کشور رومانی و روش های مهاجرتی و هزینه ها

هر چه در مورد مهاجرت به کشور رومانی لازم هست در این مطلب می تونید پیدا  کنید.

فهرست مطالب

اطلاعات کلی

  • قاره : اورپا

  • پایتخت : بخارست

  •  واحد پول: لئو (RON)

  • ساعت جهانی :   ۳+

  • پیش شماره :  ۴۰+

  • مذهب : مسیحی

  • حکومت : جمهوری نیمه ریاستی متمرکز

موقعیت جغرافیایی

این کشور در جنوب شرقی اروپا، پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است.

قشنگی های رومانی

روش های ورود به کشور رومانی

تحصیلی

کشور رومانی یکی از کشورهای محبوب برای ادامه تحصیل دانشجویان در منطقه اروپا به شمار می‌رود. رومانی به عنوان نقطه تلاقی اروپای مرکزی و اروپای شرقی و ناحیه بالکان محسوب می شود. بسیاری از آثار دیدنی، مکان‌های گردشگری و جاذبه‌های طبیعی متعلق به قرون وسطی در مناطق مختلف کشور رومانی قابل مشاهده هستند. فرهنگ و تمدن مردمان رومانی بسیار غنی بوده و ریشه در دیرینه این سرزمین دارد. چشم اندازهای بسیار زیبا از کلیسا، صومعه، کوهستان و شهرهای با منظره های قرون وسطایی، جذابیت بی ‌نظیری در کشور رومانی ایجاد کرده‌اند.

آنچه دانشجویان بین المللی را برای ادامه تحصیل به کشور سوق می‌دهد، پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سیستم آموزشی کشور رومانی تحصیل به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا رومانیایی را ارئه داده است. ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

کاری

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور رومانی از طریق کار است. کار در کشور رومانی به طور کلی بر اساس توان اشخاص تعیین می‌شود در نظر داشته باشید که شاید ویزای کاری کشور رومانی به سادگی به دست شما نرسد اما از دسته روش‌های بسیار عالی محسوب می‌شود که می‌تواند منجر به اقامت دائم این کشور شود. شما به دو صورت می‌توانید از طریق کار به کشور رومانی سفر داشته باشید. شایان ذکر است که کار در کشور رومانی براساس موقعیت‌های مختلفی ارزیابی می‌شود.

برای مشاوره در زمینه این کشور پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره داشته باشیم تا تمامی راه های که شما می تونید اقدام کنید بررسی شود بهترین تصمیم بگیرید برای مهاجرت به این کشور.

سرمایه گذاری

در بین روش‌های مختلفی که برای مهاجرت به کشور رومانی دیده می‌شود سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن با آینده‌ای روشن است. دولت کشور رومانی بسیار علاقه به وسعت طرح‌های دولتی و تجاری خود دارد و در این زمینه نیز قوانین جدیدی دیده می‌شود. خرید ملک یا ثبت شرکت  خرید اوراق و غیره.

پناهندگی

یکی از روش های ورود به این کشور هست که اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم برای درک بهتر این که چرا پیشنهاد نمی کنیم این روش این مطلب مطالعه کنید.

چرا پناهندگی نه ؟؟؟؟

ازدواج

به طور کلی وقتی صحبت از مهاجرت به کشور رومانی از طریق ازدواج می شود با دو دسته افراد روبرو هستیم.

دسته اول افرادی هستند که خود تابعیت کشور رومانی را دارند اما همسر آن‌ها یک فرد غیر رومانیایی است، دسته دوم افرادی هستند که خود تبعه کشور رومانی نیستند اما قصد دارند با یک فرد از تبعه این کشور وصلت نماید. در هر دو دسته اگر هدف اصلی اقامت کشور رومانی باشد نیاز است که سند ازدواج به صورت رسمی وجود داشته باشد.

باید مستندات و سوابق ب طور دقیق ارائه شود در این زمینه گفتار و ادعا بدون مدرک معتبر وارد نیست. در صورتی که ازدواج در یک فضای واقعی صورت بگیرد ارائه مدرک کاری آسان و بدون خطر خواهد بود. حال سوال اینجاست که چرا اخذ ویزای ازدواج کشور رومانی دشوار است؟ دولت کشور رومانی با توجه به اینکه از حسن نیت در ازدواج اطمینان ندارد در جدیدترین قوانین خود اعلام کرده است که علاوه بر مدارک ازدواج باید مدارک دیگری نیز ارائه دهید که ثابت نماید ازدواج شما صوری نیست که البته این مدارک به نوبه خود به سختی یافت می‌شود. یکی از بهترین روش‌هایی که پیش روی دارید وجود تصاویر و مدارکی که نشان دهد چطور آشنا شدید و چقدر با هم نامزد بوده‌اید مستندسازی در این مسیر می‌تواند بسیار عالی باشد.

هزینه ها

بخشی از هزینه ها براتون برآورد کردیم تا در در این مورد بهتر بتونید تصمیم بگیرید.

چرا کشور رومانی جز مقصد ها برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

 رومانی کشوری کاملاً زیبا با هزینه های زندگی پایین در بالکان است. زیبایی طبیعی، اخلاق دوستانه مردم، قیمت مناسب و سرعت اینترنت با کیفیت بالا، آن را به گزینه ای قابل تأمل برای مهاجرت به اروپا به ویژه برای افراد متقاضی کسب و کار اینترنتی تبدیل نموده است. از مزایا و نقاط مثبت کشور رومانی برای زندگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کشور رومانی در مقایسه با اروپا، ایالات متحده، کانادا و استرالیا، بسیار ارزان است.
برخلاف آنچه ممکن است به نظر بیاید، رومانی کشوری کاملاً امن است. دراین کشور مورد سرقت، آدم ربایی یا قتل قرار نخواهید گرفت. مردم به طور معمول اسلحه حمل نمی کنند و اگرچه ممکن است برخی از جرم ها در این کشور اتفاق بیفتد، اما به طور کلی این کشور واقعاً امن است و تقریباً خشونت مربوط به اسلحه را به صفر رسانده است. نرخ جنایت در رومانی عدد ۱.۵ به ازای هر صد هزار نفر می باشد و می توان گفت دارای نرخ پایینی در ارتکاب جنایت می باشد.
بیشتر افراد انگلیسی صحبت می کنند. این اصلی ترین زبان خارجی است که در مدارس آموزش داده می شود و بیشتر مردم شهر می توانند انگلیسی صحبت کنند و انگلیسی را درک کنند.

برای بررسی دقیق تر شما برای رفتن به کشور انگلستان به شما پیشنهاد می کنم یه وقت مشاوره بگیرید تا کارشناسان کشور ترکیه با شما صحبت کرده و بهترین نتیجه رو به شما پیشنهاد بدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *