ویزای کاری ویژه مهندسان برای کشور آلمان

جاب آفر آلمان ویژه مهندسان

آشنایی  با کشور  آلمان

کشور آلمان در قاره اروپا، عضو حوزه شنگن است. و پایتخت این کشور برلین  می باشد ، واحد پول این کشور یورو هست.  آلمان (کشور قانون مدار و سرد اروپا) پرجمعیت ترین کشور اروپایی با ۸۳ میلیون جمعیت و یکی از مقاصد جهانگردان و مسافران در دنیاست. این کشور هفتمین کشور توریست پذیر دنیا محسوب می شود. این کشور از ۱۶ ایالت تشکیل شده است که معروفترین آنها برلین، هامبورگ و برمن هستند. بیشترین مرز کشوری را در اروپا آلمان دارد که با معتبرترین کشورهای اروپا نیز همسایه است.

این کشور در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در کشور آلمان

کشور آلمان از کشور های برتر و رو به رشد از نظر کیفیت زندگی و قدرت خرید عالی  می باشد و این نشان از این مورد را می دهد که نرخ بیکاری در این کشور پایین هست (۳.۴) می باشد این خبر خوبی برای افرادی که به کشوری که عضو اتحادیه اروپا می باشد و رشد اقتصادی عالی هم دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت هست.

این یک واقعیت است که هزینه زندگی در یک شهر کوچکی مثل لایپزیگ در مقایسه با شهرهای بزرگی مثل برلین و هامبورگ خیلی ارزان می باشد اما نکته ای که نباید از نظر دور کرد، مزیتی است که شهرهای بزرگ با آپشن های امکاناتی متعدد در اختیار افراد قرار می دهند.

هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملا منطقی است. در کل برای پوشش مخارج زندگی در این کشور در سال ۲۰۲۱ ماهیانه در حدود ۸۵۳€ (یورو) تمکن مالی نیاز است. هزینه های مربوط به غذا، اجاره بها، قبض های خدمات شهری، لباس ها و تفریح اساسا همسو و هماهنگ با هزینه متوسط در اتحادیه اروپایی است. فقط یادآوری می شود که اجاره ماهیانه در آلمان گران ترین هزینه مربوط به هزینه زندگی در این کشور محسوب می گردد.

دستمزد و درآمد در مشاغل مختلف

کشور آلمان نیز از جمله کشورهایی است که قانونی مبنی بر حداقل دستمزد دریافتی افراد شاغل دارد و این به این معنی است که هر کسی که در آلمان کار می کند باید در ماه درآمدی معادل حداقل دستمزد تعیین شده داشته باشد. این مبلغ در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ از ۹.۱۹ یورو به ۹.۳۵ یورو افزایش یافته است و طبق این قانون وزارت کار این کشور هر فرد شاغل در آلمان که دارای ۱۸ سال سن یا بیشتر باشد و ۴۰ ساعت در هفته به کار بپردازد، بیش از ۱۵۰۰ یورو در ماه درآمد دارد و کارفرمایانی که حداقل دستمزد را به کارمندان خود نپردازند، امکان دارد از ۳۰۰۰۰ یورو تا حداکثر ۵۰۰۰۰۰ یورو جریمه شوند.

شاغلین در آلمان، معمولاً ۳۸۱۰ یورو در ماه درآمد متوسط دارند. میزان میانگین حقوق‌ها در کشور آلمان، در کمترین حالت حدود ۹۶۰ و در بیشترین حالت حدود ۱۷۰۰۰ یورو در ماه است.

لیست مشاغل مهندسی مورد نیاز آلمان

کشور آلمان برای تامین نیروی متخصص مورد نیاز از کشور های دیگر اقدام به جذب نیرو انجام می دهد که موسسه بین المللی الو ویزا برای تامین نیروی مورد نظر با مکاتبات فراوان راهی برای شما دوستان فراهم کرده که لیست مورد نظر را در عکس پایین می توانید مشاهده کنید. که در ادامه لیست مشاغل تخصصی را می بینید.

رشته مکانیک

رشته کامپیوتر / IT

رشته برق

رشته الکترونیک

شرایط اولیه ویزای کار آلمان ویژه مهندسان

برای مهندسان کشور عزیزمان باید شرایط زیر را داشته باشند تا برای جاب آفر اقدام کرد و برای مهاجرت به صورت کاری با درآمدثابت به کشور آلمان اقدام کرد.

۱. شرایط سنی زیر ۴۴ سال باشد

۲. مدرک تحصیلی کارشناسی رشته های ( مکانیک ، برق ، الکترونیک وکامپیوتر)

۳ . ۳ سال سابقه کار

۴. مدرک زبان آلمانی B1

بلو کارت

طی سال های اخیر اروپا با کمبود نیروی کار جوان و متخصص مواجه شده است. اتحادیه اروپا را برآن داشت تا با توجه به برنامه آینده اقتصادی کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۷ میلادی طراحی را با الهام از گرین کارت (کارت سبز) آمریکا و با استفاده از سمبل پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است به نام بلوکارت آلمان یا همان کارت آبی ارائه نمود.

با استفاده از این بلوکارت نیروهای کاری و دارای تخصص غیر عضو اتحادیه اروپا بتوانند به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا (غیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک) مهاجرت کاری داشته باشند.

اولین کشوری که از طرح کارت آبی تا این لحظه بیشترین استقبال را داشته و اقدامات اولیه اجرای این طرح را انجام داده است، عظیم ترین قطب صنعتی اروپا کشور آلمان می باشد که از ابتدای ماه جولای سال ۲۰۱۲ میلادی این طرح را اجرا نموده است.

بلوکارت اتحادیه اروپا برای آلمان در واقع به منزله یک اجازه کار و اقامت است که برای افراد بسیار ماهر صادر می شود و به آنها اجازه می دهد در مشاغلی که کمبود نیرو داشته یا آینده شغلی مناسبی دارد اشتغال داشته باشند. این کارت به دارنده اجازه می دهد تا در ابتدا تا چهار سال در آلمان زندگی و کار کند و اگر همچنان واجد شرایط باشد، مدت اقامت را تمدید کند.

برای دریافت بلو کارت برای آلمان باید واجد شرایطی از جمله تحصیلات دانشگاهی، سابقه کار و حقوق بالاتر از میانگین ملی باشید.

مزایا و معایب کشور آلمان

مزایا

  • بهترین سیستم حمل و نقل جاده ای در اروپا و ارزان در برخی شهرها
  • تحصیل رایگان در آلمان برای همه

  • نظام درمانی ارزان قیمت و با بهترین امکانات

  • صدور ویزای کار برای افراد خارجی

  • همسایگی کشورهای معتبر اروپا

معایب

  • سختی پیدا کردن شغل در برخی شهرهای آلمان
  • هزینه بر بودن خواندن زبان آلمانی در آلمان

  • هزینه سنگین اجاره منزل در برخی شهرها

در پایان

 خانواده بزرگ و بین‌المللی اِلو ویزا کارگزار و مجری قدرتمند روش‌های مهاجرتی از ایران و خاورمیانه همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق وب سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *