با شرایط تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد آشنا شویم!

کشور اسپانیا یکی از زیبا ترین و خوش آب و هوا ترین کشور های اروپایی است. بدون شک تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور اسپانیا بسیار لذت بخش است. کشور اسپانیا جزء شادترین کشور های جهان محسوب می شود و مردم این کشور از روحیه بسیار شادی برخوردار می باشند. شرایط اقتصادی در این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد، همین امر موجب شده است که زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار مناسب تر باشد. امروزه تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان علاقمند به تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشند. سطح علمی مناسب و شرایط اقتصادی مقرون به صرفه از مهمترین دلایل علاقمندی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور محسوب می شوند. در این مقاله قصد داریم در مورد خصوصیات تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعات مفید و کاملی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزیت های تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های کشور اسپانیا جزء مهمترین و معتبرترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. سطح علمی دانشگاه های کشور اسپانیا از استاندارد های بسیار بالایی برخوردار می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور اسپانیا بین یک تا دو سال طول می کشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به نوع رشته تحصیلی بستگی دارد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه مثل زیست، فیزیک و شیمی در مقایسه با رشته های فناوری و مهندسی کمتر است و حدود دو ترم طول می کشد. با توجه به اینکه کشور اسپانیا از فرهنگ بسیار غنی برخوردار می باشد، رشته های علوم انسانی و هنر در این کشور از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند و بازار کار این رشته ها در کشور اسپانیا در مقایسه با سایر رشته ها مثل رشته های مهندسی و پزشکی بهتر است.

محدوده سنی افراد یکی از مهمترین شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد به شمار می آید. هر چقدر که فرد سن کمتری داشته باشد امکان دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا برای او راحت تر است. افرادی که سن آن ها کمتر از ۳۰سال است، شانس بسیار بالایی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور اسپانیا دارند‌. بنابراین افرادی که قصد دارند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور اسپانیا مهاجرت کنند بهتر است که قبل از سن ۳۰ سالگی اقدام کنند.

یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد این است که افرادی که دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های کشور اسپانیا می گذرانند، دوره دکتری خود را می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های کشور اسپانیا تحصیل کنند و نیازی نیست که شهریه بپردازند‌.

یکی دیگر از مهمترین مزیت های تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا این است که برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به ارائه مدرک زبان معتبر نمی باشد.

یکی دیگر از مهمترین مزیت های تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد این است که دانشجو بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد می تواند به هر کدام از کشور های اروپایی مهاجرت کند، زیرا مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور اسپانیا مورد تایید بسیاری از دانشگاه های اروپایی است و فرد می تواند برای زندگی، کار یا تحصیل به سایر کشور های اروپایی مهاجرت کند.

شرایط کار برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

  • دانشجویان دوره کارشناسی ارشد می توانند مطابق با قوانین کشور اسپانیا به مدت ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و هزینه های زندگی و تحصیلی خود را تا حدودی تأمین کنند. یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا این است که افراد متأهل می توانند همسر و فرزندان خود را همراه خود به کشور اسپانیا بیاورند و طبق قانون اسپانیا اجازه کار تمام وقت به هر کدام از اعضای خانواده دانشجو داده می شود.

  • دانشجو بعد از اینکه دوره تحصیلی خود را در دانشگاه های کشور اسپانیا گذراند می تواند در زمینه تحصیلی خود در کشور اسپانیا مشغول به کار شود. افرادی که قصد دارند بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود در کشور اسپانیا زندگی کنند، می توانند از طریق ثبت شرکت، ارائه مدارک تمکن مالی یا خرید ملک در کشور اسپانیا اقامت دائم بگیرند. خرید ملک یکی از راحت ترین راه هایی است که فرد می تواند از طریق آن در کشور اسپانیا اقامت دائم بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

مدارک تحصیلی مورد نیاز مثل مدرک دیپلم، مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

مدارک هویتی مثل شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی و عکس

مدارک مربوط به سوابق کاری فرد به همراه سوابق بیمه

رزومه تحصیلی فرد به همراه انگیزه نامه

مدارک مالی فرد مثل مدارک مربوط به حساب بانکی و تمکن مالی

مدارک مربوط به بیمه اسپانیایی فرد

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *