آشنایی با تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد

یکی از بهترین کشور های اروپایی برای تحصیلات تکمیلی، کشور مجارستان می باشد که به دلیل شرایط بسیار خوبی که برای تحصیل دانشجویان در پایه ها و دوره های مختلف تحصیلی فراهم کرده است، به یکی از مهم ترین و اصلی ترین مقاصد دانشجویان خارجی تبدیل شده است و بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی را دارند، کشور مجارستان را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب می کنند. لذا تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد، برای بسیاری از دانشجویان خارجی جالب و جذاب می باشد و بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد، دانشگاه های این کشور اروپایی را مناسب می دانند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد آشنا کرده و درباره ی مزیت های تحصیل در مجارستان، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور مجارستان و دانشگاه های این کشور اروپایی

کشور مجارستان یکی از کشور های تقریبا کوچک اروپایی می باشد که در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر مردم این کشور، به زبان مجاری صحبت می کنند. هر چند که صحبت به زبان های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی نیز در بین مردم این کشور رایج می باشد و با توجه به این که مهاجران زیادی هر ساله از کشور های مختلف دنیا به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند، لذا تنوع زبان ها و فرهنگ های مختلف را در این کشور شاهد هستیم.

مرکز و پایتخت کشور مجارستان، شهر بوداپست می باشد که یکی از زیبا ترین و پر جمعیت ترین شهر های کشور مجارستان می باشد که در حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد. کشور مجارستان، یکی از با اصالت ترین کشور های دنیا به حساب می آید که در این کشور اماکن زیبا گردشگری و سیاحتی بسیاری وجود دارد که توجه توریست ها و جهانگرد ها را به خود جلب کرده است.

در ادامه ی این مقاله و در پاراگراف بعدی در ارتباط با مزیت های تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله در مقطع کارشناسی ارشد صحبت خواهیم کرد.

مزیت های تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد

از جمله ی مهم ترین مزیت های تحصیل در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارا بودن امکانات مناسب در زمینه ی آموزش رشته های مختلف دانشگاهی

یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد، این است که دانشگاه های این کشور از امکانات آموزشی بسیار خوبی برخوردارند و این موضوع سبب شده است تا دانشجویان رشته های مختلف در دانشگاه های این کشور، از نظر امکانات آموزشی مشکلی نداشته باشند و بتوانند با بهره گیری از این امکانات مدرن و به روز دنیا، در زمینه ی افزایش و بالا بردن رتبه ی علمی خود استفاده کنند.

معتبر بودن مدارک دانشگاهی اخذ شده در دانشگاه های کشور مجارستان

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های تحصیل در مجارستان مقطع کارشناسی ارشد، این است که مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های کشور مجارستان، از اعتبار بالایی برخوردار بوده و در بسیاری از کشور های دنیا از جمله کشور ایران معتبر و قابل قبول هستند. لذا دانشجویان می توانند با خیال راحت در دانشگاه های مختلف این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شده و مدرک مورد نیاز خود را از این دانشگاه ها دریافت نمایند.

 

امکان سفر به دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به پاسپورت و ویزا

از جمله ی دیگر مزیت های تحصیل در مجارستان، این است که دانشجویانی که به کشور مجارستان مهاجرت تحصیلی دارند و در این کشور برای مدت زمان معینی مشغول به تحصیل می شوند، می توانند از دیگر کشور های عضو اتحادیه ی اروپا نیز دیدن کنند. کشور هایی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند، دارای مرز های باز می باشند و می توان بدون نیاز به ویزا به این کشور ها سفر کرد.

 

برخورداری از حقوق شهروندی یکسان با شهروندان مجاری

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور مجارستان مشغول به تحصیل می شوند، از حقوق شهروندی کاملا یکسان با شهروندان مجاری برخوردار می باشند و همه ی حقوقی که برای یک شهروند مجاری در حین زندگی در کشور مجارستان و شهر های مختلف این کشور وجود دارد، برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان نیز وجود خواهد داشت.

کلام پایانی

در این مقاله سعی شد تا شما را با کشور مجارستان، به عنوان یکی از بهترین کشور های اروپایی آشنا کرده و درباره ی این کشور توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین در ارتباط با مزیت های تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز صحبت هایی داشتیم. امیدواریم این مقاله مورد تایید شما واقع شود.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *