با شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع کالج بیشتر آشنا شویم!

تحصیل در اسپانیا مقطع کالج یکی از مهمترین موقعیت های تحصیلی برای دانشجویان خارجی و بین المللی است. کشور اسپانیا یکی از بهترین و زیباترین کشور های اروپایی محسوب می شود و از تمدن بسیار غنی برخوردار می باشد. بنا های تاریخی و‌ مناظر طبیعی کشور اسپانیا بسیار زیبا و دیدنی هستند و سالانه هزاران نفر توریست و گردشگر برای بازدید از آثار تاریخی و آشنایی با فرهنگ غنی اسپانیا به این کشور مهاجرت می کنند. دانشگاه های کشور اسپانیا از سطح علمی و آموزشی بسیار مناسبی برخوردار هستند و جزء دانشگاه های برتر جهان محسوب می شوند. هزینه تحصیل و زندگی در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشور های اروپایی ارزان تر می باشد و از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می باشد. شرایط اقتصادی مناسب، آب و هوای معتدل، بناهای تاریخی، مناظر طبیعی، مناطق گردشگری، سطح علمی مناسب دانشگاه ها و جشن های مختلف در کشور استرالیا، شرایط بسیار مناسبی را برای مهاجرت دانشجویان به کشور اسپانیا از سراسر جهان فراهم می کند. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات و شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع کالج با شما عزیزان صحبت کنیم. امیدواریم تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

بررسی خصوصیات انواع کالج های اسپانیا به منظور تحصیل در اسپانیا مقطع کالج

دوره آموزشی و تحصیلی دانش آموزان در کشور اسپانیا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مطابق با قانون کشور اسپانیا، افراد باید از سن ۶ سالگی تا سن ۱۶ سالگی تحصیل کنند. تحصیل بعد از سن ۱۶ سالگی در کشور اسپانیا به صورت اختیاری است. دانش آموز بعد از سن ۱۶ سالگی می تواند در دوره های کالج به مدت یک تا دو سال شرکت کند و برای ورود به بازار کار یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، مدرک تحصیلی معتبر را دریافت کند. امروزه تعداد زیادی کالج دولتی و خصوصی در کشور اسپانیا مشغول به فعالیت هستند و در زمینه کاری خود بسیار موفق عمل می کنند. دانشجویان خارجی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های کشور اسپانیا لازم است که یک دوره یک ساله را در کالج تحصیل کنند تا آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود کسب کنند.

 

تحصیل در کالج های دولتی کشور اسپانیا برای افرادی که تابعیت کشور اسپانیا و سایر کشور های اروپایی را دارند رایگان است اما دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل در کالج های کشور اسپانیا باید هزینه بپردازند‌. هر چقدر که سطح علمی و آموزشی کالج بهتر باشد، هزینه تحصیل در آن  بیشتر است. هزینه تحصیل در کالج های خصوصی نسبت به کالج های دولتی کمتر است. دانشجویان خارجی به منظور یادگیری زبان اسپانیایی و امادگی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های کشور اسپانیا باید در کالج های زبان اسپانیایی تحصیل کنند. زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا است. امروزه در تعدادی از دانشگاه های کشور اسپانیا، آموزش به زبان انگلیسی نیز صورت می گیرد. اما در هر صورت دانشجو باید به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند در کشور اسپانیا مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا مقطع کالج

  • فرد باید مدارک هویتی خود را مثل شناسنامه، پاسپورت و چند قطعه عکس را به سفارت اسپانیا در کشور خود ارائه دهد.

  • ارائه نامه پذیرش در کالج کشور اسپانیا به سفارت

  • ارائه مدارک مالی مثل مدرک تمکن مالی و صورت حساب به سفارت

  • ارائه مدارک پزشکی مربوط به سلامت جسمی و روحی فرد به سفارت

  • ارائه مدارک مربوط به نامه های محضر مثل رضایت والدین و…

  • ارائه مدارک مربوط به سوابق بیمه و کاری فرد به سفارت

آشنایی با برخی از انواع کالج های دولتی و خصوصی کشور اسپانیا به منظور تحصیل در اسپانیا مقطع کالج

  • کالج IED بارسلونا

برنامه آموزشی در این کالج نسبت به سایر کالج های کشور اسپانیا منسجم تر است. در این کالج دروسی مثل گرافیک، انواع طراحی داخلی و خارجی ارائه می شود. در این کالج به صورت تخصصی دروس رشته صنایع خلایق ارائه می شود.

  • کالج BAU بارسلونا

این کالج یکی از مهمترین کالج های کشور اسپانیا محسوب می شود. هدف از تاسیس این کالج آمادگی، افزایش مهارت و توانایی  دانش آموزان و دانشجویان در زمینه هنر و معماری می باشد. بعد از اینکه دانشجو دوره تحصیلی خود را در کالج به خوبی گذراند و نمره قبولی در این دوره کسب کرد مدرک معتبری برای او صادر می گردد.

  • کالج بین المللی بارسلونا در کشور اسپانیا

در این کالج فازهای تحصیلی مختلف مثل فاز آشنایی با دروس مهندسی، فاز آشنایی با انواع دروس علوم انسانی و فاز آشنایی با دروس پزشکی برگزار می شود. کالج بین المللی بارسلونا در کشور اسپانیا به عنوان یکی از مهمترین و معتبرترین کالج های کشور اسپانیا محسوب می شود و شرایط بسیار مناسبی را برای آموزش زبان اسپانیایی فراهم می کند. دانشجویان و دانش آموزان در این کالج می توانند با دروس رشته تحصیلی خود تا حدودی آشنا شوند و به زبان اسپانیایی مسلط شوند.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *