وضعیت اقتصادی کشور پرتغال خوب است و مردم این کشور در رفاه خوبی زندگی می‌کنند.

نرخ مالیات در کشور پرتغال

در کشور پرتغال نیز دولت برای اینکه بتواند بخشی از هزینه خود را تامین کند از مردم و کسب و کارها مالیات می‌گیرد. در مالیات حتی مهاجرین و افرادی که بیش از ۱۸۳ روز زندگی کرده باشند، مشمول مالیات می‌شوند. انواع مالیات در پرتغال شامل مالیات بر درآمد شخصی، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد شرکت‌ها می‌شود. نرخ مالیات در پرتغال متغیر است و بستگی به میزان درآمد اشاخص و کسب و کارها دارد.

واقعیت‌های جالب درباره کشور پرتغال

اگر قصد دارید که پرتغال سفر کنید با به این کشور مهاجرت کنید، یک سری واقعیت‌ها وجود دارد که برایتان جالب خواهد بود.

کشور پرتغال در قاره اروپا واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین کشورهای این قاره به حساب می‌آید. جالب است بدانید که نام کل این کشور برگفته از نام دومین شهر بزرگ آن یعنی شهر پرتو است. از نظر امنیت، کشور پرتغال توانسته رتبه ۱۷ را در جهان کسب کند. جالب است بدانید که زبان پرتغالی تنها مختص کشور پرتغال نیست و این زبان در ۹ کشور دیگر از جمله برزیل صحبت می‌شود. ۱۵ جاذبه مهم در کشور پرتغال قرار دارد که در یونسکو به ثبت رسیده اند. نکته دیگر این است که پرتغال یکی از تولید کننده‌های بزرگ در زمینه کاشی و سرامیک است. به همین دلیل در مرکز این کشور یعنی در شهر لیسبون یک موزه از کاشی و سرامیک وجود دارد. همچنین بزرگترین املت جهان را پرتغالی‌ها درست کرده و آن را در کتاب گینس به ثبت رساندند.

روش‌های مهاجرت به پرتغال

هرساله افراد زیادی به پرتغال مهاجرت می‌کنند. راه‌های مختلف برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد. می‌توان از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج به پرتغال مهاجرت کرد.

مهاجرت کاری

یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور پرتغال از طریق گرفتن ویزای کاری این کشور است. اما صدور ویزا کمی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. برای که بتوانید ویزای کار پرتغال را بگیرید، در ابتدا یک کارفرمای پرتغالی باید به شما دعوت نامه بدهد. این بدان معنی است که او به تخصص شما نیاز دارد. سپس شما می‌توانید با کمک آن دعوتنامه به سفارت پرتغال مراجعه کرده و در خواست ویزای کاری بدهید. اگر موفق به گرفتن این ویزا شوید، می‌توانید تابعیت کشور پرتغال را به دست آورید.

مهاجرت تحصیلی

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور پرتغال از طریق تحصیل است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده در این زمینه سالانه حدود ۵۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های پرتغال پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل می‌شوند. این کشور به لحاظ تحصیل یکی از کشورهای مقرون به صرفه اروپایی به حساب می‌آید. به طور میانگین یک دانشجو در پرتغال در هر ماه چیزی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه دارد. شهریه‌های دانشگاه‌های پرتغال سالیانه ۱۵۰۰ یورو در مقطع کارشناسی است. هزینه دانشگاه‌های پرتغال در مقایسه با هزینه دانشگاه سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. جنبه مثبت تحصیل در کشور پرتغال این است که در دانشگاه‌های پرتغال تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. از دیگر دلایلی که دانشجویان را به سمت تحصیل در پرتغال می‌کشاند این است که پرتغال عضو شنگن است و آن‌ها از طریق اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌توانند به کشورهای عضو شنگن سفر کنند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت

از دیگر راه‌های مهاجرت به پرتغال، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری می‌تواند از طریق ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در بخش میراث فرهنگی و دولتی و سرمایه‌گذاری به صورت تمکن مالی باشد. همچنین می‌توان از طریق خرید ملک در پرتغال به این کشور مهاجرت کرد. برای این منظور بهتر است با یک وکیل حرفه‌ای و کاربلد مشاوره کنید تا بهترین راه را پیش رویتان بگذارد.

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *