شرایط تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

کشور کانادا، به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا شناخته می شود که در قاره ی پهناور آمریکا واقع شده است. مرکز این کشور شهر اتاوا می باشد ولی بزرگ ترین شهر کشور کانادا، شهر تورنتو است که یکی از برترین دانشگاه های دنیا در این شهر واقع شده است. همچنین شهر های دیگری نیز در این کشور وجود دارند که از دانشگاه های برتر در سطح دنیا برخوردار هستند که از جمله ی آن ها می توان به شهر ونکوور اشاره کرد. برای تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان بایستی یکسری مدارک و مستندات را آماده کرده و تحویل سفارت این کشور دهند تا بتوانند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور کانادا به عنوان یکی از برترین و مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا آشنا کرده و درباره ی شرایط تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

کشور کانادا و شرایط آب و هوایی این کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، کشور کانادا به عنوان یکی از پهناور ترین کشور های دنیا، همواره میزبان خیل عظیم مهاجران بوده است و هر ساله تعداد زیادی از مردم دنیا، به این کشور مهاجرت می کنند. کشور کانادا، پس از کشور روسیه که پهناور ترین کشور دنیا به حساب می آید، از نظر وسعت دومین کشور پهناور کره ی زمین می باشد. به نحوی که یک سر این کشور به قطب شمال منتهی می شود و انتهای دیگر آن که جنوبی ترین قسمت این کشور به حساب می آید، به ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا ختم می شود. قسمت های شمالی این کشور که در نزدیکی قطب شمال قرار دارند، از آب و هوای بسیار سردی برخوردار می باشند. به نحوی که شهر هایی که در این محدوده ی جغرافیایی کشور کانادا واقع شده اند، در بیشتر روز های سال، دمای صفر و زیر صفر را تجربه می کنند. حال آن که هر چقدر که به سمت نواحی جنوبی تر این کشور حرکت می کنیم، آب و هوا معتدل تر و گرم تر می شود. به صورتی که در جنوبی ترین استان های این کشور که در همسایگی ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار دارند، دمای هوا تا ۲۰ درجه ی سانتی گراد هم بالا می رود و آب و هوای گرم و معتدلی بر این منطقه از کشور کانادا حکم فرماست. در هر کدام از شهر های این کشور، دانشگاه های تراز برتر جهانی وجود دارند که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند، می توانند هر کدام از این شهر ها و دانشگاه ها را انتخاب کرده و برای اخذ پذیرش از آن دانشگاه اقدام کنند. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه ها و تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد بیشتر صحبت می کنیم.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا و تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

برای این که بتوان از دانشگاه های کشور کانادا پذیرش گرفت و در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شد، بایستی یکسری مدارک به سفارت این کشور و همچنین دانشگاه مقصد تحویل داد که در زیر به چند مورد از این مدارک و مستندات اشاره می کنیم:

انگیزه نامه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مدارک و مستنداتی که باید توسط دانشجو به سفارت کشور کانادا و دانشگاه های مقصد ارائه شود، انگیزه نامه می باشد. انگیزه نامه در واقع نوشته ای است که توسط دانشجو بایستی نگارش شود و در این نوشته دانشجو باید از قصد و نیت خود برای ادامه تحصیل در کشور مقصد صحبت کند. هر چقدر که انگیزه نامه ی دانشجو از لحاظ نگارشی و همچنین محتوایی، ارزش بالاتری داشته باشد، بدیهی است که اخذ پذیرش از دانشگاه های مقصد در کشور کانادا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کشور کانادا برای این دانشجو راحت تر خواهد بود.

ریز نمرات و معدل دوره های تحصیلی گذشته

برای اخذ ویزای تحصیلی از کشور کانادا و تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید مدارک دوره های تحصیلی گذشته ی خود را به همراه زیر نمرات دروس خود، به صورت ترجمه شده در اختیار سفارت این کشور و دانشگاه مقصد خود در کشور کانادا قرار دهد. بدیهی است هر چقدر که رزومه ی دانشجو بهتر باشد و معدل و ریز نمرات دروس پاس شده ی دانشجو در دوره های تحصیلی گذشته ی او بالا تر باشند، شانس دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و همچنین اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کشور کانادا بیشتر خواهد بود.

مدرک زبان معتبر

یکی دیگر از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان معتبر و مورد تأیید این کشور می باشد. معمولا دانشگاه های این کشور برای تحصیل دانشجویان، مدرک زبان انگلیسی آیلتس را قبول دارند که حداقل نمره ی دانشجو در این آزمون باید ۶ باشد.

در پایان

 اِلو ویزا با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه شماست. برای دریافت مشاوره و آگاهی از شرایط ویژه مهاجرتی می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۹۵۴۱۱ و ۰۲۱۸۸۶۹۶۵۰۷ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق منوی سایت وقت مشاوره بگیرید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
Scan the code