آشنایی با تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی‌ ارشد

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و آموزشی می باشد. در این کشور دانشگاه‌ های بسیاری وجود دارند که دارای رتبه‌ های برتر در سطح کشور های مختلف دنیا می‌ باشند. این‌موضوع باعث شده‌ است تا بسیاری از افرادی که در کشور های مختلف اروپایی و یا غیر اروپایی زندگی می‌ کنند، به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا بیفتند و در این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی به تحصیل بپردازند. برای تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی‌ ارشد، شرایط خاصی لازم است که دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارند بایستی این شرایط را برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور مهیا سازند. بعلاوه تحصیل در ایتالیا دارای مزایای بسیاری می‌ باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور ایتالیا به‌ عنوان یکی از برترین کشور های اروپایی برای تحصیل در رشته‌ های مختلف دانشگاهی آشنا کرده و درباره مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ایتالیا و شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور

همانطوری که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور های اروپایی در زمینه آموزش رشته‌ های مختلف دانشگاهی می‌ باشد. دانشگاه‌ های کشور ایتالیا از جمله قدیمی‌ ترین و برترین دانشگاه‌ های اروپایی می‌ باشند. این‌ موضوع باعث افزایش رغبت دانشجویان خارجی به تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور شده‌ است. بسیاری از دانشگاه‌ های کشور ایتالیا، هر ساله میزبان خیل عظیمی از دانشجویان خارجی در دانشگاه‌ های خود می‌ باشند. پذیرش دانشجویان خارجی توسط دانشگاه‌ های کشور ایتالیا، برای این دانشگاه‌ ها درآمد زایی بسیار بالایی را به‌ همراه دارد و این موضوع باعث شده‌ است تا بسیاری از دانشگاه‌ های دولتی و خصوصی این کشور اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی و بین‌المللی از سراسر کشور های دنیا نمایند‌. تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی‌ ارشد دارای مزایای بسیاری می‌ باشد. در ادامه این مقاله و در پاراگراف بعدی، درباره مزایای تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی‌ ارشد بیشتر صحبت خواهیم کرد‌.

مزایای تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی‌ ارشد

تحصیل در ایتالیا دارای مزایای بسیاری می‌ باشد که از جمله ی این مزیت‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه بسیار پایین تحصیل در ایتالیا

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مزایای تحصیل در ایتالیا این است که هزینه‌ ی تحصیل در این کشور به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی پائین‌ تر می‌ باشد. این‌موضوع باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان بین‌المللی و خارجی به تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا رغبت نشان دهند.

امکان بورسیه شدن در دانشگاه‌ های مختلف این کشور

یکی دیگر از مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا این است که این امکان برای دانشجویان خارجی و بین‌المللی وجود دارد که توسط این دانشگاه‌ ها بورسیه شده و به‌ صورت رایگان در این دانشگاه‌ ها مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه‌ های کشور ایتالیا برای افزایش سطح علمی دانشگاه خود، همواره به‌ دنبال دانشجویان برتر و نخبه سایر کشور ها بوده‌ اند و هر دانشجویی که بتواند در کشور خود در دانشگاه معتبر و با رنکینگ بالای جهانی تحصیل کند، این امکان برای او وجود دارد که در صورت داشتن معدل بالا، توسط دانشگاه‌ های کشور ایتالیا بورسیه شده و در دانشگاه‌ های این کشور به‌ صورت رایگان مشغول به تحصیل شود.

 

امکان تحصیل در دانشگاه‌ های ایتالیا به زبان انگلیسی

از جمله دیگر مزیت‌ های تحصیل در ایتالیا این است که این امکان برای دانشجویان خارجی وجود دارد که در دانشگاه‌ های این کشور با زبان انگلیسی تحصیل کنند. با توجه به این‌ که ممکن است زبان ایتالیایی برای بسیاری از دانشجویان خارجی و بین‌المللی سخت باشد، لذا در دانشگاه‌ های این کشور این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم‌ شده است که بتوانند با زبان انگلیسی در این دانشگاه ها تحصیل کنند‌. برای تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا به زبان انگلیسی، دانشجویان خارجی باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ی حداقل ۶ را داشته باشند. بدیهی است در صورتی که دانشجویان نتوانند این مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره مورد نظر سفارت این کشور را اخذ کنند، نمی‌ توانند ویزای تحصیلی کشور ایتالیا را دریافت کرده و در دانشگاه‌ های این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شوند.

 

در این‌ جا ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علاوه‌ بر مزیت‌ هایی که در بالا به آن‌ ها اشاره شد، تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا  دارای مزیت‌ های بسیار دیگری نیز می‌ باشد که صحبت درباره همه آن‌ ها از حوصله این مطلب و این محتوا خارج می‌ باشد. در مقالات بعدی سعی خواهد شد تا درباره سایر مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ایتالیا نیز صحبت کنیم.

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *