نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

کاور کمک پرستاری در آلمان - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

کمک پرستاری در آلمان

کشور آلمان به دلیل افزایش جمعیت سالمندان با بحران کمبود کمک پرستار روبرو است. به همین خاطر سازمان بهداشت و درمان آلمان به دنبال جذب پرستاران  و کمک پرستاری واجد شرایط از دیگر کشورهاست. این کشور به دلیل چالش های پیش روی خود، شرایط اخذ ویزای کاری پرستاری و کمک پرستاری را راحت تر کرده و فرصت خوبی را در اختیار متقاضیان خارجی گذاشته است. اگر دوست دارید تا شما هم یکی از پرستاران  و کمک پرستاری خوش شانسی باشید، که علاوه بر تابعیت آلمان، شغل مناسب و درآمد بالا نیز به دست می آورند، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. تا از نحوه دریافت ویزای کمک پرستاری آلمان آگاهی کامل کسب کنید.

شرایط کاری کمک پرستاری آلمان - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

شرایط کاری کمک پرستاری آلمان چگونه است؟

شرایط کاری کمک پرستاری آلمان چگونه است؟
پرستاران و کمک پرستاران در آلمان ۵ روز در هفته کار می کنند و هر روز شامل سه شیفت کاری صبحگاهی، عصرگاهی شبانگاهی است. با افزایش تعداد شیفت های کاری و کار کردن در روز های تعطیل میتوان درآمد چشمگیری کسب کرد. کمترین حقوقی که یک پرستار یا کمک پرستار در آلمان دریافت می کند، ۲۵۰۰ یورو است. اما میتوان این مقدار را به ۵۵۰۰ یورو نیز رساند.
کمک پرستاران و پرستاران خارجی بعد از پرداخت ۵ سال مالیات و قبولی در آزمون اساسی آلمان موفق به دریافت تابعیت آلمانی برای خود و خانواده شان خواهند شد. علاوه بر شخص پرستار خانواده او نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و امکان تحصیل رایگان برای فرزندان او نیز فراهم می شود.

مدارک مورد نیاز برای کمک پرستاری - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

مدارک مورد نیاز برای کمک پرستاری در آلمان

 • حداقل مدرک دیپلم و یا بالا تر 

 • مدرک زبان B1  اما در شروع لازم نیست این مدرک را داشته باشید یا بلد باشید. اگر بلد باشید که چه بهتر اگر هم بلد نباشید موسسه بین المللی اِلو ویزا به عنوان آفر رایگان به متقاضیان دوره کمک پرستاری آموزش زبان آلمالی را توسط موسسه مورد تایید خود ارائه می دهد می توانید شرکت کنید.

 • شرایط سنی فرد مورد تقضا نباید بیشتر از ۴۴ سال باشد.

بعد از آن که توسط کارفرما تایید شد و ویزای شما آماده شد، لازم است تا بلافاصله بعد از ورود به آلمان دوره های آموزشی خود را آغاز کنید. کمک پرستاران و پرستاران خارجی که مدرک خود را از کشور های اروپایی و آمریکا دریافت نکرده اند، برای احراز این شغل موظف به گذراندن دوره های به خصوصی هستند. که این دوره هم جز خدمات موسسه بین المللی الو ویزا تنها ارائه کننده این روش در کل کشور عزیزمتن ایران هست.

چرا آلمان به کمک پرستاری نیاز دارد؟ - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

چرا آلمان به کمک پرستاری نیاز دارد؟

آلمان یکی از کشور های توسعه یافته در دنیاست، که افراد زیادی به دلیل رفاه اجتماعی و شرایط اقتصادی پایدار آن به دنبال فرصتی برای مهاجرت به این کشور هستند. در حال حاضر یکی ار چالش های این کشور، افزایش تعداد سالمندان و کمبود نیروی کمک پرستار است. به همین خاطر شرایط اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان برای افراد خارجی ساده تر شده است.

آسیبلدونگ یا جاب آفر - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

آوسبیلدونگ یا جاب آفر ؟

آوسبیلدونگ چیست؟

دوره های آموزش حرفه ای دوگانه بیشتر مناسب کسانی است که مدرک تحصیلی یا تجربه کاری چندانی ندارند. در این نوع دوره داوطلبان معمولا یک یا دو روز در هفته را صرف مطالعه در مدرسه می کنند. بقیه روزهای هفته نیز داوطلب در یک شرکت یا کارگاه رشته را به صورت عملی تجربه می کند. رشته های فنی و حرفه ای بیشتر به این شکل برگزار می شوند. برای مثال می توان به رشته آرایشگری اشاره کرد. که  نوع ویزا تحصیلی داده می شود و یه کمک مالی از دولت به خاطر ناچیز دریافت می کنید . 

جاب آفر چیست ؟

باید بگوییم که به یک دعوت نامه که از سویشرکت و یا کارفرمای خارجیصادر می شود جاب آفر میگویند. به طور کلی، قوانین اداره کار و امور شهروندی اغلب کشورهای خارجی این طور ایجاب می کند که نیروی کار خارجی ملزم به داشتن دعوت نامه کاری معتبر و البته ویزای کار بلند مدت کنسولگری پیش از ورود و مهاجرت کاری به کشور مورد نظر است. ل

نوع ویزای کمک پرستاری که موسسه بین المللی الو ویزا دریافت می کند برای شما جاب آفر هست.

ایالت NRW - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

ایالت NRW هدف اصلی کمک پرستاری در آلمان توسط الو ویزا هست

نوردراین-وستفالن به آلمانی: Nordrhein-Westfalen یا به اختصار NRW پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان و چهارمین ایالت از نظر وسعت جغرافیایی است. نوردراین-وستفالن در غرب کشور آلمان قرار دارد و مساحت آن ۳۴۰۸۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۸ میلیون نفر است. مرکز این ایالت دوسلدورف و بزرگ‌ترین شهر آن کلن است. چهار شهر از ده شهر بزرگ آلمان، کلن، دوسلدورف، دورتموند و اسن در این ایالت قرار دارند.شهر بن پایتخت سابق جمهوری فدرال آلمان (آلمان غربی) در این ایالت قرار دارد.نوردراین-وستفالن از شمال به ایالت نیدرزاکسن، از شرق به ایالت هسن، از جنوب به راینلاند-فالتز و از مغرب به هلند و بلژیک محدود است. در حال حاضر این ایالت توسط حزب‌های دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات آلمان اداره می‌شود.

کاور شاد کمک پرستاری در آلمان - نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

دریافت اطلاعات شما

به شما دوستان پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق و هوشمندانه شرایط شما در بحث کاریابی بین المللی توسط مشاوران تخصیصی ما در قسمت مشاوره فرم پر کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

10 دیدگاه برای “نحوه اخذ ویزای کاری کمک پرستاری آلمان

 1. بهاره گفته:

  سلام من مدرک کمک پرستاری دارم و ۶سال سابقه کار تو کلینک رو دارم ۲۵سالمه
  برای مهاجرت باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مدیر گفته:

   با درود و احترام
   بله امکان اقدام وجود دارد. البته محدودیت سنی تا ۴۴ سال وجود دارد. لطفا برای مشاوره و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

  • مدیر گفته:

   با درود و احترام
   مدرک شما باید بررسی شود. در صورت مورد تایید بودن نیازی به گذراندن دوره ی کمک پرستاری نیستید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
or scan the code