تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد چه شرایطی دارد؟

کشور پرتغال یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های دنیا می‌ باشد که در غربی‌ ترین منطقه‌ ی قاره اروپا واقع‌ شده است. این کشور در مجاورت و همسایگی اقیانوس اطلس واقع شده‌ است و فقط و تنها فقط با کشور اسپانیا مرز مشترک زمینی دارد. کشور اسپانیا در شمال شرقی کشور پرتغال قرار گرفته‌ است و بسیاری از ابعاد فرهنگی و اجتماعی این کشور ها شبیه هم هستند. برای تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد، دانشجویان خارجی بایستی یکسری شرایط داشته باشند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با کشور پرتغال به‌ عنوان یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های اروپایی آشنا کرده و درباره شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد صحبت‌ هایی با شما عزیزان داشته‌ باشیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با دوره ی تحصیلی کارشناسی‌ ارشد در کشور پرتغال

همانطوری که در مقدمه ی این مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، کشور پرتغال یکی از بهترین کشور های اروپایی می‌ باشد که با توجه به داشتن مناظر دیدنی و گردشگری بسیار، به یکی از مقاصد مهاجرتی مردم کشور های مختلف دنیا تبدیل‌ شده است. نظام آموزشی کشور پرتغال نیز یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی در بین کشور های مختلف اروپایی می‌ باشد و این‌ موضوع باعث شده‌ است تا رغبت دانشجویان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ های این کشور افزایش یابد. طول دوره ی کارشناسی‌ ارشد در کشور پرتغال در حدود دو سال است. دانشجویان مقطع کارشناسی‌ ارشد بایستی در طی این دوره تحصیلی حداقل ۹۰ واحد درسی را بگذرانند. البته در برخی از رشته‌ های دانشگاه‌ های مختلف این کشور ممکن است دانشجویان برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی‌ ارشد موظف به گذراندن ۱۲۰ واحد درسی نیز باشند. به‌ عبارت‌ دیگر به تناسب رشته ی تحصیلی، ممکن است دانشجو موظف به گذراندن تعداد واحد های درسی مختلفی باشد. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد

از جمله ی مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد، می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن مدرک معتبر کارشناسی

یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد، این است که دانشجو باید دارای مدرک معتبر کارشناسی از دانشگاه کشور خود باشد و این مدرک کارشناسی را از دانشگاه خود گرفته و آن را به زبان انگلیسی یا پرتغالی ترجمه کند و در اختیار سفارت کشور پرتغال قرار دهد تا بتواند ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کند و به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشد. بدیهی است در صورتی‌ که دانشجو مدرک معتبر کارشناسی نداشته باشد و یا مدرک کارشناسی او مورد قبول سفارت کشور پرتغال و دانشگاه‌ های مقصد دانشجو قرار نگیرد، اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای دانشجو امکان‌ پذیر نخواهد بود.

داشتن نامه ی تمکن مالی

یکی دیگر از اصلی‌ ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال این است که دانشجویی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های کشور پرتغال را دارد، بایستی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد. دانشجو باید از یکی از بانک‌ های معتبر در کشور خود، نامه یا گواهی تمکن مالی خود را اخذ کند و در اختیار سفارت کشور پرتغال قرار دهد تا بتواند ویزای این کشور را دریافت کرده و به کشور پرتغال مهاجرت تحصیلی داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که علاوه‌ بر شرایطی که در بالا به آن‌ ها اشاره شد، برای تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد دانشجویان خارجی بایستی یکسری شرایط دیگر نیز داشته باشند که از جمله ی آن‌ ها می‌ توان به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ های مقصد در کشور پرتغال و … اشاره کرد. همچنین ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مدت‌ زمان تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی‌ ارشد، جزء سنوات دانشجو به حساب می‌ آید و اگر دانشجو پس‌ از اتمام تحصیل خود در کشور پرتغال، قصد ماندن در این کشور را داشته باشد و همچنین قصد داشته باشد تا در این کشور کار کند و اقامت دائم این کشور را دریافت کند،

 

پس‌ از پنج سال که از اقامت او در این کشور می‌ گذرد، می‌ تواند پاسپورت پرتغالی خود را دریافت کرده و اقامت دائم این کشور را داشته باشد و از حقوق شهروندی کشور پرتغال بهره‌ مند شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا در ارتباط با کشور پرتغال به‌ عنوان یکی از بهترین و زیبا ترین کشور های قاره ی اروپا، توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی شد تا درباره ی شرایط تحصیل در پرتغال مقطع کارشناسی‌ ارشد نیز صحبت‌ هایی داشته‌ باشیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شود و از مطالب این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

 

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *